Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz cousin333 #13371 üzenetére

    Amit leírtál tanácsnak tök jó nagyjából én is erre terelném a vásárlást, csakhogy egy apró pici dolgot nem vettél figyelembe. Amiket ajánlottál azok csaknem mind a duplájába kerülnek annak, mint ami helyett ajánlod őket, a súlyról meg nem is beszélve, hisz azért elhangzott a súly és méret csökkentés is mint igény.

    Az X-T1 váz 400e vs X-T10 230e

    Az XF 10-24 330e vs Samyang 12/2 120e
    vagy
    Az XF 14/2,8 280e vs Samyang 120e

    Na és persze a sláger 56/1,2 ami tényleg egy remeg darab és sok Fuji tulajnak fáj rá a foga, nekem is de 330e és gyutávban legalábbis kiváltom a 60/2,4-el (tegnap linkeltem vele készült fotókat). Mivel ha megnézem a leváltásra kerülő Canon cuccot abban nem volt portré obi, gondolom a jövőben se az lesz a fő téma, alkalmi "asszony" fotózásra meg a gyerkőcöket lekapni azért használható a 60/2,4 is bár erről volt már itt szó, viszont a vélemények erősen megoszlanak a felkutatott tesztekben is.

    Az már saját tapasztalat, hogy az új 16-50-es obi semmivel nem rosszabb képet rajzol, mint a jóval nehezebb és drágább 18-55-ös, (volt nálam 1 napig, de inkább visszaadtam és 18/2-est vetten az árán) de cserébe hogy nem f2,8-ról indul, 16-mm-en kezd az f3,5-el és az a 2mm nagyon sokat tud számítani, nagy fényerőre és szűk bokehre meg ott a 35/2 ami egy kis huncut csoda.

    Egy szó mint száz, amit KuZo kinézett kezdésnek tökéletes, bár ha számít a súly én a 16-50/50-230 párost ajánlanám, a 18-135 helyett, megtoldva a 35/2-vel és innen lehet továbblépni ha bejön a cucc, mert ha nem akkor a jó drága obikkal jó nagyot lehet bukni. A 12/2 Samyang csak lassú megfontolt képelésre, mert a manual az manual, bár f8-on 1m-től a végtelenig minden éles viszont a kereső is kellően sötét lesz rekeszelve.

  • KuZo

    tag

    válasz cousin333 #13371 üzenetére

    Persze, hogy nem az, ahogy sajnos a szett használt ára sem hasonlítható az újéhoz. A használt szett eladási árából kb. a felsoroltak jöttek ki. Pl. boldog lennék én egy 14-es és 56-os obival de annyi az ára, hogy csak. Ezért a 18-135 is Ebay, illetve a Samyang is kevesebb, mint a fele a 14-nek. Sajnos a kényszer nagy úr egyrészről, másrészről pedig az előzőleg birtokolt üvegekből is igazán a 24-105 és a 10-20 volt, amit kihasználtam. Az 50/1,8 pedig filléres darab, viszont k. jó kis képe volt annak a példánynak.
    A visszatérítést nem feledem, sőt számolok is vele, de a T10 kit amit kapok (18-55-el) egy hiba miatt annyiért jön bruttóban, mint a nettó ára. Ez a T1-re sajna nem áll... A 18-55-re már van vevő, ez részben fedezi a 18-135-öst. A másik kit-be pont az obik (18-50, 50-230) viszonylag gyenge teljesítménye miatt nem vágtam bele.
    A T10 kis mérete és súlya nekem most nagy pluszpont, aztán lehet hogy sírok és jöhet a grip. :)
    Nagyon köszi egyébként!

  • lenan

    aktív tag

    válasz cousin333 #13371 üzenetére

    fantasztikus a fuji 14-ese, félig elviszi a hátán a rendszert, nem hagynám ki

Új hozzászólás Aktív témák