Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Newboy911 #6956 üzenetére

    Ha már a Spuriig eljutsz, érdemes lehet még benézni a Duna Plaza Intersport-ba. Én néha meglepődtem milyen jó áron vannak cipők benn.

    http://www.intersport.hu/standorte/standortdetails.html?outletId=414

    A másik, ami már messzebb van, az Allee-ben van egy Intersport és vele szemben egy Intersport outlet. Én arra laktam, és ezért mindig bejártam, de nem mindig van jó fogás.
    A Nyúlcipőbe akkor érdemes bemenni, ha neten látsz akciós darabot, és megbeszéled melyik üzletben van.
    Ééééés: http://www.nyulcipobolt.hu/ --> zárva tartanak szombaton. :(((

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Ilidzser #6962 üzenetére

    A Dona-t én is hozzácsapnám az ajánlásaimhoz, csak az tartott vissza tőle, hogy általában drága, de gyógyszerészek nyugdíjasoknak is ajánlják csontritkulásra, szóval erős cucc, és biztosan működik.

    szerk: én megelőzésre nem, csak baj hárítására használnám.
    szerkszerk: bár a franc se tudja. Még nem hallottam olyanról, hogy valakinek túl erős volt a csontozata és ez problémát okozott volna :U

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz jeri #6969 üzenetére

    Azt értem, hogy nem csodaszer, egyik sem az persze.
    Az utolsó bekezdés ha jól fordítom, azt jelenti: Azért csak ésszel! :U ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Talán még nem késő kicsit reklámozni az eseményt:
    http://tudasutja.hu/
    facebook esemény:
    https://www.facebook.com/events/587691807932962/

    Alapvetően egyetemistáknak szervezett esemény, de külsősöket is szívesen látnak, most vasárnap kerül megrendezésre. Lehet még holnap is előnevezni, külsősnek is csak 2000HUF. ELTE toronyházban lehet nevezni és átvenni a chipes rajtszámot.
    Én megpróbálom magam a félmaratonon, egyszer el kell kezdeni. :U
    Előtte lesz kis reklám (NIKE, Adidas, méricskélés, 3D lábscan, többit lásd a honlapon)
    Közös bemelegítés, és 11-kor indulás a honlapon látható útvonalon. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    No, én is túlestem az első félmaratonomon itt a tudás útján, nagyon jó idő volt (szerintem).
    2:03:00 alatt egy kicsivel (valahol 2:02:45 körül értem be). Igazából még soha ennyit nem mentem egyben, úgyhogy én is sikernek könyveltem el, azt hittem a 2:30:00-as záráshoz leszek közel.
    Ez volt életem első szervezett futása, igazából sikerélmény volt. Egy kicsi talán még maradt is a csőben, bár a 19-20. km nagyon hosszúnak érződött, meg féltem is, hogy besavasodom/ meghúzódok.

    Lehet gyorsítani, fogyni, meg állóképességet növelni továbbra is. Az új cél az 1:50:00, vagy jobb. :U

    Amúgy nagyon kemény látni, hogy -bár sok ember az életben 1km-t nem fut- itt szétaláznak nagymamák/ bácsik/ kislányok, stb, úgyhogy muszáj még gyúrni.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Így a téli szezonra nekem is előjött néhány kérdésem (van amelyik a téltől független, csak mostanra érett be ;))

    - néha úgy érzem, mintha az ízületeim szárazak lennének (kattog, pattog a bokám), fájdalom azonban nem jelentkezik. Ez mennyire normális, illetve mi okozhatja? Mivel lehetne megoldani a "belső kenést" (talán ízületi nedv kevés, vagy mittudomén)?

    - elfogynak a vitaminjaim, ki mit ajánlana, amit aránylag egyszerű bevinni, és általános célokra megfelel? Eddig PEAK-et ettem (napi egyszeri valamilyen típus), de nem tudom megmondani, hogy használt-e... :U

    - ugyanígy fogy a csonterősítőm, volt róla korábban szó. Többször írtam hogy én elégedett vagyok a Dr. Chen cuccokkal, de szívesen kipróbálnék valami mást. Van esetleg tapasztalat, akció valamiből?

    - ruházati szaktanácsadást is szívesen fogadok. Nekem két változatom van a télre: pulóveres, vagy pulóver nélküli (illetve trikó + mez // két mez). Amíg kiérek a szigetre // Gellért-hegy lábához a felsőben kimelegszem, és onnantól rohadtul lever a víz, zavar. Futkorásztam már egy szál rövidujjúban, de az meg a hátamnak nem tett jót 5-6 fokban. Marad a zavaró felső, és hogy nincs megállás? Valahogy így vagyok a sapkával is, sálat viszont mostantól mindig teszek a torkom miatt.

    szerk.:
    +bónusz kör - tudtok olyan parkokat, ahol lehet csinálni jobban a fegyenc-féle gyakorlatokat // akármilyen gyakorlatokat? A húzódzkodáshoz nem találok korlátot, ami elég magas a döntött de még földön álló variációhoz. A teljeshez még lepkefing vagyok. XD Ugyanígy jó lenne sokszor tolódzkodni valami korlát, vagy két megfelelő távolságban lévő pad, amit néha találok, néha nem.

    Mindenkinek kellemes téli szezont!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7213 üzenetére

    Köszönöm!

    Különbözik az általad említett "oskoles" (ős-köles?) a boltban kapható köretnek valótól?
    A kölesre jó hogy emlékeztetsz, ki akartam már régóta próbálni, hogy a rizst teljesen átváltom rá, talán segítene izomépítésben is, mostanában csupa vacak gyorsan felszívódó szénhidrátot tolok csak nap közben, valahogy nem akaródzik jól kajálni.

    Meg is érkezett a pesti Builderbe az akciós Multivitamin +ajándék 1000-es C-vitamin, holnap megyek érte, kíváncsi vagyok.

    Azóta a korábban említett margitszigeti szabadtéri edzőteremben megtaláltam a húzódzkodáshoz alkalmas keretet, örülök hogy végre tudok egyről a városban. :U

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    RE:

    (#7224) tomcica
    No, köszönöm a tippeket, hántolt kölest vettem egyelőre köretnek, de ezt az őskölest is megkeresem majd. Nem tűnik olyan drágának, hiszen nagyon sokáig elég egy csomag.

    (#7222) Apollo17hu
    A Petőfi híd budai hídfő felé szoktam járni, de az edző park még nem tűnt fel, merre van?

    Végre megvan a Scitec Mega Daily One + ajándék C1000, de már kicsit elkéstem, csütörtökön sikerült megfázni a Gellért-hegyen. Az első adag után viszont neon-sárgát dobtam, nem tudom miből van ez a cucc..
    Ki van kísérletezve az öltözék 1-2 Celsiusra, csak a fejemet kellene jobban védeni valamivel. - bukósisak :DDD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7246 üzenetére

    Csak ma realizáltam, hogy a Mega Daily ONE két tablettás adagot követel hivatalosan, eddig egyet szedtem, és ezután is egyet fogok akkor.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma jártam az új pécsi Decathlonban és igen nagy meglepetésemre szolgált, hogy
    az Asics GT2000 24.990 HUF
    ami igen jó ár :K , tekintve hogy máshol 37, és jómagam is 28-ért vettem többszörös akció összevonással. Mindenfajta méretben kapható, aki stabil cipőt szeretne, annak tudom ajánlani!

    Egyetlen negatívum, hogy itt csak a legegyszerűbb fehér-kék-narancs színkombinációban volt kapható, talán ezért van a leértékelés.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Greag #7286 üzenetére

    21990 :Y :C
    Most komolyan gondolkodom hogy vegyek még egyet... a gond csak az hogy másra kéne a pénz, meg kellene a változatosság, és nyitni a naturálisok felé.

    Vigyázz, én is gombival értek egyet (lásd: (#7287)), nekem inkább nagyobbnak tűnik egy fél mérettel a házon belüli Phoenix 5-höz képest, és általában az a méret stimmel (44-es), a GT2000-em is 44-es, de be kell valljam a 43.5 lett volna az igazi azt hiszem.

    Úgy vettem észre az Asics egy bizonyos szint felett számomra könnyen hozza a "hibátlan" cipő fogalmát (nem tudok belekötni, csak a fűzőjébe ;] ), ami néha megtévesztő. Járj benne, ha nem vagy biztos a méretben és ha nem használtad utcán, még visszacserélheted.
    Amit kiemelnék, hogy a GT2000-ben is a talpat kellene figyelni, van benne egy lejtés/ letörés, aminek a láb közepénél illik lennie, úgy a tuti (a lábboltozat előtti rész ez elé ül be -első gélpárnára-, a boltozatot pedig megtámasztja).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7302 üzenetére

    - Hát jó lenne javítani a technikán (most épp egy bokaszalaggal küzdök, szerintem egy gyerekkori esésemkor nyúlt meg, vagy valami, akkor volt is gipszben)
    - aerob edzésre visszafogni magam (mondjuk a fájdalom miatt hazafelé ma gyors gyaloglás volt)
    - izmot építeni
    - megjelenni hosszabb közösségi rendezvényeken, és mondjuk tolni egy 1:50-en belüli félmaratont.

    Mindenkinek minden jót és sok sikert az új évre! :R

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Greag #7318 üzenetére

    Egyrészt a méretet helyre kell tenni, biztos vagy benne, hogy nem nagy a cipő?
    Valamennyi hely kell a mozgásra, de ahogyan korábban is írtuk ennek a típusnak nem kellene sokkal kisebbnek érződnie a többinél.

    A következő a rendes bekötés, és rendes zokni használata, ahogyan már szintén írták. Előfordult már, hogy olyan furcsa volt valami, aztán egy lámpánál megálltam, szorosabbra fűztem, és mindjárt jobban mentek a dolgok. Úgy vettem észre a bemelegítést követően (addigra összeszokik a lábam a cipővel, a szó szoros értelmében is bemelegszik) többször meg kell húzzam szorosabbra a fűzőt.

    A zokni.
    Nem kell túlzásokba esni, DE nagyon kellemes egy rendes párnázott zoknit használni. Ez van nagyjából 600 HUF / pártól a végtelenségig.
    Legutóbb egy HEAD térdig érő sízoknit vettem a professional szériából. Azt hittem két pár van a csomagban, úgy jónak tűnt a 2000HUF-os ár... Otthon veszem elő, hát csak egy van benne, de annyira hosszú, hogy kettőnek is elmenne. :C
    Azt gondoltam befürödtem vele, de meg kell mondjam, rettenetesen jól funkcionál! Nem csúszkál, nagyon jól melegíti az egész lábszáram (fázós), puha anyag, párnázott, és jól szellőzik. Még tartja is a lábat.
    Amúgy Karrimort szoktam kapni SportsDirect-ről (nem itthon veszem), általában bokazoknikat. Legutóbb egy hosszú szárút jött. A HEAD után... hát nem rossz, de messze van tőle. Sajnos lecsúszik a lábszáramról (vádli alsó részéig ér csak), műszálban dúsabb és kevésbé is szellőzik érzésre.

    Betét
    NE
    Nem kell venned bele, ebben a kategóriában már számít hogy a gyártó mit tett bele - és mint tulajdonos üzenem, nincs azzal semmi gond. Nem az amit kidobnék hogy egy méretre vágható teszkósat rakjak a helyére. Javasolták már nekem is (Overland futóbolt), hogy csináltassak bele egyedi betétet. Azt nagyjából 17k-ért kínálták, és azt állították két cipőt túlél nagyjából (kb 2000km). Szerintem ez a vérprofik úri huncutsága, nekünk halandóknak felesleges.

    szerk.: a különböző boltban kapható utólagos betétek, még a jobb minőségűek is szerintem csúszkálni fognak, illetve legtöbbjük nem bírja a futást, mert nem ahhoz van tervezve. Ami ahhoz van, az meg a fent említett ársávban mozog.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Pár kérdés eszembe jutott nem rég:
    Egyrészt: milyen naturális cipőket ajánlanátok a mostani kínálatból (ár mindegy, akcióban bármi megtörténhet)
    másrészt: milyennek képzeljem el a naturális cipőt a párnázottak után? Mondjuk olyan mint a Phoenix 5-öm, amiből már lassan kitapostam a gélbetétet? Mert akkor felesleges vennem ;)
    Futottam már mezítláb is, az a másik véglet (de nagyon szerettem csak télen inkább nem). Ehhez helymegjelöléseket várok szeretettel, hol lehet (és érdemes) Budapesten mezítláb futni (ingyen).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz deicide #7373 üzenetére

    Már előre félek mi lesz nyáron...
    Vagy méteres hótorlaszok, vagy árnyékban 50 fok. A tavalyi szerintem már elég meredek volt így is, nem lehetett megmaradni a szabadban este 22 előtt. Majd rá kell állnom a hajnali futásra.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Látom amúgy is cipőkről megy a beszélgetés.
    én mostanában nézem az akciókat, mert a Phoenix 5 már bizony nem nagyon segít a lábamnak. Úgy látom aki épp arra jár, érdemes benézni a Nyúlcipőbe (Margit hídhoz közelibe):

    http://www.nyulcipobolt.hu/

    Sok kifutó modell, sok simán csak akciós, szerintem egész kedvezők is vannak köztük, pl a Saucony Guide/Ride/Jazz/Phoenix szériák mind a bűvös 20k körüli határon (néha olcsóbban, mint a márkaboltban. Ahogy nézem söpörtek modellcsere miatt.)

    csak néhány szerintem említésre méltó darab:
    Saucony Fastwitch 6 18.5k, Saucony Jazz 14 18.5k, Jazz 15 - 17.5k, Salomon XR Mission 17.5k stb.
    Én alighanem holnap benézek hozzájuk.

    A Salomon-hoz volt már valakinek szerencséje? Úgy látom ez náluk a belépő modell, de ennyiért nem tűnik rossz választásnak. Olvasok is kicsit róla mindjárt.

    szerk.: és még beleférek a szerkesztésbe! :)
    Itt jókat írnak róla, úgyhogy mindenképp felpróbálom. A szigeten úgyis a földön szeretek menni, meg néha rohangászok réteken, erdőben, füvön, ami van.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Winne #7415 üzenetére

    Az aliexpresst sajnos nem ismerem, de gyanúsan alacsonyak az áraik. nagyjából 1000%-ra meg kellene győződni róla valahogyan, hogy eredeti cipőkről van szó. Ha nem, akkor ugye bármi megtörténhet, és meg is történik. Szar termékért pedig egy lyukas garas is túl nagy kiadás.

    A méret dolog: egy idő után érezni fogod. A boltban talán elsőre ciki, de kell benne kicsit mászkálni, szökdelni, futópadon futni - jobb helyeken van erre lehetőség- OLYAN ZOKNIBAN, amivel használnád.
    Nem szentírás, csak általában 0.5 - 1 mérettel nagyobb cipőt találják jónak a népek (erősen fazonfüggő, típusonként változik). A hosszútávosok nagyobb ráhagyással dolgoznak néha, mert mondjuk megdagad a lábfej menet közben és hasonlók.
    Az én mottóm az, ahogyan felveszed, ne lehessen benne kifogást találni. Semmit! Akkor jó lesz. Emellé ajánlanék egy ujjnyi rést az orrba minden lábhelyzetben, ez a fél-egy méret plusz.

    Nem belekötéshez: jó fazon, sehol nem nyom, nem lötyög, befűzve jól tart, nem dörzsöl, jól csillapít (nem egyenlő a pattogással!), jól támaszt (pronáló /neutrális /szupináló - és a támasz jó helyen éri a lábfejet), és a te igénybevételednek megfelelő (koca futó ne vegyen sprint versenycipőt, mert nem lesz benne sok öröme), ergo a lábadra öntötték.
    szerk: + van a cipőnek is egy dinamikája, mennyire lehet benne irányt- vagy tempót váltani, mennyire közvetlen. Ez általában a talp vastagságával van összefüggésben, de méginkább az anyaghasználattal. Versenyzőknek versenycipő, koca futóknak kezdésként jól párnázott stabil cipő (általában pronáló, alacsony boltozathoz) való.

    Próbálj fel sokat, drágábbakat is, mint amit célul tűztél ki, hogy érezd, van-e különbség. (és hogy elindulj a lejtőn ;] )

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nos, nézelődöm, és hát... szeretném aránylag gazdaságosan megúszni az új cipőt, ezúttal 20 közvetlen közelében.
    Amiért írok az, hogy ma láttam egy gyönyörűséges ECCO cipőt, ami 50%-al leárazva épp beleesik a kategóriába. Szeretném kérdezni, ki-mit tud, érdemes-e, vagy merő sznobéria?
    Egyébként elég jó paszentos pozitív értelemben, nagyon kellemes a bőr(!) felsőrész. A talp egy kicsit keménynek tűnik, amolyan naturális jellegű, de mindenképpen nagyon szééép és könnyű.

    http://global.ecco.com/en/collection/men/running/biom+evo+racer+men%27s-802504-58068?data=
    Megtaláltam, a racer szó nem tetszik a nevében... talán mégsem nekem való.
    Azért jöttem, hogy lebeszéljetek róla. :R

    A másik legerősebb jelölt egy Brooks Summon 4 a Nyúlban, kereken 20-ért. Ez párnázott, amolyan belépő-középhaladó ha jól néztem, kényelmes volt, de kevéssé ruganyosat szeretnék - hajlok a naturálisok felé.
    És itt jön még szóba mondjuk az ASICS Hyper / Volt sorozat.

    Bárkinek bármilyen hozzáfűzni valója van, szívesen olvasom.
    ps.: ha nem is naturális, de neutrális típust keresek aszfaltra, akciósan. Apropó, most vasárnak Allee 20%-os hétvége! Az Intersportban kinéztem már egy egyszerű fejlámpát, cipőből sajna szűkös a választék.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #7439 üzenetére

    Az sem gond, ha még olcsóbban van alternatíva, csak ne sajogjon tőle a lábam, és ne menjen szét túl gyorsan.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Alg #7441 üzenetére

    Köszönöm!

    A multinav-ot szoktam én is élénken nézegetni, és még közel is lakom... csak valahogy még nem evett el oda a fene. Itt a Lehel-tér környéke eléggé gazdag cipőboltokban :) (Nyúl, Spuri, Multinav, Mountex, Intersport (DunaPl), Players Room(ok)).+ Annyira a Saucony márkabolt sincs messze.... -> de XD

    A bajom az, hogy elkanászodtam a gélbetéttel, most hogy újra volt pl. pár NIKE a lábamon, hát nem akarok többet, valahogy nem adja (Lunar és Pegazus, puhák, érzéketlenek(?)).
    A másik nagyobb gond, hogy valami újat szeretnék, de még magam sem tudom igazán mit, csak hogy más legyen. Mindenképp megpróbálkoznék egy még közvetlenebb, kisebb belső támasztású cipővel, mint a mostani GT2000, amivel egyébként meg vagyok elégedve. Előtte GEL Phoenix volt (most 21k, szerintem az sem rossz egyébként). Nem tudom hol lenne a határ, amikor a lábam erősödik, és nem tönkremegy az új szerzeménnyel. Mondjuk rákívántam már a Vibram Fivefingers-re is, de ahhoz még sokat kell gyúrnom.

    A bőrrel kapcsolatban azt ígérték, hogy lélegzik és szemmel láthatóan lyuggatott is, viszont ápolózni kell rendszeresen. Merevnek nem merev, azt éreztem, finom puha, simulós, ez kifejezetten tetszett. Az egész cipő bazi könnyű, nem tudom hogyan csinálták, csinálják, inkább a talpa tűnik faék egyszerűnek, egybe öntött önhordó kasztni. Ha jártok egy plázában, menjetek be ECCO-ba, és próbáljátok fel. Feles méretek nincsenek, nekem jó az utcai méretemben. Kísérletnek nem utolsó. Nekem egyébként nagyon tetszik a formaviláguk, futócipőt még nem találtam ilyen szépnek.
    Eszembe jutott, hogy írjak valami szar autós hasonlatot, de inkább mégsem.

    Az bátortalanít el, hogy hivatalosan ez racer, én meg hát nem érzem magam annak. De lehet ez egyben motiváció is a rendszeres intervalra... :U

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7444 üzenetére

    Semmi gond velük, csak eddig nem láttam még őket. Visszaolvasva a linkelt korábbi összefoglalódat szimpatikusak is. :R
    Úgy gondolom közülük lesz valamelyik, mert igen jó az áruk a többiekhez képest. Már csak el kell jutnom a Saucony márkaboltba. Ma vagy holnap talán sikerül is, aztán meglátjuk mennyire szimpatikusak.

    Egy kicsit azért vicces a marketingszöveg:
    "a cipő jelentősebben értékesebbnek néz ki az árához képest,"

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7444 üzenetére

    Elmentem a Sauconyba, de sajnos üres lábbal távoztam. (a bakancsom azért megmaradt ;) )
    Szóval a leértékelt modellekből csak egy-egy darab maradvány van, és valami nem volt az igazi egyiknél sem. Talán csak bal lábbal keltem fel.
    Kinvara nekem nagyon keskeny, ahogyan sajnos a Jazz-ek is. A Ride és Ignition sorozat játszik, de gazdaságos modellből csak 10-esek voltak, a nagy határesetén. Nekem alacsonynak tűntek elöl, attól is féltem, hogy kilyuggatnám őket a nagylábujjammal. Úgy általában véve nem tudtak megfogni, mindegyiknél úgy voltam, hogy hát szo-szo. Annyival viszont nem voltak olcsóbbak, hogy kompromisszumot kössek.

    Azt hiszem hosszú lesz a kiváalsztási folyamat XD

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7457 üzenetére

    Utolsó darabos akcióknál az ilyesmi bocsánatos bűn, de én is nagyobb mennyiségre számítottam...
    Az új modellek persze elérhetők, de sajnos igen megdrágultak :(

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Nos, visszatértem a Multinavigátorból egy Asics Zaraca 2-vel (és egy csősállal). Látszatra már natúrba hajlik, de még van benne gél, neutrális, és ~19k, passzol mindenhol. Nem egy csúcsmodell, majd meglátjuk.
    Kövezzetek, de úgy látszik márkabuzi leszek így a 3. párral...

    Felpróbáltam még egy Inov8 262-est is, és legszívesebben örök hűséget fogadtam volna a UK8.5-ösnek (42.5 az utcai 43-hoz képest. Passzentos kell legyen), csak hát 30k+ áron most még nem. De tudom a méretet, és hogy melyik típust kell figyelni :)
    A bolt egyébként frankó, szimpatikus eladókkal, kék metróval egyszerű megközelíteni (Dózsa György úti megálló), szóval részemről ajánlott.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Első tapasztalatok az ASICS Zaraca 2-vel (+ McKinley fejlámpa):
    - A cipő inkább párnázott, mint naturális, simán lehet benne gördülve közlekedni
    - mégis laposabb a hagyományos stabil cipők többségénél (alacsonyabb heel to toe drop, a GT 2000-hez képest szerintem nem, vagy nem sokkal)
    szerk.: utána olvastam, mind a kettő 10mm, szóval nem hazudik a lábam. :K
    - Szép a "neon-narancs" és az orr részen a szürke fényvisszaverő, a fejlámpa fényében nagyon jól világít.
    - próbáltam benne naturális módon futni, lehetséges, kevéssé érzi magát hülyén az ember, mint egy stabilban, de azért egyelőre furcsa.

    Mezitlábhoz képest puha, és sok a párnaázás, stabilhoz képest kevéssé tartja a boltozatot, engem jobban ösztönzött az egyenes haladásra, és az alacsonyabb energiabefektetésre. Érzésem szerint gyorsabb tempót is mentem benne a hegyen, de nagyon sokat dobhat a latba az újdonság ereje (új cipő + fejlámpa + csősál = nagyon megyünk az éjszakában hangulat).

    Még rakok bele pár kilométert miután visszaérkezem Pestre, aztán talán tudok okosabbat mondani.

    off.: McKinley 4 LED-es valami 2 fejlámpa:
    40 Lumen papíron, egy kicsit még látni is lehet vele, és az biztos, hogy észrevesznek. Erős, vakító fehér fénye van. Egy rendes, egy tompított és egy villogó fokozat, 2 gyári AAA Duracell elem, sapkán hordva kényelmes, egész jól idomul a fejhez. Allee hétvége keretében (Intersport -20%) 3100 HUF körül volt, én ajánlanám, ilyen áron ilyen tudású alternatívát nem igen találni.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    :o

    Épp most akartam érdeklődni (sry, nem bogarásztam végig az előzményeket), hogy van-e valamilyen kedvezményes formája a félmaratoni Vivicittának, mivel a 15.500-as árat igen sokallom érte.
    Ha betelt a létszám, akkor megoldódni látszik a probléma.

    Azért várnám az észrevételeket, nem vagyok BSI-s, nem futottam még versenyükön tudtommal (a tudás útja-hoz szerintem nem volt közük).
    - Miért ilyen drága (vagy csak bringabelsőben élek és nem is sok 15.000HUF :F )
    - a mezen felül mit kapok cserébe
    - mi a feltétele a kedvezményes részvételnek rettenetes mennyiségű hozzájuk köthető vásárlás nélkül
    - stb.

    Előre is köszi, további jó futkosást mindenkinek!

    PS - Ha valakit érdekel:
    az Asics Gel Zaraca II-m már vagy 2 hónapos, elégedett vagyok vele. Felépítményben az Asics-ban még soha nem csalódtam, a megfelelő méret azonnal (0 km) szépen illeszkedik mindenhol, nincs benne kivetni való.
    Eléggé közvetlen is, a talp azért csalóka, több stabil cipővel megegyező 11mm-es Heel to Toe drop-ja van, tehát gördülésre ösztönöz(?). Ez a "hibrid" lét (géles elöl-hátul, de lapos, naturálisnak láttatja magát) mégsem tűnik bolondságnak, úgy veszem észre, néha-néha rákapok az előrébb dőlt, "talp eleji" futásra, nincs ellenére. A térdem ezt nem annyira szereti, és a vádlim hamarabb görcsöl, de vegyesben gördülve és így is lehet benne haladni, 12-16km nem volt gond. Könnyebb, vagy edzettebb futók (< 85 kg) szerintem e felett is használhatják simán.
    Ez az első neutrális cipőm is egyben, és úgy érzem a mozgásom "kiegyenesedett", jobban összeállt hála neki, + nem vész el annyi energia a csillapításban, támasztásban. Nem utolsó sorban szerintem jól is néz ki.
    16.5k HUF-ért is láttam, amit szerintem ér, én kicsit drágábban vettem.
    Egyedüli kétségeim a csillapítás tartósságával vannak, egyelőre teljesen rendben, de elvileg ez csak a 6-800km-es kategória.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Polacheck #7684 üzenetére

    "A hasznos trükk a BSI-s félmaratonoknál, hogy kedvezmény jár arra, ha már indultál BSI-s versenyen."

    :D hát ez marha jó, köszi :)

    Lehet csak ezért kimegyek most valami kis távra, ha még engednek, és aztán a következőn már olcsóbban mehetek.
    A rakpart nekem nem ellenségem, egyszer már lefutottam oda-vissza, jó érzés volt, hogy csak a futóké. Bár tényleg még nagyobb fless lenne mondjuk az Andrássyn, vagy a körúton menni egy darabon, vagy mondjuk egy Citadella befutó :DDD, azt bírnám.

    Re: (#7695) concret_hp
    Eléggé sok dolgon múlott nálam most, hogy megyek-e (kedv, anyagiak, komolyabb felkészülés hiánya, stb), de a csúcsot az I-re az ára vitte be, azt hittem rosszul látok. A korai regisztrációs, BSI tagságos változat 8500 már elmegy, de még a mezzel, csomagokkal, frissítőkkel, szervezéssel együtt is szerintem bőven keresnek rajta. Egy elsősorban hobbi futóknak szóló verseny esetén ez engem elszomorít.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Winne #7700 üzenetére

    A Pegasus jó cipő, de már láttam több helyen is 19.9-ért, vagy kicsit alatta, nem annyira kirívó ár (bár lehet hogy lassan kifogynak a készletek)...

    re: (#7733) deicide
    nájsz. :R
    Majd lökdösöd félre a lelkes amatőröket, akik életükben nem mentek többet 2km-nél egyben. :C

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #7698 üzenetére

    Olvastad ezt a 10000 HUF-os INOV8 cipő vásárlási utalvány akciót?
    http://multinavigator.hu/termek.php?id=4011
    Csak az F-lite típusokhoz jár mondjuk.

    Holnap jobban ránézek, még a végén én is előre iszom a húsvéti nyúl bőrére...
    Az utalvány meg még át is ruházható, ha jól olvasom. Jól hangzik. Kérdés csak az, hogy ér-e a már akciós modellekre. :U -illetve amit linkeltél azt hiszem nem esik ebbe a körbe :( ?

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Cathfaern #7699 üzenetére

    Ez mondjuk egy helyesnek tűnő meglátás, üzletileg egyértelmű. Azt nem értem, miért és hány főben korlátoznak. Tudják hogy népszerű, minden évben egyre többen akarnak részt venni rajta, akkor úgy kellene gondolkodni a rendezőknek, hogy ez megvalósulhasson. Ilyen volumenű szponzorral a hátuk mögött nem jelenthetne akadályt (kell felvenni még embert, kell még beszállító, kell még több kisebb szponzor, kiállító, stb, hadd szóljon!)

    költői kérdés: miért ne lehetne 20.000 résztvevő? Vagy legyen mindjárt 40.000. Majd tovább tart az elrajtolás, nagyobbak lesznek a frissítőállomások, stb. A bevétel így is garantált és még nagyobb a reklámérték.
    Persze lehet hogy van olyan jogszabály / szűk keresztmetszet ami effektíve tiltja a létszám kimaxolását.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    OK, OK, elfogadtam a szervezési dolgokat, a 9 nő 1 hónap 1 gyereket már én is hallottam. :R
    Ettől függetlenül sajnos bosszant a dráguló tendencia, de mit lehet tenni, így jártam (jártunk).

    re: (#7746) tomcica
    Grat! Jó vásárláshoz szerencse is kell.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem tudom volt-e már téma, de szerintem egész jó árak mennek a Hervisnél ebben a Countdown akcióban.

    Kérdésem a következő:
    Van-e valakinek tapasztalata a GT2000 és a GT 2000 2-vel kapcsolatban, van-e méretben, fazonban különbség. Lehet egy délután elszaladok megpróbálni.

    A másik: a naturális irány felé (enyhén ;)) nyitva már van egy Zaraca II-m, de mozgatja a fantáziám a GEL Excel 33 / Volt 33, ami mostanában kifutó, emberibb árakon elérhető. Milyen viszony lehet a kettő között.

    Mindenkinek sok kellemes kilométert!
    Üdv!
    Attila

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz szabop27 #8438 üzenetére

    Nekem sima GT2000-em van, de eddig - és most direkt megnéztem - teljesen OK, 2013.08 havi, szóval van is benne km túlsúllyal (~90 kg).
    Talán a zokni teszi a szakadást. :F
    Összehasonlítani a 2-t simával esetleg nem tudod? Főleg ez érdekelne.

    A garancia csak nagyon látványos esetben érvényesíthető szerintem, illetve ha belül vagy a 6 hónapon, de egy próbát megérhet. Ha Asics-nál maradnál, a GT sorozat inkább pronáló, a Cumulus hasonló kaliber lehet és szupináló / semleges.

    Re: mezítláb, naturális
    Bár ahogyan olvasgatom ezt az ultrabalaton mezítlábas írást, és visszagondolok a Kopaszi gáton milyen jó volt mezítláb pár km-t menni, egyre kevéssé kívánom a párnázott cipőket.

    + A Zaraca II láthatóan nem a legnívósabb az Asics palettán (18-20k; ennek nálam kiszakadt a sarka (szivacs is kicsit + a talp foszlik), de úgy érzem sokat javított a mozgásomon, ami erős csillapítás mellett talán soha nem változott volna.
    DE - tegnapelőtt hosszabb idő után visszaszálltam a GT-be, és hirtelen úgy felgyorsult minden :) és a lábam is kevéssé fáradt el / ment tönkre ;) / egy számomra tempós kétkörösön a Margitszigeten. Szóval úgy érzem szívesen operálnék továbbra is két különböző stílusú cipővel a jövőben, és ajánlanám azoknak, akik még nem próbálkoztak hasonlóval.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #8454 üzenetére

    Nemrég jöttem a Hervisből, felpróbáltam a GT 2k2-t (meg még pár dolgot).
    Csak annyit fűznék hozzá, hogy más. Anyaghasználatban (felsőrész) és méretben(!) mindenképp. Nekem úgy tűnt kicsit alacsonyabb a lábfej és kicsit kerekebb a nagylábujjnál.
    A 2-es beleillik a céges méretpalettába, ebből a 44-es kellene, míg a sima GT2000 a megszokottnál valamivel nagyobb ~ fél méret+.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Budapest Night Run.
    http://futas.maratonman.hu/night-run-budapest/rendezvenyinfo/

    Gondoltam bedobom, megkérdezem, menne-e még valaki, illetve voltatok-e már Maratonman-es versenyen?
    Jó mókának ígérkezik egy esti félmaraton, bár az útvonal a térkép szerint eléggé unalmas a Budai Vár kivételével. Viszont a BSI-s rendezvények többségénél olcsóbb is valamivel.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Aki jön még este Night Run-ra, vagy csak közlekedne ma a városban, annak szeretném felhívni a figyelmét a mai melegfronti hatásra a tömegközlekedésben.
    Elvileg csak 19 óráig lesz változás, így a 21-es indulásra azért oda lehet érni normálisan. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz raggg #8835 üzenetére

    Én lassan Asics fanboy-ként szintén mondanám a Phoneix 5-öst, jó volt sokáig, aztán az "erősebbik" lábam boltozatában fájdalmat okozott, innen jöttem rá, hogy csereérett. A 6-os is volt a lábamon, de emlékeim szerint változtattak a fazonon, és keskenyebb az orra, ami nekem nem jó.
    Utána jött a GT2000 (sima), ezt tudnám ajánlani, a Kayano alatt, a Phoenix felett. Kayano csak próbaképp volt a lábamon, azt csak tényleg nagyon hosszú távokra venném, most épp egy közvetlenebb irányba mozdultam/ mozdulok el, és soknak érzem a párnázást.
    Ha erős a pronálás, akkor a Saucony Omni sorozatot nézném meg, az már szinte ortopédiás kategória, lecsúszik az ember róla jószerivel. Anno tetszett az Omni 11, de úgy éreztem nekem túlzás és nem erősödne benne kellőképp a lábam.
    Vagy lehet még csináltatni sportbetétet, nem olcsó, de személyre szabott és jó megoldás.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem rég volt szó pár pronálóknak való cipőről, még hozzá dobnám a Saucony Guide sorozatot, az Omninál kevésbé tartja a boltozatot, technológiában szerintem ugyanaz a szint.
    Ma egy Guide 7-es volt rajtam, és nagyon tetszett kényelemben, párnázásban egyaránt - tehát szélesebb lábfejre, magas boltozatra is jó. Csábítónak hangzott a 8mm Heal to Toe drop is (GT2000 és Zaraca 2 is 11mm), de mégis sokkal magasabb a cipő (vastagabb talp), emiatt lassabb az Asicsaimnál, így végül csak próba lett belőle és tetszett plecsni.

    Kaptam viszont ajánlást az elvárásaimra - Asics J33 - naturális és pronálókra szabva, 6mm h-t drop, vékony talp fluid bigyula technológiával. A Multinavigátorban 25.5k, mindenképp kipróbálom.
    Személyesen van valakinek vele tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz raggg #8865 üzenetére

    Gáz akkor van a lábfejeddel, ha nem tudsz járni rajta...
    Ha nem éreztél fájdalmat a Pegasus-ban, akkor még nem jött el a vég ;)

    Oda kell rá figyelni, tornáztatni futás előtt-után, mászkálni egy kicsit mezítláb(!) a szabadban - gyaloglás is eléggé jó érzés tiszta fűben, de még jobb futni egy kicsit. Aztán jöhet a korábban linkelt lánc-cipő :D

    Anno egyébként természetgyógyász javaslatára kavicson járkáltunk - otthon készítettünk egy faládát, teleraktuk életlen (nem túl kicsi) sóderkaviccsal és tapostuk minden nap vagy 10 percig. Túlsúlyosaknak eléggé kellemetlen tud lenni, de leszállás után hatalmas érzés, rendesen megmasszíroz minden idegvégződést, az fix.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz raggg #8925 üzenetére

    Hát ha már van is Inov cipőd... :U
    Én csak vágyakozom utána. Sétákhoz felhúznám, aztán ha az már kevés, futni is.
    Amúgy minden amit írok szigorúan magánvélemény, nem vagyok sem orvos, sem pro futó, eléggé lassú vagyok mitagadás. Mostanában jött meg a kedv - többek közt a fejlődés hiánya miatt és egy jobb félmaratoni idő reményében - hogy több tervezést és technikát vigyek az edzéseimbe. Eddig inkább hangulatfokozásként szerepelt a programban.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Megnéztem a Multinavigator-ban az Asics Super J33-at, tetszetős darab, és ha már egyszer 15 perccel zárás előtt estem be, el is hoztam egy Inov8 Road-X Lite 155-öt vele megegyező áron :DDD
    Rövid összefoglaló a benne töltött első 7km-ől: :D :N :DD

    A mozgás amit a Zaraca-ban gyakoroltam - erőltettem - ebben kötelező, közvetlenebb cipőm még soha nem volt, zseniálisan illeszkedik a lábra és nem pazarol semmi energiát. Egyszerűen nem hagyja hogy megállj, vagy túlzottam lelassíts. És csak vigyorogtam mit a tök, és mentem és mentem és mentem. Megtértem, mindent értek, köszönöm, kész. :R

    Az Asics J33-ról: könnyű mondjuk egy Zaraca-hoz vagy stabil cipőkhöz képest, de meglepően "nyúlós" az orra a lábujjhegyen futáshoz. Én a Zaraca-t sprődebbnek, ezáltal közvetlenebbnek éreztem nála, számomra nagyon furcsa hibrid, mert natural futáshoz - bár elég lapos a talpa - nem elég közvetlen, nem elég gyors (irányváltás). Talán csak nem az én tömegemhez tervezték (90kg+).

    Az Inov8 másik kategória, ízlések és pofonok, nekem most az az új zsánerem.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Aristeus #8936 üzenetére

    Köszönöm, úgy legyen!

    A méret nagyon megtévesztő, itt nemhogy hozzáadni nem kell, de egy fél számot le is lehet vonni akár.
    Én mindig is 44EU Asicsban mentem (28cm), utcai cipőim 43-asok, az Inov 42.5- es (!), és teljesen jó. Az eladók ezzel tisztában vannak.
    Tegnap már a Citadella is megvolt, most érzem a vádlimat, de nincs kétségem afelől, aránylag gyorsan menni fog az átállás. Ízületi bántalom 0 -kopkop. Még egy nagy előnye/ hátránya azért van: ebben minden felesleges kilós megérzel. Lötyög a zsírpárna? Csak te fogod tompítani. Egy okkal több, hogy ledobjam magamról (a kilókat, nem a cipőt).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #8950 üzenetére

    És tegnap becsúszott még estére 1.5 szigetkör pár átmozgató gyakorlattal, de a végére már kicsit sok volt a 3 napos sorozat. Egyszerűen nem akaródzik abbahagyni, és egyáltalán nem fárasztóbb, mint bármelyik korábbi cipőmben volt, sőt...
    A láb más részeit dolgoztatja meg jobban, az viszont marha érdekes, hogy nincsen olyan jellegű fájdalom, ami másik cipőkben a "túladagoláskor" keletkezett, és eddig a vádlim sem görcsölt egyszer sem (pedig esti vádlidurranást szokta követni reggelente).

    FILOZÓFIAI / futóvallási rovat:
    Felmerült bennem egyébként a kérdés, vajon egy teljesen kezdő futónak nem natúr cipőket kellene-e ajánlani alapból?
    Emlékszem, mikor belekezdtem (a mostaninál is nagyobb ballaszttal) egy sportOS cipőben (~10k Fila) alapból lábujjhegyre érkeztem, furcsán is néztek miatta a futótársak. Rövid távok után is baromira fájtak az ízületeim, bedurrant a vádlim, combom, hólyagos lett a talpam, stb. Nem volt jó érzés, csak a változni akarás hajtott előre.
    Idővel megtanultam, hogy gördülni kellemesebb, és úgy mindjárt hosszabb távokat gyorsabban tettem meg. Aztán jött az első komolyabb stabil cipőm, amivel ez a táv még jobban megnőtt, és ha elfáradtam hát mentem sarokkal is, vagy ahogyan jött. És itt már szerettem futni, kikapcsolódásként szerepelt a programban.
    Pár év elteltével már jobban tetszettek a több visszajelzést nyújtó, közvetlenebb darabok, igyekeztem állandóan, tudatosan legalább középrészre érkezni, éreztem, láttam hogy nincs rendben a technika. Aztán rám jött a mizéria és kimentem a Kopaszi gátra futni pár mezítlábas kört. És utána nagyon furcsa volt visszaszállni a pihe-puha cipőbe, valami teljesen más mozgást végezni. Aztán jött a Zaraca II, és hozta, amit szerettem volna tőle: mindenből egy kicsit kevesebb, iránymutató a hatékonyabb futás felé.
    És most itt vagyok, nagyjából ott, ahol elkezdtem :U , csak strapabíróbb virgácsokkal és egy megfelelő, a naturális futást támogató cipővel, és tudom, hogy továbbra is rengeteget kell fejlődnöm.

    Ezúton javasolnám mindenkinek aki még nem tette meg, hogy egy kitisztított területen próbálja meg a mezítlábas mozgást. Futni sem kell, csak lenni kicsit mezítláb. :K

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz tomcica #8942 üzenetére

    Jelezném, vannak 24.9-ért akciós modellek, pl a 155-ös sárga színben ;)
    Méreteket persze nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Nézegettem a futóeseményeket, és ezt találtam nagy hirtelen:
    https://www.facebook.com/budaorsfelmaratonfutofesztival
    Nem tűnik rossznak, mivel annyira nem felkapott, azt gondolnám a topiklakók közül van aki esélyes a nyereményekre is.
    Útvonal sajnos nincs, de remélhetőleg beviszik az erdős részre. Ha így lesz, már ott is vagyok! :)

    A vírusos betegség után megtett NightRun-t követően egészen elérzékenyültem a következő sor olvasásakor:
    "A rajtnál, a célban, a frissítő állomásokon és a váltóhelyeken mobil WC-k kerülnek kihelyezésre."

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz raggg #8971 üzenetére

    Egy lány az Intersportban mellettem direkt olyat keresett :P ...

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Cathfaern #8980 üzenetére

    Munkavédelmi cipők... De tényleg.
    Tele lett a bugyrom, hogy 10+ k utcai cipők egy-egy év alatt tönkremennek, mindenféle hibájuk van, stb.
    Ezek ugyanannyiba kerülnek, +tetszés szerint védőbetétes, hő, sav, olaj és átszúrás álló talp, a sár kipereg belőle, tapad, stb.
    Én egy Lotto munkavédelmiben járok elég gyakran, télen sem keményedik fel túlzottan a talp, nagyon jól rugózik. Betétet meg tesz bele az ember amilyet szeretne. Nekem egy egyszerű filcbetét került bele télre, aztán benne is maradt. Megjárt koncerteket, fesztiválokat, rövidebb időre azért gépcsarnokokat is, és már vagy 3-4 éves. Esztétikailag mindig azon buknak el, hogy a bokánál lévő párnázásról (rövidszárú bakancs) letöredezik a borítás.
    Ja és ápolást nem nagyon igényel, békanyelves, teljesen vízálló, míg felül nem folyik be.

    Lehet kapni egész pofás darabokat, cipőként is, pl Lotto-tól. Én viszont csalódtam már a képekben mikor élőben felkerestem, szóval meg kell nézni saját szemmel, és persze felpróbálni.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #8967 üzenetére

    Meh, hát megérkezett, de ez az út nem valami csábító egy félmaratonra. 3 kör, nem túl látványos helyeken - gondolom. Nem akarom elvenni senki kedvét, de kicsit jobbra számítottam.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz imyourfriend #9023 üzenetére

    Ezt neked kell érezni. De ha szükség van két nap pihenőre, akkor ne erőltesd. Ha valahol fáj, akkor meg már rossz.
    Két nap kihagyás helyett csak egy lesz jelleggel még lehet pótolni edzést szerintem, csak dupla mennyiséget ne akarj egyszerre, ahogyan a súlyzózásnál sem akasztanál kétszer annyit a rúdra, mert egy edzés kimaradt.

    Re: #9002 Alg / japán szűzlányvér
    Kicsit túlzásba is vittem itt az új cipővel, meg a meleg is kimerít, meg az ISO-m is elfogyott, és nem bírok élni nélküle :DDD , szóval csak ésszel.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Apropo ISO italok: most mi az ajánlott éppen?
    Maradjak továbbra is a Biotech pumpás palacknál (kicsit már unom, de működik), vagy van szebb/ jobb/ olcsóbb megoldás?

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák