Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • echterion

    nagyúr

    válasz wanted5 #25588 üzenetére

    És jobban érezted magad attól, hogy elcseszted azt a cuccot, ami lehet, hogy egy másik munkás fél éves spórolása után landol egy gyerek kezében? :U

    Attól, hogy nekem szar, ugyan ne kelljen már másnak is szarul éreznie magát. Inkább fókuszálljon ilyen helyzetben magára az ember, hogy tudjon ezen változtatni.

    **********

  • maximilian4

    addikt

    válasz wanted5 #25588 üzenetére

    Egyébként a kínaiak tényleg rohadtul igénytelenek, több ismerösömtől és beszámolókból is hallottam/olvastam már. Az öngyilkosság az Japánra jellemző, de az teljesen más világ. Ott nem keresnek rosszul az emberek, viszont nagyon nagy a teher már általános iskolában is, gyakorlatilag az oktatási rendszernek hála már ott eldől az eredményeid alapján hogy mi lesz belőled. Tavaly egyébként olvastam egy cikket, miszerint a kínai órabérek alig maradnak el a magyartól, azaz annyira keres rosszul a kínai gyári munkás mint a magyar. Pedig mi Közép-Európában vagyunk, a legmagasabbak az adók, és nyugatiak az árak. Én éltem kint Németországban és undorító ami itthon folyik egyébként, sok ember meg nem látja át az egészet. Mondjuk szerintem az az ember tipikusak az, aki soha semerre nem ment. Na mindegy ez már más kérdés. A lényeg, hogy nem kell sajnálni a kínaiakat, még a környező ázsiai országok sem kedvelik őket. Én azt mondom hogy semmit ne csesszen szét, lehet szó akár egy 100 ezer forintos laptopról is, nem kell 5-700 ezer forintosnak lennie. Én tudom jól hogy valakinek a 100 ezer forintos a minden, neki arra kellett gyűjteni sokáig. Azért tudom mert mi is voltunk ilyen helyzetben, nélkülözésben nőttem fel, most már nagyon is átlag felett élünk, de hálás vagyok a nélkülözésnek, mert sok mindenre tanított meg gyerekkoromban. Én úgy vagyok ma is hogy tök mindegy mennyire jó vagy gané az életem, bármilyen feladat adódik (függetlenük attól mennyit fizetnek érte) úgy csinálom meg mintha magamnak csinálnám.

    [ Szerkesztve ]

    Maxi

  • KillHates

    nagyúr

    válasz wanted5 #25588 üzenetére

    Ez nem mentség a sz@r munkára. Ez olyan mintha behoznád a notebook-od és amikor nekem rossz napom van, akkor elnyalom a csavarokat benne, letörök pár gombot, összekarcolom a kijelzőjét, stb...

    Senkinek sem tartanak pisztolyt a fejéhez (talán még Kínában sem), hogy azt a munkát végezze amit utál. Felmond, és elmegy fedettpályás kalapemelgetőnek! Én még a lányomat is nyakonvágom, ha valami házimunkát magától elvállal , majd elkezdi csinálni és nem csinálja rendesen.

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák