Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cossyc

    csendes tag

    Halihó!

    Jelenlegi Latitude 5420-as laptopot meg egy meglévő asztali gépet szeretnék lecserélni egy notira, ami egyszerre oldaná meg a gaming és a munkaköri felhasználás feladatait.
    Ezért a következőket szeretném.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél korábban, az év vége előtt mindenképp.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300.000, max 350.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) középsúlyú gaming, és irodai feladatok, DE: itthon játszanék rajta külső monitoron, külső billentyűzettel és egérrel, vagy Steam Linkre kötve tévén. Az irodai feladatokat oldanám meg a notin magán.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Szeretnék mai játékokat futtatni rajta, de messze nem az ultrafelbontás/120 fps a cél. (BG3, Starfield, GTA, CIV stb)
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, én szeretnék 14 colosat, de szerintem az a keretbe nem fér bele, szóval 15-16 hüvelyk a reális cél.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kocsiban jön majd velem heti kétszer-háromszor, de utazás közben értelemszerűen nem fogom használni
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win11 a cél, de mindenre vevő vagyok, megoldom.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Nem baj, ha csak egy 256os SSD van benne, ha bővíteni tudom később (plusz slot). RAM ugyanez, 8GB lenne jó, ha van lehetőség bővíteni
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) legyen strapabíró, illetve mivel irodai környezetben is használom majd, ne nézzen ki NAGYON gamingnek. Rengeteg led nem akadály, de úgyis kikapcsolom majd, viszont ami fontos, hogy ne legyenek elképesztő nagy "kipufogók" a seggén, és nem szeretem, ha a zsanérok nem a géptest "szélén" vannak, hanem beljebb. A legtöbb, árkategóriába eső gép 3050es kártyával van szerelve. Fizessek többet egy 3060ért?
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) egyértelműen használtakra lövök, garancia csak jó.

    Látom, hogy az Ideapad Gamingeket savazzák. Mivel egyértelműen beleesnek az árkategóriába, segítetek, hogy mi baj van velük?
    Köszi a segítséget.

    I'm a real nowhere man.

Új hozzászólás Aktív témák