Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bajnokpityu #88532 üzenetére

    Jó pár éve kísérem figyelemmel ezt a topikot is azt gondolom, hogy mindenkinek aki azt észleli, hogy egy kereskedő itt kampányol a saját áruja érdekében, anyagi haszonszerzés végett használja a topikot joga van jelenteni ezt a moderátoroknak.

    Nem értem egyeseket, hogy mi ez a zsigeri utálat a kereskedőkkel szemben.

    Pont Contaxg-nél nem találkoztam olyannal, hogy direkt kampányt folytatott volna itt anyagi haszonszerzés végett.

    Azt láttam tőle, hogy próbálja elfogulatlanul megosztani a tapasztalatait, olyanokat amikhez más nem férhet hozzá, mert nincs olyan helyzetben mint Ő, akinek kezén kereskedői mivolta okán megfordulnak sokfajta, akár igen drága készülékek.

    Azt nem mondom, hogy minden kérdésben igazat adok neki, vagy hajszálpontosan egyezik a véleményünk, de azért nagyrészt igen.

    Nem is értem, hogy miért van még itt, miért próbál másoknak segíteni eligazodni, csakhogy példát is mondjak Fapaci már nincs itt, mert ki lett kezdve, pedig Ő is rengeteget segített másoknak a tanácsaival.

    Mindegy! Ha valaki szabálytalanságot lát Contaxg itteni viselkedésében inkább jelentse, minthogy személyeskedésbe forduljon a fórum.

    Persze csak szerintem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Dorian #88535 üzenetére

    Nem értünk egyet.

    Éppen most fejtettem ki, hogy a kereskedők igenis hasznosak tudnak lenni a közösségnek a helyzetüknél fogva, hiszen olyan készülékeket tudnak tesztelni amit Te vagy én nem, ha ezt ízléssel, jóakarattal teszik, nem pedig anyagi haszonszerzés végett én szívesen látnék itt több kereskedőt a tapasztalatai végett.

    Hozzáteszem azt én sem szívesen látnám viszont ha két kereskedő egymást túllicitálva kampányolna a saját áruja mellett, de itt ugye erről szó sincs.

    Ha meg személyes problémád van kereskedőkkel, lehet ignorálni, tiltani, átlépni a hozzászólásain, adott konkrét esetben jelenteni, aztán a modik majd eldöntik, hogy ez üzletszabályzatba ütközik vagy sem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bajnokpityu #88536 üzenetére

    "Alfa:naiv vagy, azt gondolom.. És talán tapasztalatlan is... "

    Naív lennék?!

    Nem hiszem. Eleget éltem, eleget tapasztaltam, már nem vagyok olyan fiatal, de ennek semmi köze a korhoz, csak ahhoz ki mennyire toleráns, mennyire adja meg a másiknak a tiszteletet.

    Tapasztalatlan lennék?!

    Ezt már jobban el tudnám fogadni, sőt talán igazad is van.

    Tapasztalatlan vagyok bizonyos kérdésekben, de ki nem az, Te sem tudsz mindent, ugyanakkor én nem szólok hozzá olyan kérdéshez, amiről nincs saját tapasztalatom.

    "Szerinted mi alapján választanak terméket importorok? Nem azt a jogot kapják meg, amit szeretnének, amiben hisznek.. pici forgalmú kereskedők meg abszolút a maradék jut, ami a nagy halaknak nem kell."

    Ez meg hogy jön ide?! Mi köze van ennek ahhoz, már ha így is van, ahhoz, hogy vannak olyan fórumozók, akiknek az átlagnál nagyobb hozzáférésük van hifi termékekhez, és megosszák a tapasztalataikat a kevesebb lehetőséggel rendelkezőknek?

    Mit akartál ebből kihozni nem értem. Kérlek fejezd be a gondolatot, mert ennek így se füle-se farka!

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bkercso #88540 üzenetére

    "Mo-on semminek nincs következménye; semmilyen viselkedés nem vezet sehová sem... Néhány embert ez még zavar, és szerintem Pityu is ennek adott hangot vagy erre utalt most. Mert vagy önkontroll van, vagy semmilyen. A oderáltatás csak a durva és teljesen nyilvánvaló ellen véd."

    [link]

    "A oderáltatás csak a durva és teljesen nyilvánvaló ellen véd."

    Példa szerint más, másképpen gondolkodik. :)) ,mert hogy a törölt hozzászólásomban sem nem durva, sem teljesen nyilvánvalóan hamis, valótlan dolog nem volt, az hótziher.

    Ellenben most is fellelhető az a hozzászólás [link] amire reagáltam a törölt hozzászólásomban, az a bizonyos nyilvánvalóan lealacsonyító célzás más gerincességére/gerinctelenségére, az meg minden további nélkül túlélte a moderálást.

    Hát itt nagy a baj kérem a moderálással kapcsolatban... :O Ezt a fajta részrehajlást nehezen viselem. Na léptem. :R

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bkercso #88574 üzenetére

    Azért azt gondolom Te is érzed, hogy amíg egy indokolt kritikát el kéne tudni viselni, addig egy arcul köpést nem feltétlenül, mert nem ugyanaz a kategória. Persze csak szerintem. :) Bár nem vagyok biztos benne, hogy ugyanarra gondolunk.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz bkercso #88580 üzenetére

    Olyan csoporttal nem tudok azonosulni, ami az erkölcsi értékeimet meghaladóan, egy láthatatlan indokra hivatkozva átlépi. :))

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Gabo0905 #89200 üzenetére

    "Volt egyszer egy asus b450f gaming alaplapom aminek 32bit/384 volt az alaplapi optikája már annak is jobb volt a hangja mint a mostani msi z490 tomahowk-nak (igaz ez csak 24bit/196)"

    Ez csak játék a számokkal. Nem szabad ez alapján választani, 24bit/48kHz mindenre is elég, ha jót akarsz magadnak elhagyod a PC-t mint forrást, és keresel egy megbízható, neked tetsző forrást , ami nem PC, és rögtön megoldódik egy csomó problémád.

    Persze csak szerintem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Hauptmann #89525 üzenetére

    USB-s miki miért nem jó, nem kéne eladnod/kidobnod a meglévő hangkártyád.


    Gyereknek Fortnite-ozni vettem, de most már én is játszom.

    Ugyan a kép nem erre az alkalomra készült, de azért elég jól látszik a lényeg.

    Game során a miki Superlux [link] E205UMkII a monitor fölött és kissé hátrébb van pár centivel.

    Ez egy superkardiodid irányultságú mikrofon, ami azért jó mert a környezeti zaj így kevésbé hallatszik be ( bill+game hangok stb.)

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Dave™ #89541 üzenetére

    Na akkor itt álljunk meg egy szóra.

    Nem az van amit gondolsz.

    A kép amit beillesztettem akkor, és az okból készült, amikor azt igyekeztem a mérnök uraknak bizonyítani, hogy kábel és kábel között (itt most épen RCA) igenis van mérhető különbség.

    Ha érdekel a téma [link] házimozi haladó topikban olvashatsz utána.

    Vitába szálltam azzal, hogy van-e különbség kábel és kábel között, illetve az ellentábor szerint hangnyomás különbséggel kimutatható/ nem mutatható ki a "difi".

    Addig-addig ment a vita, hogy ugyan nem kértem de egy kiegészítés is került bele a Cavernbe, hogy tetszés szerinti mérőjellel ( zenei részlettel ) mérjek hangnyomás különbséget. :F

    Szerintem nem fogok ilyet mérni főleg, hogy miután hosszas unszolásra ugyan belementem, de közben meg megjelent egy olyan cikk [link] ami megerősíti amit eredetileg is gondoltam, hogy nem hangnyomás különbséget, hanem torzítás különbséget hallhatunk, amikor kábelek közti különbség a vita tárgya.

    Szóval amit látsz, az egy mono jel mérése volt JBL Control One -al, nem pedig fejessel.

    Ear

    A képet az Antok alatt, az egy bükk kocka van, amibe menetet vágtam.

    Ebbe került egy acél tüske, alatta Bluetac.

    Ez egy ideiglenes, a mérés idejére készített installáció volt.

    A végleges helyén az Antok öntöttvas/alu állványon Ikeás bambusz vágódeszkán állnak, amikbe kívül fa/belül metrikus menetű fémanya lett csavarva, amibe került az acél tüske, heggyel felfelé.

    Így most bonyolultnak tűnik, de valahogy

    így néz ki. ( *háttérben )

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Hauptmann #89529 üzenetére

    Innentől nem értem a problémát.

    Megvan mindened, ami kell egy game-hez.

    A game és a hifi teljesen más tészta, arra egy teljesen új setup kéne.

    Házimozival is rendszeresen összekeverik a Hifi-t, de az megint más, ugyanúgy mint a game.

    Egyiket sem érdemes összekutyulni, mert nem lesz élvezhető a vége.

    Hiába van az XBOX One X-em projira kötve nem gyenge hm processzorra kötve 5.1 JBL szettel, sosem fogja utolérni a PC-t. Szép lesz a kép, de 60FPS az nem 200(fix). ;)

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz niof #89547 üzenetére

    Tök vicces, hogy éppen az előbb írtam le a konkrétumokat, Dave hozzászólásának a végére/csattanójára vonatkozóan,de ezek szerint csak éppen az nem ment át, hogy amire reagált, abban a setupban semmilyen fejes nem volt, így AD900X sem, :Nha meg nem ez motivált, akkor csak aza lehetőség maradt, hogy újabb vitát generálj a hívők és a hitetlenek között. :F

    Ami remélem nem így van. :B

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Sinesol #89704 üzenetére

    Szó sincs kötekedésről S4tch kolléga részéről, inkább a Te részedről vélem ezt felfedezni.

    Vagyunk itt jó páran akik nem értenek egyet a kirekesztő stílusoddal, amit egyébként a szabályzat is tilt.

    Azért megszólni valakit, hogy figyelmeztet hogy tartsd be a szabályokat nem helyénvaló.

    Persze csak szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés