Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz Tulku #91139 üzenetére

    Az az előnye megvan, hogy adott esetben versenyzőket, árat nem is kell kiírni. Tehát ha olyan jellegű a teszt, hogy egyértelműen azonosítható a különbség, akkor lehet az olcsóbbat is preferálni elfogultság nélkül (vagy rádöbbenni arra, hogy az adott felhasználónak a magasabb torzítású hang jobban tetszik, stb.)

    Egyébként én szeretek vaksötétben csendben hallgatózni, és bizony megesett az a "csúfság" (talán kétszer is), hogy Stax fejhallgatókat kevertem össze. Hogyan lehetséges ez, hogy ha a legtöbbnek a kialakítása is eltérő, meg a tér stb. minden más?
    Úgy, hogy vannak hasonlóságok, mindig előre be van állítva a fejre, a legtöbbjük olyan kényelmes, hogy teljesen eltűnik a fejen (nem érezni a súlyt, ezáltal súlykülönbséget sem), a hangot teret stb. is valamennyire átveszi az elme.
    Eltelt egy 20 perc, vagy félóra, arra se emlékszem, nem is fejhallgatót hallgattam csak elmerültem az élő zenében, ennyi történt...

    Stax Lambdából van nálam 5 fajta vintage változat, vaktesztre tökéletes mindegyik ugyanúgy van a fejen, abban biztos vagyok, hogy ezeket fel tudnám ismerni, de egyeseknek eltérő az érzékenysége, ezt bemérni, folyamatosan állítgatni...kínszenvedés és értelmetlen, ha pontosan tudom, hogy mi miért jó, vagy nem jó.

Új hozzászólás Aktív témák