Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sword

    őstag

    válasz stellaz #103272 üzenetére

    Megtettem, engem megvett (és fordítva), a mai naptól itthon ketyeg egy Phoenix :)

    Kipróbáltam pár DAC-on, "pucéron" iPhone-hoz, az iBasso DC04 Pro nyerte a nyers, első órás csatát. Nem tudom az ilyen earbud-okat mennyire kell bejáratni, szóval ettől nyers, a többi cucc már megjárt egy-két csatát az iBasso is pár napja használatban van, de nincs sok óra még benne a napok számával arányban sem.

    Mivel Nova jó 4-5 fajta szivaccsal küldte, mindet kipróbáltam, olyan különbségek vannak, hogy gyerekjáték lenne sorrendbe tenni őket, ugyanazzal a fülessel és DAC-kal.
    A fánk végzett az utolsó helyen egyébként, ami pár oldallal korábban egy hölgy fülében kepesztett ezerrel. Legjobb a legvékonyabb, legkisebb párna volt nekem , mindkét felén méretes lyukkal. Nagyobb párnák lefogták a magasat, nehezen helyezkedett el úgy, hogy tiszta, életteli hang legyen. Ez nyilván fül függő, bár a luk a szivacs közepén szerintem mindenképpen jótékony.
    Amit egyáltalán nem bírtam elviselni az a trig rain-es szivacs volt, érdes, reszelős, én csak ámor dörzsinek hívtam, viszont kb. neccharisnya vékonyságú, szinte átlátszó. Feleségemé lesz a füles, karácsonyra becsomagolva, neki azzal jött be, azzal hallotta a szép mélyeket, közepet és magasakat is. Nekem azzal a szivaccsal a mélyek eltűntek.

    Mindenképpen érdekes kaland az earbud, sokkal komolyabb difiket érzek így, mint amikor IEM-en cserélgetem a gumiharangokat (ott kb. belemegy, nem megy bele a difi :D ).

    Kipróbáltam balanced kábellel is. Egy elég jó minőségű FiiO kábellel, úgy éreztem dobott a hangján a 3.5mm-eshez képest, nyilván a DAC is többet ad ki magából azon a kimeneten.
    Belehallgattam vele egy-két olyan felvételbe, amiben tudtam, hogy a jó minőségű fülesek, fejesek nagyon szépen tudnak szólni és nem is okozott csalódást a Phoenix.

    Visszatérve az eredeti gondolatra, sokat fejlődött az earbud világ az elmúlt évtizedekben :D nagyon rossz lenne a 90-es évekbelieket hallgatni mostanság, amikor már elérhető ilyen minőség :)

    The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

Új hozzászólás Aktív témák