Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaneBear1

    újonc

    Sziasztok!

    A helyzet a következő
    Van egy Genius SW 5.1 Home Theater-öm ami már jó néhány éve megvan családban, én személy szerint kb. 3 éve használom szinte folyamatosan. Ha nem használom akkor áramtalanítva van teljesen. Olyan elosztóba van dugva ami dugajankénti kapcsolós, így amikor nem használom először Stand by üzemmódba rakom és várva kicsit kapcsolom ki hogy ne terheljem a hangszórókat.
    Aztán Mikor bekapcsolom akkor nekem mindig aktívan kapcsolódik be és a mélynyomó pöffen is egyet.

    Egyik reggel kapcsolom be mikor arra lettem figyelmes hogy az egyik hátsó hangszóróból egy éles durranó hang jött rögtön ahogy felkapcsoltam a billenő kapcsolót az elosztóban.
    Általános hogy esetleg megszólaljon bekapcsolásnál de ilyen még soha nem volt, éreztem is h biztos valami kiment
    Lenézem az asztal alá és láttam hogy a standby led nem világit
    nyomtam a gombot: se zölden se pirosan nem világított
    A hátsó kapcsolót lekapcsoltam felkapcsoltam akkor se volt semmi életjel
    Majd persze rögtön gyanakodtam hogy biztos kiment a biztosíték
    Kivettem hátulról a 2A-es biztosítékot de jónak tűnt, később megnéztem szakadásvizsgálóval és jó volt
    Volt másik 2A-es biztosítékom de azzal se kapcsolt be a rendszer.
    Akkor már jobban elkezdtem gyanakodni szóval szétszedtem egy kicsit
    Kicsit jobban megismerkedtem a belső elektronikájával, és itt a fórumon is elkezdtem olvasgatni a korábbi dolgokat. Meg is volt hogy ennek a Trafónak Három kimenete van
    egy 40V-os egy 12V-os és egy 28V-os
    A kábelek szerint a (kék-fekete-kék) a 40V-os
    Ha minden igaz a (Sárga-sárga) a 12V-os és a (Piros-Feket-Piros) pedig a 28V-ot
    Kiszedtem a csatikat és lemértem multiméterrel, én sehol semmit nem mértem
    Megnézem a kapcsolónál és az olvadó biztinél hogy bejön-e egyáltalán a 230V, mert nem hittem a szememnek, de bejön.
    Aztán olvastam hogy van 2 olvadó biztosíték a trafóba műtve is. Azokat kiszedve szomorúan tapasztaltam hogy kitűnő állapotban vannak.
    Ekkor a Primer oldalt is szétszedem és a tekercs kezdeténél is megmértem hogy megkapja-e a 230V-ot, de ott is volt fesz.
    Szakadásvizsgálóval szakadást mutatott
    A pólusok között pedig kontaktot (Kék-Fekete)
    Kábeleknél hol semmi hol 1.6Ohm-os ellenállást ha jól emlékszem
    De sehol semmi feszültség semelyik ágon se

    Nagyon úgy tűnik teljesen kapec a trafónak amit furcsállok hogy így mert rögtön bekapcsolásnál, nem ment ki egy bizti se és nem volt előjele, nem búgott kicsit se (Persze talán egy kicsit de én nem hallottam) nem villódzott a LED, nem volt hangerő ingadozás
    Egyszer nemrég volt hogy a bal első hangszóró kis recsegő hangot adott ki de betudtam a jól ismer típus hibának a Master potméterrel kapcs, (Alapvetően se használom a fő potmétert mert nem akarom kinyírni, még gyári :R ) kicsit mozgattam és abbahagyta.

    Merül fel a kérdés hogy van-e esetleg még bármi jellegű megoldás azon kívül h valami szakihoz adni javításra borsos áron aki talán megmenti a trafót?
    Azon kívül meg hogy van-e valakinek ilyen Trafója elfekvőben eladóban vagy donor rendszere amiből kiműthető lenne?

    Az értékei
    "CTP 10311U-2
    INPUT-AC 230V/50Hz
    OUTPUT-AC 28VCT/2.4A & 12V/1A & 40VCT/1.2A
    TEMP FUSE M33JF
    TYPE FUSE 3.15A/250V"


    (Internetes kép)

    Ja és ha valakinek nem egyértelmű (néha nekem se hogy most melyik rendszer melyik, annyi a számozás :DD ) Itt van egy pontos kép hogy nekem melyik van

    (Internetes kép)

    Válaszokat előre is köszönöm, jó lenne ha még adnánk a kicsikének néhány évet. :K

    ~KaneBear1

  • KaneBear1

    újonc

    válasz Strangerpro #7189 üzenetére

    Hali

    Milyen rendszereid vannak?
    A fent említett problémához van trafód?
    (Kép hogy melyik rendszerbe milyen trafó)

    ~KaneBear1

Új hozzászólás Aktív témák