Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olywer.smith

    csendes tag

    válasz OPiiPO #2693 üzenetére

    Tapasztalatként megosztanám:

    Elektromos fűnyíróban gondolkoztam, mivel kb. 250-300m2 az udvar és az öreg már elég viseltes volt (kerekei lógtak, kapcsoló már többször volt javítva). Végül is akkumulátoros lett, egy Makita DLM380Z a Zákányszerszámház-tól 35900 Ft-ért (a Z sorozat akku és töltő nélkül van!) és külön vettem hozzá a két 5Ah-ás akkut dupla töltővel az ebay-en 32300 Ft-ért, így a kettő kijött 70 eFt-ból. Ugyanez szettben (gép+akku+töltő) 104 eFt lett volna.
    Nem mondom aggódtam a nyilvánvalóan kínai akkumulátor miatt, hogy milyen minőségű, hogyan bírja a terhelést. Biztos voltam benne, hogy lemerül mielőtt végzek az udvarral. Ma végre ki tudtam próbálni és hát nagyon kellemes meglepetésként fűnyírás után az akku töltés szintje (kijelzője szerint) még félig van, pedig már nem kis fű volt, hiszen az eső miatt rég nem tudtam nyírni. A géppel is nagyon elégedett vagyok, jó kis erős gépnek tűnik, ahhoz képest hogy akkumulátoros, mindenképpen. Hihetetlen nagyon jó (és furcsa) érzés, hogy nem kell a vezetékkel bajlódnom, pedig igazság szerint már észre sem vettem, hogy van, hiszen az évek alatt már nagyon megszoktam, rutinból kezeltem. Na de ez a szabadság, ez hihetetlen. :) A fák, tuják és virágok között lavírozva (akinek ilyen az udvara tudja miről beszélek) óriási könnyebbség.

    Még ezután számomra plusz meglepetésként kiderült, hogy a Makita kb. 200 féle készüléket gyárt, amikhez ugyanez az aksi és töltő kell. Így már nem kell megvásárolnom csak az alapgépeket amik (az igazsághoz hozzá tartozik) így sem olcsók, de mégis jóval olcsóbbak aksi és töltő nélkül.
    Pl. egy Makita DHP453Z ütvefúró-csavarozó (mivel Z sorozat, tehát akku és töltő nélkül) 12 eFt-ért beszerezhető, míg szettben kb. 50-60 eFt. Azért van különbség!
    A választék hihetetlenül széles: fűnyíró, szegélyvágó, fűkasza, láncfűrész, metszőolló, sövényvágó, porszívó, csavarozó, fúrógép, sarokcsiszoló, stb...

    És mivel úgy néz ki, hogy az ebay-en vásárolt két 5Ah-ás BL1850B akkuk megfelelően működnek, szerintem nagyon megérte.

Új hozzászólás Aktív témák