Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beowulf_78

    addikt

    Srácok!

    Nagy segítség kellene! :R

    2-3 napja még sikeresen vissza tudtam tenni a mentésemet DOS alól, de ma valamiért ahogy boot van cd-ről megfagy a ghost , amikor az elején az OK gomb meg szokott jelenni. Persze úgy fagy meg, hogy OK gombot már nem teszi ki, de a Ghost felületét már látom.
    Érthetetlen a probléma mi történhetett pár nap alatt. Próbáltam már másik verziót is, másik cd-ről, visszaállítottam "no tuning"-ra a gépet is, hátha ez miatt fagy, de nem. A gép jól működik, nincs gond hardveresen, nem is volt bolygatva az utolsó ghost használat óta, mégse tudom visszaállítani a rendszeremet.
    Mitől lehet ez, hogy egyik napról a másikra megszünik működni, úgy, hogy előtte mindig jól működött? :F
    A boot CD-ről próbáltam mást elindítani...és az se működött, bár legalább nem fagyott le!
    Hibüzenetet dobott ki, ebből gondolom hogy a ghost-nak is ez a baja lehet:

    "Creating 50 Mb RAM Drive as R:
    Invalid drive specification
    File creation error
    Error creating RamDrive!
    (Max. 2GB RAM supported by xmsdsk.exe)"

    Gondolom a N. ghost-nak is ez az RAM drive lehet a gond, azért fagy le. De ez mitől tud elszállni, és hogy lehet helyrehozni? :U :R Memóriáimat lecsekkoltam, DOS-os memtest-et futtatva (érdekes módon ez elindult a boot cd-ről), és nincs hiba sehol.
    Van valami ötletetek? :R

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

  • Beowulf_78

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #1761 üzenetére

    8.1 vagy 8.2-es verzió...de megpróbáltam frissebbel is. Valami történt csak nem tudom hogy mi. Eddig jó volt!
    Kivettem a RAM-okat és csak 1GB hagytam bent....így is u.a., nincs változás.
    A CD-ről viszont meg tudom nyitni Vista alól a DOS-os ghost-ot, és így müxik. Csak ugye így nem tudok rendszert menteni. Annyit tudok még, hogy átírom a boot dvd-t másik lemezre hátha az a gond...lövésem sincs mit kellene csinálni.
    A 4db SATA vinyómat is átkábeleztem...hátha ez a gond. Csináltam CMOS clear-t is. Egyik sem segített.
    Azért nehéz, mert nem nyúltam semmihez...csak használtam a gépet. 2 napja még működött. Ma meg már nem.

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

  • Beowulf_78

    addikt

    válasz Beowulf_78 #1762 üzenetére

    Ezt nem hiszem el... :W :W Átírtam a dvd-t, és megoldódott. :Y
    Hát...erre a megoldásra gondoltam legutoljára. Nem volt okom ezt feltételezni mert, cd-ről pl. a partition magic az futott, boot-olt is rendesen, szóval meg sem fordult a fejemben hogy hibás a lemez, ami eddig jó volt, és hiba nélkül működött. Nem tudom még mindig mi lehet vele, mert az adat sértetlen rajta, hiszen hiba nélkül megírta a nero disc on-the-fly-ba. Rejtély. Azt se mondhatom hogy agyon van karcolva. Tényleg semmi jel nem utalt erre a megoldásra. Jól szétbontottam a gépet cserébe... :F Viszont a megoldódott! :K

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Új hozzászólás Aktív témák