Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz virkir #4 üzenetére

    Szerintem...
    Egyrészt van olyan, hogy szóismétlés, amit már egy átlag író is igyekszik kerülni. Ekkor kerülnek képbe az adott dolog különböző szóalakjai, 'megfejtései' is (akár vicces megfogalmazással is).
    Másrészt lehetne teljesen szárazon leírni egy valag adatot, és akkor meg is lenne egy hír. Persze lehet, akkor meg a kutya nem olvasná el.
    Harmadrészt... Az fel sem tűnik, hogy volt "fekete bárány" említése is, aztán sehol egy ilyen állat? És a "fehér köntös"-t sem láttam sehol, pedig... Mégis tudom, hogy miért vannak leírva, és hogy mit is akarnak jelenteni. Mert ezek olyan 'képek', mondások, mittudoménmik (most nem jut eszembe a nyelvtani megfelelőjük - és különben is csak kegyelem 3-as voltam nyelvtanból, mert az ilyen elméleti vicik-vacakokat nem tudtam megjegyezni :D ), amik az átlag olvasónak többlet jelentést adnak. Persze, aki bele akar mindenbe kötni, annak teljesen mindegy, mert annak a száraz adatokon kívül minden más 'felesleges' szócséplés.

  • Joci10

    őstag

    válasz Synthwave #32 üzenetére

    Hagyd, felesleges. Én megpróbáltam rávilágítani a számára, hogy amit vár, az nem működik. Most ő is bemutatta ezt. Ennek ellenére nem esik le neki. Mert egyszerűen nem tud elvonatkoztatni, nem tudja értelmezni a szóképeket, és nem ismeri a többértelmű szavakat sem (ú, hogy ezek a nyelvtani fogalmak honnan és hogyan jöttek fel bennem, azt nem tudom - lehet, hogy úgy, mint a viccben a nap :D ). Neki az való, hogy 'Megjelent XY termék, ezt tudja: ....' és pont. És ahogy látom több fórumtémában is, vannak még páran, akik mindenbe is bele tudnak kötni. Akármit is csinálsz. Ez van... Manapság, mindenki mindent is jobban tud, mint azok, akik ehhez értenek.

Új hozzászólás Aktív témák