Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz #16514048 #68454 üzenetére

    Nem tudom nálad mi történik, nálam ha az iphone 6s képét behúzom Lightroom alá, akkor van rá korrekció, minimálisan változtat rajta. Elképzelhető a telefonodra nincs, nem kell, esetleg szoftveresen ennyit a raw képre is rádob. Saját telefonomra alapozva annyira nyüansznyi a dolog, hogy semmit sem számít. Icipici lencse, ezek nem nagyon tudnak torzítani, max kromatikus aberrációt lehet leszedni, vignettálás pedig zéró. Láttam feljebb vki betett egy képet, egy sony a6000 gép mellé, hogy de a mobilok hogy torzítanak és dőlnek a vonalak össze-vissza, na az jó nagy hülyeség :) Igen, minden nagylátó torzít bizonyos távból, de a vonalaknak semmi köze hozzé. Ez optika függő, 14mm-en nekem is lófejem lesz, rendes portré távból, azaz 85mm-től pedig kiderül a valóság, hogy dagadt fos vagyok. A csajoknak is így van enyhe torzult önképe, mert nagylátóval fotózzák maguk, aztán amikor egy korrekt fotós készít róluk képet, akkor hirtelen azt hiszik, hogy dagadtak az 50kg-juk mellé :D

    Tess egy fej 14mm-en közelről, húúú, baj van a vonalakkal :D ja nem.... csak távolabb kell menni :)
    [kép]

Új hozzászólás Aktív témák