Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz geleati #43704 üzenetére

    Ez nem egy tudomanyos velemeny reszemrol :), csak az a tapasztalatom, hogy ezek a kotesek, stb. par szazaleknyi terhelest le tudnak venni, de nem nagyon sokat.Tehat a legfobb dolog, hogy legyen ovatos (es persze vegyel ilyet nyugodtan).

    while (!sleep) sheep++;

  • itouchfan

    senior tag

    válasz geleati #43704 üzenetére

    Szerintem meg ne vegyél ilyet. Volt pár sérülésem (2x külső bokacsont törés, 1x teljes bokaszalag szakadás, 1x részleges bokaszalag szakadás, 1x hátsó keresztszalag), a szakszerű gyógytornát és erősítő gyakorlatokat semmi sem helyettesíti. Miután a szalagod már gyenge/rugalmasabb/kevésbé tart a kelleténél, az azt körülvevő kis izmokat kell megerősíteni, hogy azok át tudják venni a szalag tartó szerepét. Amíg gyengék az izmok (1-2 hónap minimum kell hozzá), addig hiába hordasz/nem hordasz ilyen szorítót, sima séta közben is kimehet a bokád (tudom, mert a hátsó keresztszalag után kb 2-3 naponta random hátrabicsaklott a térdem, amíg meg nem erősödött újra - 2 hónap gyógytorna napi 30 perc). Az pedig a személyes véleményem, hogyha valaki a gyógytorna és erősítés mellett mégis fut, kocog (lehet, csak óvatosan, minden lépésre figyelve, jó talajon, futópályán), akkor ne hordjon ilyet, mert ez meg pont kikapcsolja a stabilizáló izmokat, átveszi a szerepüket, ami által biztosan nem fognak megerősödni eléggé. Hosszú távon tehát semmiképpen se tartom jó megoldásnak. Ha biztonságérzetet ad a kötés, rugalmas fáslival meg kell tanulni egy közepesen feszes bandázskötést kötni, az tökéletes lehet. Ezek a merev feszítők szerintem semmiképp.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Új hozzászólás Aktív témák