Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fuwiradis

    tag

    Sziasztok!

    Van nekem idehaza egy Logitech Rumblepad 2 kontrollerem. Arra gondoltam, hogy lecserélném.

    Látom, hogy a két favorizált alternatíva az Xbox kontroller és a Logi F 310-510-710, amit ajánlgattok. Számomra a Logik közül 510/710 lenne jó. Csak legyen már rezgő funkció... :)

    Kicsit olvasgatva itt a témát, arra jutottam, hogy a Logitech funkcionalitását tekintve jobb üzlet: támogat Xinputot meg Direct inputot. Nekem erre a régebbi szabványra is szükségem lenne, hiszen szeretnék olyan klasszikusokat is játszani, mint Resident Evil 1-2-3, Silent Hill-ek, stb. :)

    Viszont a másik szempont szerint, meg látom, hogy a Logitech változata, tök ugyanúgy néz ki, mint a Rumble Pad 2, tehát sejtem, hogy milyen lehet a fogása, mennyire lehet kényelmes. Azonban nekem már volt Xbox kontroller a kezemben és azt sokkal kényelmesebbnek találom, a karok elhelyezése is sokkal jobb szerintem.

    Azt hiszem a gombok száma mindkettőn ugyanannyi, tehát ilyen szempontból nincs különbség (ha nem akkor javítsatok ki).

    Szóval mit javasolnátok? Az Xbox kontrollerre nem lehet valahogy ráerőltetni a régebbi játékokat?

    +1: Az xbox kontroller Pc-s változatán a karok és a dpad tényleg szürkék? A konzolnál ezek is feketék. A szürke + fekete kombináció szerintem elég rosszul néz ki a PC esetén. :D

  • fuwiradis

    tag

    válasz TommyGun #1769 üzenetére

    Értem. Nos, F széria nem volt a kezemben, csak a neten láttam, hogy a formája nagyon hasonlít a Rumblepad 2-re, és annál sokkal kényelmesebbnek találtam az X kontrollert. :)

    Nos, akkor kettőtök válasza alapján abban kiegyezhetünk, hogy a Rumblepadet eladni gyakorlatilag nem lehet (vagy legalábbis nincs értelme annyi pénzért :D ), így mindenképpen a nyakamon marad. Ha X kontrollert veszek, akkor legalább amellett, hogy a régi kontroller nem válik feleslegessé (mert a régi játékok gyönyörűen játszhatók vele), az új kontroller a számomra legkényelmesebb lehet. :)

    Annyit megjegyeznék, hogy azért a régiek is szoktak rezegni. Bár ez nem szempont, mert ha a régi játék támogatja, akkor a Rumblepad 2-n nem fog múlni, mert van benne rezgőmotor. :)

    Én meg full feketét X-t még nem találtam neten, állandóan ilyen szín-leosztásban akadnak találatok:

    Akkor ennek még jobban utána kell nézni.

    Így most azt hiszem ez a kérdés eldőlt, valóban ez a megoldás tűnik a legokosabbnak. Köszönöm a segítségeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • fuwiradis

    tag

    válasz TaylorPro #1773 üzenetére

    Vajon a wireless az mind fekete-szürke és csak a vezetékesek a teljesen feketék? (úgy látom a dobozos vezetékes)

    Mert nekem wireless kéne, ami teljesen fekete.

  • fuwiradis

    tag

    válasz DeFranco #1775 üzenetére

    Ez egy jogos kérdés. :) Valójában én is feltettem magamnak. Az a helyzet, hogy egyrészt annyi kábel van itt körülöttem, hogy elegem van belőlük. Szóval akárhova nézek kábelt látok. :D Másrészt, a gép elhelyezése olyan hogy kábel esetén akkor lenne a legkényelmesebb, hogy ha a gép előlapján lévő 2 USB portra dugom. Ebből egyet a szabadon szeretnék, hagyni. Tehát két kontrollert nem tudok így bekötni (a rumblepad is vezetékes).

    Ha a gép hátulján lévő valamelyik portra kötném, akkor valószínűleg kissé rövidnek érezném.

Új hozzászólás Aktív témák