Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepe79

    addikt

    Garmin Nüvi 250

    Sziasztok! Nyitok ennek a GPS-nek egy topikot, mert sem ennek nincsen sajnos, sem a Garmin 200-as szerianak nincsen atfogo topikja, amibe lehetne irni az ezzel kapcsolatos dolgokat. Ma megjott a 2 napja megrendelt Garmin Nüvi 250-em. Nagyon pici dobozban erkezett, es maga a kutyu eszmeletlenul picike, de elvileg 3.5-os kijelzoje van. Autos navikent aruljak, de ennek fenyeben szerintem abszolute nem autos-navi, hanem inkabb setalashoz, biciklizeshez, motorozashoz jo. Nekem a seta-navihoz kell majd. Nem egy oromteli dolog, hogy a zsir uj Garmin navimon mar a dobozbol kiveve van karc, de nem is kicsike, hanem szemmel jol lathato serules. Na mindegy, ezen hamar tultettem dolgon, a lenyeg, hogy a kijelzo nem karcos. A dobozban nincsen USB kabel, nincsen halozati tolto, ugyhogy jol jon a travel kit, amit megrendeltem hozza alapban, az ezeket tartalmazza. Most meg csak ismerkedem vele, nem tudom, hogy az alacsony akku-toltottseg miatt-e, de eddig 2-szer sotetult el a keperny, tehat olyan volt, mintha csak ugy kikapcsolt volna nyomogatas kozben. Most halozati toltorol itthon toltom csontra, es aztan ha nem esik az eso, megyek ki nemsokara tesztelni a szabadba. Most per pill esik, tehat ez meg nem 100%, hogy ma este ejtem ezt meg. Nemsokara jelentkezem bovebb informaciokkal.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Na, toltottem kicsit az akksit, most kb. ugy felig lehet az akku-toltottseg, kimentem vele, es igy mar nem kapcsolgat ki es navigal is rendesen. Termeszetesen a hangjat nem hallottam, olyan rovid tavon probaltam csak. De nagyon bejon, a SIRF III chip olyan gyorsan talal muholdakat, fog jelet, hogy ihajj. :Y Nekem ez elso navinak tokeletes, elegedett vagyok vele. A menuje nem bonyolult, a hulye is tudja hasznalni.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Most megint toltom, hogy most mar fullon legyen az akksija. Mutatni fogja azt barmi is, hogy fel van toltve? Ugy ertem, hogy meddig kell rajtahagyni a tolton? Merthogy a kepernyon egy allokepet mutat toltes kozben (a Garmin felirattal es a Garmin navit a szamitogeppel osszekoto abraval (mondjuk halozati toltorol toltem, de ez most mindegy)), es a halozati tolton is csak az a kis zold feny eg. Mondjuk ugy is eszreveszem majd, ha a tolto nem lesz meleg, akkor mar nem tolt tovabb gondolom.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz Viktor0610 #4 üzenetére

    Hat tehetek en rola, hogy senki mas nem ir, csak en.. :DDD
    Egyebkent meg mindig tuzforro a halozati tolto es tolti a Garminomat, legalabb annyit mondjatok pls, hogy ugy altalanossagban a navikat meddig kell tolton hagyni, ha mar egyszer nem jelzi, hogy mikor van feltoltve. :R

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Na, ma navigalt szepen a Garmin Nuvi 250-esem, meg vagyok vele elegedve. Voltak ugyan kisebb hibak, de nem akartam, meg nem is akarok verprofi meregdraga navit (meg nagyot sem), es amire nekem kell, teljes mertekben megfelel. Megint pillanatok alatt fogott jelet a SIRF III chip benne, gyakorlatilag azonnal. Ez amolyen teszt-navigalas volt csak, tehat nem eles, a double decker-el mentem be a tesoba vasarolni, es kozben neztem, hogy hogy navigal. A kisebb hibakba beleszamit, hogy nem friss a terkep, utca szinten turheto reszletessegu a dolog, de pl a Te*co az mar hianyzik... Masik erdekes dolog volt, hogy korforgalomban siman benavigalt volna JOBBRA (ahogy odaert a double decker a korforgalomhoz), tehat szembe a forgalommal, abszolut mindegy volt neki, hogy Angliaban van, es itt a bal oldalon kozlekedunk, meg a korforgalom sem ugy mukodik, mint mashol.
    Ezeket leszamitva jol navigalt, amikor a busz letert az optimalis utiranyrol szolt, meg felajanlotta / mutatta sargaval az alternativ utvonalakat es szepen navigalt tovabb utana is, atkalkulalva az utvonaltervet. Szoval meg vagyok vele elegedve abszolute, amire en hasznalni fogom, arra jo a keszulek. Lehet, hogy SD kartyan megveszem majd utolag hozza a full reszletes 2008-as EU terkepet, de egyelore jo ez a basic elore feltoltott is.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Most tervezem a szeptemberi utat Lincolnshire-bol London-ba, es a cel, ahova el kell majd jutnom / jutnunk 100%-osan benne van a Garmin Nuvi 250-em alap, elore ratoltott (amivel megvettem) Europa terkepeben. Hazszamra pontosan. :Y Tehat mar az alap terkep is alleejtosen reszletes es minden benne van, ami kellhet! :R Neztem a neten, hogy 50-60 fontert tudnam megvenni SD kartyan a 2008-as Europa terkepet a PNA-mhoz, egyelore nem veszem meg, mert mindent tud az alap-terkep is, amire nekem szuksegem lesz.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz lazé #9 üzenetére

    Nem tudom, en meg nem frissitettem (nem vettem meg az NT 2008-as Europa terkepet), mert egyelore megfelelt az alap elore ratelepitett Europa terkep is. A te 255WT-d mennyiben mas az en 250-esemtol? Mik a kulonbsegek?

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz _adam_ #19 üzenetére

    En is itt kint, Angliaban vettem, es ha jol tudom, lehet nyelvet allitani benne, sot, meg a hangos navigacio nyelvet is lehet allitani tudtommal, bar nekem mindkettobol jo az angol.

    Egyebkent ma utazom Skegness (Lincs)-bol Londonba, ugyhogy az elkovetkezo napokban bevetes alatt lesz erosen a Garmin 250-esem. :K Ahogy neztem, szamomra tokeletesen reszletes a terkep, ugyhogy nem lesz gond.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Nem fogjatok elhinni, de a Garmin Nuvi 250-es PNA-m !!! Londonban voltak olyan utcak, ahol nem fogott jelet nagyon-nagyon hosszu ideig. Es nem hiszitek el, de a Regent`s Park-ban is hosszu percekbe kerult, amig jelet fogott, pedig ott aztan igencsak a nagy szabad eg alatt volt. Miutan megtalalta jol mukodott, de ez egyszeruen erthetetlen egy SIRF III-as chip-el szerelt PNA-tol... :F Egyszeruen nem akartam elhinni. Az N95-om GPS-e jobban mukodott volna valoszinuleg, mint a SIRF III-as Garmin 250-esem...

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz Siffredi #24 üzenetére

    Szia! Megneztem most neked, at lehet allitani a nyelvet magyarra, irt is szepen magyarul most mindent. A beszed hangot is at tudtam allitani magyarra, de azt most nem tudtam tesztelni, mert a szobamban vagyok. De ezek szerint tud mindent magyarul is. Mileott megvettem, en is megneztem ezt, hogy tud-e tobb nyelven, es hirdetni is igy hirdettek. Meg egy pozitivum, hogy megneztem, hogy milyen terkep-adatbazis van rajta, es elvileg a legfrissebb, 2008-as van most rajta, tehat azzal adtak, az volt elore-telepitve. A negativumok pedig: a SIRF III ellenere neha nagyon-nagyon nehezen talalt jelet (mintha nem is PNA / GPS navi lett volna a kezemben, hanem az N95-om), es nagyon amikor picit fordultam seta kozben, akkor nagyon nehezen vette a dolot, es forgott korbe-korbe, neha az ellenkezo iranyt mutatta, amig ra nem jott, hogy merre megyek.. :F Lehet, hogy autoban jobban hasznalhato, de a gyaloglashoz - annak ellenere, hogy van benne gyaloglas mod - kriminalis volt. Nem tudom, mas tapasztalt-e hasonlokat, kivancsi lennek.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Tegnap ismét nagyot kellett csalódnom a Garmin 250-esemben. :( A feladat az lett volna, hogy egy címhez navigáljon a Ferenciek terénél (ráadásul nem autóban).. Kiálltam vele a Ferenciek terénél a nagy placcra (a Centrál cafe felőli oldalon) a térnél, ahol a szobor van, és álló helyzetben, a nagy szabad égbolt alatt, téren !!! nem talált műholdakat nemhogy hosszú percekig, de abszolút nem talált semmit. Illetve a műholdjelző kis pálcikák egy pirosról 5 perc után felmentek két pirosra, amivel még mindig kitörölhetem a fenekemet, mert azzal még nem navigál, tehát nem talált semmit gyakorlatilag. Úgyhogy utána elindultam sétálva (közben sem talált jelet természetesen), és hamarabb odasétáltam a címhez, minthogy jelet fogott volna. Úgyhogy az enyém egy kalap kaki, nem tudom nálatok hogy működik, de ez így használhatatlan (jah, és próbáltam rebootot is, utána sem talált semmit...)

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Na, mégiscsak működik az én kis Garmin Nüvi 250-es GPS-em, ugyanis firmware-t is frissítettem rajta a legújabb 5.0-ásra, és az ablakpárkányra kitéve utána talált jelet, igaz, hogy jó sokáig elszüttyögött vele. Szerdán vagy pénteken csontra töltöm, mivel szombaton utazunk a barátnőmmel Pécsre, és ott jó lenne majd, ha működne, mert szükségünk lesz rá.
    De még mindig azt mondom, hogy SIRF III-as chip-el szerelt kimondottan GPS készüléknek piszokgyorsan jelet kéne fognia, nem pedig 10 vagy 15 perc alatt, ahogy ezt a napokban nálam tette az ablakpárkányon itt a 18ker-ben. :F

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Új hozzászólás Aktív témák