Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ear001 #941 üzenetére

    Hát, kb egy hetet leszek itthon, de ugye még nincs meg a váz sem.
    Egyébként a 25-ös azért jelentősen drágább obi, bár szintén nagyon jó! Az a baj, hogy szerintem nem vagyok annyira jó fotós, hogy igazán kijöjjön az ilyen jobb üvegek előnye, ezért is szeretnék olyat elsőre, ami kényelmesebb, illetve nem nagyon akarok elsőre most 50-60 ezernek megfelelő pénznél többet költeni obira. Igazából az a baj, hogy ha fix sort akarnék, akkor ugye jobb lenne a 17-es, 25-ös és 45-ös trió, viszont ha sak egyet választhatok közülük, akkor a 17-es túl tág, a 25-ös (szerintem) túl szű volna mindenesnek. Ráadásul a 17-es és a 25-ös is duplája-triplája árban a 20-as vagy 12-32-esnek. Azért gondoltam, hogy elsőre veszek egy alap zoomot, ami ilyen hordozhatónak jó lesz, főleg tájképekhez, beltérben, meg ilyen mindenféle vegyes fotókhoz. Aztán meg kéne még egy szűkebb obi is mondjuk ilyen utcai fotókra. Annyi jó téma van errefelé, hogy azt nem tudom kihagyni. :)
    Még nagoyn gondolkoztam a Pana LX100-on is amúgy, de az a baj, hogy elsődleges gépnek nem akarok azért kompakotot, akármennyire is az már majdnem egy MFT, meg a jpeg motorjáról is elég rosszakat írnak, és sajna a Pana az valami saját raw formátumot használ, amivel linux alatt nem tudok mit kezdeni (míg az Oly-t támogatja az UFraw és RawStudio is). A DNG-t használó Leica változat meg már azért jelentősen drágább volna az E-M10-nél, már a Pana is kicsit drágább. Pedig nagyon tetszenek a kezelőszervek rajta, nem is értem, hogy miért nem úgy néz ki a GX7.

Új hozzászólás Aktív témák