Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Nem lehet tudni, hogy mikor jön ki PC-re a Horizon 3 demo? Szívesen kipróbálnám már, de mivel nem elég erős a gépem, ezért nem merem megvenni.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz .LnB #1566 üzenetére

    Értem, köszi a választ. Remélem lesz valami, napi szinten csekkolom a Windows Store-t. :B

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!
    Ti milyen modulokat szoktatok downgradelni, hogy beférjetek egy bizonyos osztályba (A/S1)? :) Mostanában a weight reduction (bro)-t szoktam kihagyni, ezzel kicsit lentebb marad a szám. Viszont ahogy észrevettem a gumik is nagyon sokat dobnak az autó szintjén. Megéri őket feltenni vagy inkább ezen is spóroljak és mást fejlesszek? Az ár nem számít, szívesen ráköltöm a kreditet, ha megéri.
    Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz LordAxwell #2092 üzenetére

    Mármint akkor pl A-s versenyekbe is simán bekerülhet 805-ös pontszámú S1-es autó is pl? Ez érdekes, mert ma aláztam a 891-es Teslámmal S1/900-as szuperautókat, és ugye itt több, mint 5 volt a különbség.
    Nekem még nincs konkrét kedvencem, de irányíthatóságra eddig a Tesla, a Q50ER, a 94-es Celica és az AWD LS swappelt NC Miata jön be a legjobban (tudom, a pokol tüzén fogok az égni az utolsó miatt :DDD ). Bocs a késői válaszért.
    - - - - - - - - - - - - - - -
    1-2 noob kérdés:
    - Hogy legyen teljesen kikapcsolni a voice chatet? Már mindenhol néztem a menüben, az neten is rákerestem, de nem találtam a csúszkák között. Kicsit idegesítő, amikor elkezd beszélni egy random kis 10 éves vagy akárki, akit én most nem szeretnék hallani.
    - Ti mi alapján tuningoljátok az autóitokat? Én jelenleg a Forzatune 6 nevű Android alkalmazást használom, ezzel viszonylag jól irányítható autók szoktak születni. A guminyomást magamtól lövöm be, mert mindig ugyan azt dobja ki az app és a sebességáttételre is érdemes rászánni az időt.

    Viszont akármit csináltam a legtöbb hátsó kerekes autót nehezen lehetett kezelni. Próbáltam YT guide videók alapján konfigurálni, de így sem az igaziak. Egyszer hallottam is hogy beszélték Online Adventure sessionben a külföldiek, hogy a játékban az összkerekes autók dominálnak, az RWD-sek jelentősen elmaradnak. Ezt most így nem akarom kijelenteni, de legtöbbször ez volt a tapasztalat. Kivéve akkor nem, ha nem volt túl erős az autó (max 2-300kW), de akkor meg nem volt elég gyors. Jelen tapasztalatom szerint az ideális autó összkerékhajtású 60-75% közötti elosztással. De a 90%-os Celicám is nagyon jól kezelhető. Első kerekes autókkal még nem mentem, gondolom itt is olyanok, mint John Herbert kutyája a Family Guyból. :D Mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Szerintetek érdemes RAM-ot upgradelni a játék miatt? Nyilván nem várok világmegváltó FPS növekedést miatta (sőt, lehet egyáltalán nem lesz), csak hogy stabilabb legyen a játék kevesebb droppal (a surfers paradise melletti városban és az esőerdőben érezhetően rosszabb) és hogy ne crasheljen mindig kb 2-3 óra játék után.
    Néztem a feladatkezelőben, hogy a Horizon 3 még így a legalacsonyabb beállításokon is képes 5-6 gigát elfoglalni a memóriából. Minden mást bezárok ilyenkor, max a VLC marad nyitva. A gépem leírása megtalálható az adatlapomon, SSD-ről futtatom a játékot (ha nem is számít sokat, legalább gyorsan tölt :) ). Egy 4 gigás modult szeretnék venni, így lenne upgrade után 12 GB.

    Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Köszönöm a válaszokat! :) Igazából most csak egy single 8 gigás ramom van, ami gyárilag volt a gépben. Ha tényleg ennyire jó dolog ez a dual channel, akkor érdemes lenne megcsinálni a 8+4 giga rammal is? Hallottam róla, hogy csak emiatt kitben érdemesebb venni ramot, de sosem próbálkoztam vele és nem tudom, hogy csak egyforma méretű modulokkal működne vagy így is.

    Én csak feladatkezelőben néztem rá néha a játékra, amikor éppen leléptem tálcára, ott írta a memóriahasználatot. De akkor mindjárt nézek én is egy komolyabb tesztet afterburnerrel. Ha a 2 gigás VRAM helyett 8-at ír ki az azért van, mert valamitől elvesz még helyet?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2168 üzenetére

    Igen, laptop. Végül rendeltem egy ugyan olyan adatokkal rendelkező 8 gigás Kingston-t. Néztem egy videót, hogy Dual-Channel módban bizonyos esetekben akár 5 FPS-t is jelenthet a sima 8 gigáshoz képest. Ha én ennyit elérnék, már nagyon jó lenne. Városban mindig beesik 30 alá sajnos. Amúgy az átlag 30-35 között ugrál. Köszi a tippeket és, hogy lebeszéltetek a 4 gigásról! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2173 üzenetére

    Köszi. A "lehető"-n van a hangsúly. :DDD Egy jó ideig nem lesz lehetőségem gépet váltani.
    - - - - - - - - - -
    Más:
    Nektek be vagy ki van kapcsolva a VSync és a Framerate Smoothing? Hogy érzitek jobbnak?
    Részemről a VSync mindegy, mert úgysem érem el a 60 FPS-t. :D De az sem baj, ha ki van kapcsolva, mert ennél a játéknál kivételesen nem esik szét a kép. Az utóbbi funkcióval meg még nem találkoztam eddig, nem tudom eldönteni, hogy segít-e vagy nem.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bib #2176 üzenetére

    Értem, köszi a választ. Végül én is azok mellett döntöttem, bár így sem nevezném teljesen folyékonynak a játékot. :D
    - - - - - - - - - - - - - - -
    Viszont a +8 giga RAM elég sokat segített (ugye a Dual-Channel miatt), gyakorlatilag nyertem 5-10 FPS-t. Most már 40-45 között ugrál, néha még az 50-et is eléri. Eddig 40 felé is ritkán ment. A városban is stabilabb lett, bár a belvárosban, ahol a villamos megy még így is képes 30 alá esni.
    Az ugrál szó nincs elég erősen kiemelve, mert ettől függetlenül még mindig instabil az FPS, de amilyen videókat néztem a napokban még a GTX1080-nal is képes hasonlót csinálni. Az más dolog, hogy ők 4K Ultra beállításokon próbálnak játszani, és meg 720p Low-on. :DDD De ahogy néztem kinézetre és teljesítményre sincs drasztikus különbség a 4 beállításban.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Gondjaim vannak az Online Adventre Sessionök elérésével, pedig kiváló internetkapcsolattal rendelkezek jelenlegi tartózkodási helyemen. Ez a probléma otthon nem jön elő az 50 megás nettel (emlékeim szerint, bár lehet ott is előjött már 1-2x), csak itt a koliban. Viszont itt a koliban 80-100 megás net jut egy szobára, kábelről játszok és jelenleg csak ketten használjuk, mégsem tudok csatlakozni.

    Kizárt, hogy le legyen tiltva a játék a hálózatról, mert már 2 hete játszok vele itt is. Eddig is vele ilyen bajom ritkán (viszont ha ment, akkor tökéletes volt a kapcsolat), általában újraindítás, kábel ki-be húzás és ethernet adapter disable-enable megoldotta a problémát. Az auction house bejön, talál Online Adventure-t, viszont amikor csatlakoznék, akkor hálózati problémát jelez a játék. Más Online játékot (World of Tanks) 20-30 ms pinggel játszok gond nélkül, szóval ez a hiba is ki van zárva.

    Szerintetek mit lehet vele kezdeni? Jelentkezett valakinél már hasonló, hogy elakadt a játék a Joining Online Adventure-nél?

    Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bib #2206 üzenetére

    Köszi a választ! Jelenleg így néz ki az Xbox app hálozatok füle a beállításokban. De még tegnap este babráltam a Teredo beállításokkal és sikerült működésre bírni. Lekopogom, azóta nem volt vele semmi baj. Még a következő online verseny útvonala is jóval gyorsabban bejön, bár ez már lehet a patchnek köszönhető.

    (#2212) plejik: Néhány autónak tényleg jól áll, de én inkább a külön karosszériaelemeket szoktam felszerelni vagy érintetlenül hagyom az autót. Azokból is lehetne egy kis bővítés. Bár ember függő, hogy mikor nice és mikor rice. :D
    - - - - - - - - - - - - - -
    Ha lenne kedve valakinek Online versenyeket játszani együtt, akkor vegyen fel barátnak. :) Patrick76496 a gamer tagem. No Collision versenyeket szoktam menni, főként C és S1 osztály között. A többit sem ítélem el, de nekem az S2 egyszerűen nem jön be, D-s verseny meg alig van.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Miért csinálja azt csomószor az aukciós ház, ha tétet szeretnék tenni/emelni egy kocsira, hogy kidob egy hibaüzenetet, hogy sikertelen volt és próbáljam újra? :W Direkt ráfrissítek 60x, hátha más is pont abban a pillanatban akar összeget emelni, de így is.. Természetesen a megfelelő összeg ilyenkor rajta van a "számlámon". Így is elég idegölő dolog a játékban a licitálás, hát még így, hogy ilyen bugokkal feature-ökkel van fűszerezve. :N

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Amikor rajtad kívül szinte mindenki utcai autót hoz cross-country versenyre :D

    Kivételesen most collision módban mentem, eddig ezt nem nagyon próbáltam. De nem volt baj, mert ezzel a nagy döggel nem igazán bírtak kilökni. :P Ettől függetlenül még így sem értem hogy maradtak le ennyire, máskor mindig elvernek és legalább 5-6 ember van előttem az XP listán. Vagy ennyivel könnyebb lenne a collision mód a no collision-höz képest?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Ti milyen kocsival szoktátok megcsinálni azokat a Danger Sign ugratásokat, amelyek csak sokadjára sikerülnek? Van egy pár aminél baromira túl van lőve a 3 csillag. Még S2-es Rally Fighterrel sem mennek, pedig a teljesen zárt difit is próbáltam. :( Valahol akár 20-50 méterrel is le vagyok maradva.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz cyberkind #2314 üzenetére

    Ja amúgy pont az az egyik. De a városi ugratónál is nagyon nagy troll a játék, van amikor csak 1 métert számol, mert valamiért az ugratás közben leér(het) a kocsi. :F Most építettem egy Ariel Nomad-ot, ezzel sikerült megcsinálni párat, de még mindig maradt 4. Azt sem értem, hogy a buggy miért bukik előre ugratás közben, amikor a 40-45%-os a súlyeloszlása. :C

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Na végre sikerült megcsinálni az összes PR stuntot és Bucket List Challenget. :) Plusz a napokban az összes út is meglett (annyira nem is volt nehéz megtalálni az utolsó párat). De a végén rengeteget szenvedtem az Audi R8-as speedzone BLC-el. Szerintetek melyik a legnehezebb bucketlist challenge?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Ha Online Freeroam sessionben csinálok egy gyorsulási versenyt (mondjuk a repülőtéren), akkor hogy lehetséges, hogy valaki az én kocsim pontos hasonmását hozza ellenem? Oké, biztos sikerülhet hasonlóan 2 build, de ez esetben a 2 autó pontosan megegyezik és nem egyszer fordult már velem elő. Legutóbb az NC Miatámat "lopta el" valaki és még az is LS swappelt volt, pont mint az enyém. Mi van ilyenkor? :F

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz IntelKiller7 #2360 üzenetére

    Ennyit bír a gépem. :D Nem tehetek róla, hogy ilyen kritikán aluli a játék optimalizáltsága. Nyilván nem a legerősebb laptop ("cuccok" között megtalálod), de azért a gyengétől is nagyon messze van. A legújabb Tom Clancy (Division) egész jól futott rajta ehhez képest.. Ettől függetlenül még így is szépek az autók modelljei, csak azért "recések", mert a FullHD kijelzőn HD felbontáson játszok. Csak lesz valami optimalizációs patch..

    (#2361) Ferell84, (#2364) -=Szabi=-: Köszönöm szépen, azt hittem, hogy a bérlés az csak az autoshow stock kocsijaira vonatkozik. :R Na majd akkor én is kipróbálom ezt a feature-t, bár ez a Miata (szerintem) elég jól sikerült, mert 22/23 másodpercet megy S1 létére.

    (#2362) Csapoati: Erről én sem tudok. Milyen ingyen autók? :D Plusz érdekes, mert a többi csomaggal ellentétben ebből még csak 6 elérhető a store-ban (meg kell várni az estét).
    - - - - - - - -
    Más: Amúgy lehet rá számítani, hogy ezek az autópakkok le lesznek árazva vagy ne várjak és vegyem meg 2400Ft-ért? Az Alpinestars csomaggal szemezek nagyon régóta az S14a Kouki Silvia és az FC Savanna RX-7 miatt. :))

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2371 üzenetére

    Kár érte, na de mindegy. Azt megértem, hogy a drága autómárka licenszek miatt kerül minden car pack pénzbe (bár ez kicsit retardált dolog, mert a GTA5-ben már 4 éve adják ki folyamatosan ingyen a DLC-ket, pedig az a játék még jóval olcsóbb is, mint ez), de legalább akkor lenne lehetőség összeállítani a saját csomagjainkat.
    A legtöbb DLC-ből gyakorlatilag az autók nagy részére semmi szükségem, max 1-2-re.. Az egyenkénti áruk maradna ugyan az, és ha egyel több autót vesz az ember, akkor mindig 100 forinttal olcsóbb lenne az autók egyenkénti ára. És így még valamivel drágább is lenne, mint a normál 7-es pakk (7 szabadon választott autónál), szóval lenne rajta profit. De nem, ez így nem mehet, mert valamiből pótolni kell a virágboltos Windows példányok miatt kieső pénzt... :((

    Maga a processzor valószínűleg gyengébb a követelménynél, a kártyáról meg úgy tudom, hogy asztali 750-760-nal ér fel kb. Ha a 4 gigás változat lenne meg, talán segítene valamit, így is mindig tele van a VRAM. De alapból már ez a magas rendszerkövetelmény nevetséges.
    Értem hogy nincs meg (nem is várom el, hogy legalacsonyabbnál szebb beállításon játsszak), de ha leveszem a beállításokat Minecraft grafikára, akkor miért van még mindig baj? Más játékok [DiRT 2] [DiRT 3] fényévekkel szebb kinézeten elfutnak szinte kőstabil 60 FPS-sel, akkor ez miért nem tud elérni egy valamennyire stabil 40-50FPS elérni, ha mégis ennyivel rondábban fest a játék? De csak hogy Open World példát hozzak a GTA5-nél is sokkal jobb a helyzet. Az egy dolog, hogy a Codemasters játékainak optimalizáltságáról sok játék készítő példát vehetne, de akkor sem értem, hogy a fenti dolog miért van így.
    - - - - - - - - - - - - - - - -
    Más: Ma délután végre nyertem egy Boss 302 HE-t, viszont az autó begyűjtésénél hiba történt (a szerver elérhetetlenségére hivatkozott a játék, pedig másképp meg sem tudtam volna venni). A kocsi nincs ott a garázsban, viszont a pénzt levonta a játék... Ilyenkor érdemes várni, vagy egyből írjak a supportnak? Van esély rá, hogy megkapom valaha az autót vagy legalább vissza azt a 3 millió kreditet, amibe az autó került? Előre is köszönöm a választ!
    Néhány igazoló kép:
    [Kép 1 az aukcióról] [Kép 2 az aukcióról] [Ford 1] [Ford 2] [Ford 3] [Ford 4] [Ford 5] [Ford 6] [Ford 7]

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz undercover #2394 üzenetére

    Azokkal mondjuk pont nem játszottam, nem annyira érdekelnek az F1-es autók. :) A GRID Autosport kivételével az összes DIRT/GRID szériás játékukkal játszottam és a legtöbb bejött. A DiRT 1 mondjuk nem sikerült valami jól ilyen szempontból (a 2 utód sokkal jobban fut), plusz egy kicsit az irányítás is furcsa. A GRID 1 tökéletesen fut (mondjuk ilyen régi játéktól nem meglepő), de az irányítás itt sem a legjobb. DiRT Rallynál megint furcsa az irányítás, de az is jól fut.
    Ezek a játékok persze hangulatra maradnak el nagyon a Horizon szériától (kivéve DiRT 2 és Showdown). Egy szó mint száz szerintem a D2/D3/DSh/G2-nél van eltalálva legjobban a teljesítmény/kinézet aránya, bár minden játék ilyen lenne.. :D És ezeknél az irányítás is nagyon jó (a Forzában is jó, csak kell az AWD), legalább irányíthatóak az FWD/RWD autók, nem úgy mint a Forzában. Kicsit vissza kellett volna venniük a szimulációs részéből ennél a két meghajtásformánál szerintem.

    Nekem nincs szükségem a 60FPS-re, csak 40-45 legyen meg stabilan. Ez a játék megtanított arra, hogy még a 37 is lehet élvezhetően folyamatos a kép (annál van lelockolva, amúgy meglenne a 40-45, csak sok a drop). :) A 30 FPS nem elég folyamatos, plusz ahogy sokan is mondják a neten ott már input lag is van (csak a PC verziónál). Szóval az a +10 FPS óriás differenciát tudna okozni, csak ne lennének dropok.

    (#2396) Csapoati: Ezt amúgy több helyen is írták az interneten, hogy nem túl jó az optimalizáció, meg youtube-on is található nem egy olyan videó, ahol a "stuttering"-ről beszélnek még GTX1080 mellett is. Az más dolog, hogy ők már 4K Ultra beállításokon próbálnak játszani, de akkor is érdekes, hogy még olyan izmos kártyáknál is előjön.
    Az mondjuk igaz, azóta valóban eltelt két év. Ettől függetlenül ezekben az új játékokban is lehetne olyan beállítás, ami mondjuk előző generációs szintre állítja a grafikát, hogy ne csak azok élvezhessék megfelelő framerate-tel, akiknek fél millió forintos gépük van (hasütésszerűen mondott szám). Pl a WoT-nál van ilyen (külön render), pedig az ingyenes játék és sokan még mindig 1 magos mosógépen játsszák.

    A Mustang viszont nem jött meg sajnos azóta sem, szóval marad a support. Köszi a választ!

    (#2398) IntelKiller7: Akárhány éves játék lehet, de te is látod mennyivel szebben néz ki, mint a Forza jelen beállításon (amit még te is megszóltál :) ), mégis sokkal több az FPS. Tudom, hogy előző generációs, de hogy open world is legyen a GTA5-re ugyan ez igaz. A fő kérdés: Ha ennyivel kisebb felbontású textúrákat kell megjelenítenie, akkor mi fogja meg ennyire a VGA-t?

    Ez nagyon igaz, főleg az után, amilyen a GTA4 lett. De akkor ezt a Forzával miért nem tudták megcsinálni? :N Rengeteg fizetőképes ember le tudja tenni azt a 18 (jobb esetben 12) ezer forintot a játékra, de nem biztos, hogy olyan gépre is van pénzük. Vagy talán nem kell a plusz bevétel az M$-nek? (Csak hogy én is beszálljak) :D

    Nem mérgelődök, csak szeretném megtudni a fenti kérdésre a választ. Ettől függetlenül elég szomorú, hogy manapság egyes játékokkal csak akkor van lehetőséged játszani, ha a gépedben benne van 2 Suzuki ára. Akkor a középkategóriás réteg menjen a fenébe? :D Még ha 920M-mel vagy integrált kártyával jövök ide, akkor megérteném ezt a reakciót, de 3-4 éve az előző alsó kategóriás (GT525M) laptopommal is vígan eljátszottam a legtöbb játékkal.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2422 üzenetére

    Értem. Akkor mondhatni, hogy egy jó ideje nem volt ekkora gépigény-ugrás, mint most? Ez persze érthető, de már az Apexhez képest is észrevehetően fejlődött az Horizon 3 futási teljesítmény szempontjából. Későbbi Forzáknál (FM7/FH4) várható, hogy javul valamit a helyzet, vagy felejtsem el az egészet, mert addigra megint lesz egy hasonló gépigény-ugrás (mint most történt) és törődjek bele, hogy legalább ennél a Forzánál játszható teljesítményt nyújt a gépem az esetek 80-90%-ában?

    F1-gyel nem játszottam, a többi Codemasters játékban annyi a hátulütő, hogy a közönség csúnya. Az autók modelljei viszont ott is nagyon szépek, számomra már az megfelelő szint. Itt meg minden részletesebb, még az autók is.
    Lehet azért sem tűnik fel, hogy ez a játék mennyivel részletesebb, mert manapság ott járunk, hogy egy játék már annyira szép, hogy az embernek fel sem tűnik a fejlődés. NFS2015 ingame screenshotoknál sem lehet néha megmondani, hogy valóság vagy játék (mai napig bánom, hogy így elszúrták a fizikát ekkora hype után). Persze ott az sokat rásegít, hogy a játék éjszaka játszódik.

    (#2431) IntelKiller7: A második bekezdésnél kicsit félreértetted, amire gondolok. Nem a konkrét beállításra gondolok, hanem a kinézetre és hogy amellett hogy fut. Nyilván sokkal részletesebbek a modellek és a textúrák alapvetően, de a végeredményen látod a különbséget.
    Az egyetlen dolog, amire tudok gondolni az az, hogy hiába van a legalacsonyabb beállításokon a játék és teszi tönkre a kinézetet a kép felbontása [HD vs FHD] és az effektek hiánya, a textúrák és a modellek még a legalacsonyabb beállításon is részletesebbek a kelleténél, azért fut ilyen rosszul. A DiRT 3-nál meg ott vannak az effektek, de hiába kevésbé részletesek a modellek, mivel már azok is nagyon szépek, ezért az effektek valamennyire elfedik ezt. De hogy más perspektívából nézzem a dolgot: Ez így most lehet kicsit erős, de a Forza Horizon 3 autómodelljei kinézetre közel állnak a tökéleteshez, szóval (szerintem) a jövőbeli játékoknál a végtelenségig növelhetik a részletességet, az emberi szem számára már nem sok változás lesz.

    Egyetem végéig biztos marad ez a laptop, de a jövő szempontjából gondolkodtam az XO-on. Kérdés, hogy mennyire lesz fontos a hordozhatóság (most az volt), plusz a legjobb TV otthon katódsugárcsöves (még csak nem is sík) és SCART csatlakozós. :D

    Haverod milyen beállításokon játszik? Gondolom a felbontás FullHD. Ezt mondjuk jó tudni, hogy ennyit számít, hogy 4720HQ vagy 6700HQ, persze nem igazán hasonlítgattam még őket, mivel nem esnek bele az általam megfizethető árkategóriába. Egy 6300HQ elég lenne a játékhoz?

    Itt gondolom az asztali GTX960-ra gondoltál (880M és 960M között rendesen van különbség :) ).
    Tudom és meg is értem. Nincs is szükségem 60FPS-re (arra ott vannak a régebbi játékok), csak legyen meg olyan 35 felett és ne legyen input lag. Ez teljesül is, csak esőben és a városban esik le legtöbbször, 28-30 környékére. Nincs valami olyan program, amivel input lag nélkül le lehet zárni 30-ra? A játék belső beállítása ezt nem teljesíti, és az Nvidia Inspector sem jó (azzal a legjobb eddig a 37FPS lock).

    Mindenesetre legalább a várossal (Surfers Paradise) csinálhatnának valamit, mert ahogy néztem az még sokkal komolyabb gépeken is gondot okoz (itt is írta valaki korábban). :)

    (#2432) Bib: Ha már ennyire középkategória, akkor az ára is lehetne az. :D
    - - - - - - - - - - - - - -
    Más: A játéknak van normális supportja is, vagy csak ez a fórumos rendszer? Ide írtam, de csak egy random felhasználó válaszolt (szóljatok, ha átfutottam rajta, de nem hinném, hogy ez most user error).

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2442 üzenetére

    Remélem, bár ezt még nem biztos, hogy megveszem. Kicsit zavar, hogy ez nem open world (és ahogy nézem még offroad pályák sem voltak az FM6-ban). Persze ez a GRID 2-nél nem volt gond, de ott legalább nem csak zárt versenypályákon lehetett menni (sőt, olyanok csak elvétve voltak), hanem a világ rengeteg pontján lehetett versenyezni mindenféle városokban pl. Vagy ilyen szokott lenni a Forza Motorsportokban is? :)

    Valahogy mindig ezekkel a városokkal van gond a játékokban, mindig ott jön elő az FPS drop... :D Meg konzolon nem lehet billzettel játszani. :P

    (#2444) IntelKiller7: Érdekes, mert pl a Far Cry Primal-t szintén kisebb felbontáson játszom (csak ott WXGA-ban) és ott még sincs ilyen. Azt hittem hogy normális dolog, hogy így néz ki egy játék, ha FHD kijelzőn akarom játszani HD-ben pl. Túl lehet amúgy élni, engem annyira nem zavar. Csak legyen FPS. :D

    Én nem tudok róla, annyi biztos, hogy minden lowon van, Dynamic optimization off, VSync off, FPS smoothing on. Jaj arra emlékszek, asszem Definition Toggle volt a neve. Nem egyszer kapcsoltam be véletlen azzal, hogy megnyomtam a "P"-t. ;]

    Nem is gondoltam volna. Azt hittem, hogy a 880M sokkal erősebb. Persze több dologban jobb a régebbi kártya, de meglepődtem, hogy milyen jól tartja vele a lépést a 960M. Ettől függetlenül én még így is a 880M mellett tenném le a voksom, ha lehetne választani. Kár, hogy a 860M nem ilyen jó. Bár így is atomerőműként tekint erre a gépre 1-2 ismerősöm. :DDD

    Lehet én is jobban jártam volna, ha az én gépembe is az i7-es CPU kerül, de nyáron így is úgy melegszik, hogy egy 4 magossal csak throttlingolna. Értem. Hát ezért sem vennék U-szériás processzorral szerelt laptopot, hiába van benne 950M/960M.

    Olyan konfiggal mondjuk nem csodálom. :D

    60-at mondjuk adnék érte, a 90-et kicsit még sokallom. Persze hallgatói tárcával ez szerintem megérthető. :D Bár kérdés, hogy az a kártya hány évig lesz még jó 1080p60 játékra mondjuk legalább medium beállításokon.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Csapoati #2471 üzenetére

    Értem. Remélem érdekesek lesznek és nagyobb arányban lesznek, mint a versenypályák (bár ez elég szubjektív). A demo és az első gameplay videók majd biztos sok mindent elárulnak.
    Ezért is jó az open world, mert azon gyakorlatilag akárhány akármilyen irányú pályát kialakíthatnak, így meg jóval nehezebb tartani a változatosságot. Hogy őszinte legyen lassan 2 hónap játék után már ezt az FH3 mapot is kezdem kicsit megunni.

    (#2472) thebigK: Én egy Asus G551JM-en játszok, a pontos adatait megtalálom az adatlapomon. Minden le van tolva minimumra, HD felbontás, VSync off, Dynamic Optimisation off, Framerate smoothing on. Így lenne 40-45 FPS-em átlagban, de érdemesebb lezárni, mert rengeteg a drop. 37-nél van lezárva. Így is vannak dropok (főként 33-37 között ugrál verseny közben), de összességében játszható. Csak az esőt és a városi részt kerüld messziről. :D A konfigodról nem tudok sokat mondani, mivel nem vagyok otthon Radeon témában.
    - - - - - - - - - - - - - -
    Aki az előző heti #Forzathon eventen megszerezte a #75 Subaru Impreza WRX STi-t annak érdemes vetnie egy pillantást a garázsára, mert most megérkezett. :) Mostanában nem igazán játszok, de ha jól tippelek ma volt egy patch (10.41.3 vagy valami hasonló), aminek köszönhetően bekerült a játékba.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Amúgy csak én szeretek jobban billentyűzeten játszani mint kontrollerrel? :) Próbáltam már ezt a játékot is vele (XB360 kontoller), de valahogy nekem billzettel jobban adta. A gáz adagolhatósága mondjuk hiányzik néha, de kanyarodni jobban szeretek a billentyűk megfelelő sebességű ismételt nyomogatásával, mint a botkormánnyal. Ezért is tartózkodok a konzoloktól, bár egy idő után lehet ezt is meg tudnám szokni.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    (#2496) hackeeeee, (#2497) tomas51, (#2498) Bib: Bírom amúgy mindenki ezt mondja, hogy sokkal jobb a kontroller, lehet tényleg kéne venni egyet. :D Mennyi időbe telne megszokni kb?
    Kb 13-14 éve játszok autós játékokkal úgy, hogy az esetek 99%-ában billentyűzetet használtam. Sokáig még csak nem is a WASD-t nyomtam, hanem a nyilakat. Kb az első laptopomnál szoktam át 2011-ben, mert nem voltak normális nyilai. :DDD Egy évig kb kormányom is volt, de is max pár hónapot használtam. Meg ott fele ennyire sem volt komoly a dolog, mint a FH3 Online.
    - - - - - - - - - - - - - -
    Találkozott már olyannal valaki játékon belül, hogy online verseny közben egyszer elránt a kormány valamerre, a gáz is beragad és még azután sem javul meg, hogy kilép offline sessionbe? Utána egyből kipróbáltam a windows keresőjében és egyik billentyű sem volt beragadva. Pont egy online bajonkság felénél voltam és tisztán vezettem a Plymouth Fury-val (a Christine c. filmből). Nagyon OP az a kocsi LS swappelve B osztályban. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    (#2500) sagem, (#2501) hackeeeee: Értem, köszi a válaszokat! :) Egyszer lehet veszek egy XB kontrollert (egy 10-es nem sok érte ahhoz képest amilyen minőségű), mert a legtöbb játék a gépemen jelenleg autós (és mivel az autók fontos részét képezik az életemnek, ezért ez később sem fog változni :D ). Bár most inkább a játékot bővítem, ha kijön valami érdekesség, meg az FM7-re leszek kíváncsi. :) Ha tehetném a játék teljesítményét növelném, de mivel laptop ezért azon már nem sokat tudok segíteni.

    FPS-t sosem játszanék kontrollerrel még offline sem biztos, online még így is béna vagyok. :D Sőt utánanéztem, valaki konzol mellé is vesz konvertert, hogy ráköthesse az egerét és a billentyűzetét, ez azért elég nagy előny lehet multiplayereknél.

    (#2502) Corpuscle: Én örülök, hogy végre van Forza PC-re, szerintem az volt óriási kitolás, hogy egészen eddig a játék Xbox "exkluzív" volt. :((( Mit meg nem adnék, hogy játszhassak a FH1-gyel és a FH2-vel PC-n... Azok gondolom még sokkal jobban is futnának mint a sorozat legújabb része (no meg a Horizon 1 soundtrackje nagyon ott van szerintem).

    (#2514) zsuha: Én is ezt csinálom a saját kedvenceimmel, lassan már olyanokat is megveszek, amik kevésbé érdekelnek. Még 5 kocsi maradt, plusz az a néhány Horizon Edition kocsi, amiből néhány még ki sem jött. Jó dolog ez a gyűjtögetés. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz zsuha #2548 üzenetére

    Ja nem az összes autó, hanem azokhoz hiányzik 5, amit tényleg szeretnék megszerezni. :D De így is több, mint 250 autóm van, viszont ebből legalább 50 olyan ami különösebben nem érdekel, csak kipörgettem. Ami sokat ér és nincs szükségem rá azt néha eladom. Ha pedig bántja is az autó kinézete a szememet (mainstream modern szuperautók), akkor biztos, hogy eladom. :D
    Így vagyok pl a McLaren 650S-sel is, már vagy 4x megnyertem (mind a 4x sikerült is megszabadulnom tőle), de ma sikerült megint kipörgetni... Viszont most azért sem fogom eladni, mert mostantól minden autót megtartok (ha nincs még egy sem belőle), hogyha kipörgetem megint és nem kell, akkor ne kelljen egyből az aukciós házba rohanni. Ez persze online versenyeknél sajnos nem működik, de így is jobb, mint a semmi.
    Van olyan autóm is, amiből több is van. Pl 240SX-ből van 4db, Trans Am GTA-ból (1987) meg 3db. Ezeket mind én vettem magamtól, egyik sem wheelspines. :DDD Ilyen, ha az ember szeret valamit.
    Az 1-2 millió feletti autók legtöbbször csak rongyrázásra jók vagy gyűjtőknek, a legtöbb autómat és 100 ezer alattiakból építem. Ezekből is simán lehet online is sikeres autót kihozni (V10/V12 swap nélkül, de LS swappet is csak akkor csinálok ha nagyon muszáj).

    (#2549) Keldor papa: A videók alapján amiket láttam róluk nekem is tetszenek, bár az FH1 mapja talán egy kicsit unalmasnak tűnik. FH2-ben meg a sok kőkerítéssel van gond (amúgy maga a teljes map tényleg jó), ez már a videók alapján is leesett. :D
    Annyira amúgy szerintem az FH3 mapja sem rossz, én igazából a dzsungel onroad részeit nem kedvelem (egyrészt az FPS dropok miatt, másrészt szerintem túl szűkösek az utak), meg Surfers Paradise-t. Utóbbi alapvetően nem lenne rossz, de vicc hogy 5-10 FPS-sel kevesebb van, mint a map többi részén.

    (#2556) IntelKiller7: Az szerintem is nagyobb kiszúrás. Már csak ezért sem vennék Xboxot, legalábbis online játékra semmiképpen sem.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz keIdor #2559 üzenetére

    Az nekem is, sőt az a kedvenc részem a játékban. Ezek valóban nagyon gyönyörűek, te pedig szerencsésnek mondhatod magad, ha ennyi helyen jártál. :) Igazából valamilyen szinten a szépség is fontos, de számomra az egy picivel fontosabb, hogy mennyire lehet versenyezni a pályán. Főleg így, hogy a rendszerkövetelmény alatt játszok minimum grafikán, így inkább az autók kinézetet figyelem.
    Korábban valaki említette Cote d'Azur-t, hogy nagyon szerette a valamelyik régebbi Forzában. Nos én csak GRID 2-ben játszottam ezen a helyen, de nekem nem nagyon tetszett. Kicsit szűkös volt a hely, meg a többi pályához képest könnyebben össze lehetett törni a kocsit, ha valamit elhibázott az ember. Bár Forzában ez lehet jobban működhet így, hogy ki lehet kapcsolni a sérülést.

    (#2560) plejik: A 4-re én is kíváncsi leszek. Bár először a DiRT 4 jön. :D Ha tényleg Ázsiában fog játszódni az nagyon jó lesz. :) Erről a kontinensről valamiért el is feledkeztem a lehetséges helyszíneknél, nem tudom miért. Annyi biztos, hogy Afrikára nem fognak építeni, max ha valami nagyon offroad játékot csinálnak (bár kétlem, hogy ilyet megejtenének).

    (#2561) Zoltn: Nekem a "Normál feletti" prioritás hozott egy kis javulást. Lehet csak placebo, de mintha egy picivel stabilabb lenne a játék. Persze 2 mag, 4 szálas CPU-val inkább nem szólalok meg. :D Mindenesetre az nVidia Inspector jó kis program az FPS lezárására és stabilizálására. A játék belső 30 FPS lockja nálam input lagos, meg mások is írták a neten még jobb gépeknél is.

    (#2565) hackeeeee: A HT kikapcsolásán én is gondolkodtam már, de sajnos nincs rá lehetőség a gépem BIOSában. Vagy ha minden második magot kiveszek az affinitásnál, akkor lényegében azzal is azt érem el, csak ideiglenesen?
    - - - - - - - - - - - - - - - - -
    - Introducing Game Mode for Windows 10
    Kíváncsi vagyok egy gyakorlatban mennyit fog javítani a teljesítményen, remélem az én gépemen is segít 5-10 FPS-t vagy legalább stabilabb lesz. Tavasszal kiderül. :)
    - Használ itt valaki Groove Music-ot játék közben? Nálam valamiért nem látja a játék a lejátszási listákat.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz cyberkind #2578 üzenetére

    Ezt csináltam én is, de a játékban nem jelenik meg a lejátszási lista. :( Akármilyen playlistet csinálok, azt írja rá, hogy "csak helyi", pedig azokat a számokat teszem fel rá, amik a drive mappámba is fel vannak töltve. Annyira egyszerű dolognak tűnik amúgy, nem tudom mi a fenéért nem működik.

    Az igen, én sem hallottam már egy ideje a Winampról. :D Én VLC-t használok, meg játék alá is ezzel próbáltam aláfestő zenét tenni. Csak gondoltam kipróbálom ezt, ha már így tudja a játék, hátha számít valamit az a processzorteljesítmény, amit a külső lejátszó elvesz a játéktól. Amúgy egyetértek a "nem felhőzök" résszel, sokkal egyszerűbb lenne, ha itt is csak be kéne másolni egy kijelölt mappába a gépen és nem kéne a felhővel szarakodni (mint pl a GTA SA-4-5-ben).. Úgy még offline is működne.

    (#2593) btf: Na ennek a hírnek kifejezetten örülök, szép dolog, hogy megint adnak valamit ingyen is. :) Viszont egy Boss 302 HE már nagyon kijár már nekem, mert egyszer már nyertem egyet 3 milláért az aukciós házban, de sosem kaptam meg egy bug miatt. És mivel a support is képtelen volt visszaírni (a pénz azért kell nekik :U), ezért buktam a 3 millió kreditet..

    (#2599) Vladek83: Üdv! Én is felraktam a legújabb drivert, de szerencsére nem tapasztaltam semmi (új) problémát a játékban. Pedig elvileg ez a frissítés sok gondot okozott az enyémhez hasonló VGA-t használó embereknek (GTX860M), nekem egyedül annyi volt csak a baj, hogy nem indul el a kocka formájú bányászós játék. :D

    (#2626) btf: Ezzel gyakorlatilag megölték az ajándék lényegét, hogy meg kell hozzá venni az Allstars kieg.-et. Ez így nem ajándék, hanem promóció/reklám, hogy vedd meg a pakkot. De még annak is szar, mert legalább adhatnának egy ízelítőt az autó kipróbálásának lehetőségével, hogy mégis miért olyan jó ez a csodálatos autócsomag. ;)

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz hackeeeee #2657 üzenetére

    Nálam is ugyan ez a helyzet, csak másik processzorral:

    Viszont ilyen szempontból legalább nem számít annyira, hogy nem 4, hanem csak 2 fizikai magos gépem van, ha úgyis csak az egyik magot pörgeti. A magonkénti órajel még annyira nem is vész.

    Várd meg a Win 10 Creators Update-et, tavasszal jön ki. A Game Mode hátha segít. :)

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Németh Péter #2664 üzenetére

    Értem, köszi a választ. Azt már biztos nehéz lenne megcsinálni, hogy egészen véletlenül a játék egy másik magot is használjon normálisan. :D Tiszta mint a WoT néhány évvel ezelőtt..
    - - - - - - - - - - - - -
    Más: Találkozott már valaki olyannal Online Adventure közben, hogy egyszer csak a kocsi elrántja a kormányt valamerre és beragad? Utána meg kilép offline módba és ugyan úgy forog tovább a kocsi miközben semmit nem tudok csinálni, amíg újra nem indítom.
    Ma már másodjára csinálja meg és nem tudom miért. Tegnap nem is tudtam csatlakozni (szokásos megtalálja az Online Adventure-t, aztán nyavalyog, hogy nem tud csatlakozni), amit egy gép újraindítás orvosolt.

    Baromira zavaró, mert már 2 napja próbálom megszerezni a Lola T70-et, de még most sem sikerült. Egyszer már majdnem összejött, de akkor meg kicrashelt a játék a 4. verseny közepén úgy, hogy jóval a 2. helyezett előtt voltam a bajnokságban. :W
    A Teredo-s dolgot már hónapokkal ezelőtt megoldottam elvileg, azóta nem volt vele gond mostanáig. Mondjuk az utóbbi pár hétben szinte csak a kampányt csináltam, de amikor az '56 F-100-zal kellett online versenyezni a Boss 302 HE-ért, akkor még semmi gond nem volt.
    Előre is köszönöm a választ! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Dzsuri89 #2685 üzenetére

    Ja, mindenképpen végig kell tolni a teljes championshipet. Először reménykedtem, hogy elég lesz neki 3, de végül kellett mind a 4.

    (#2688) DjDanee87: Eskü nálam is ez volt. :D A 4-5. próbálkozás után meguntam és inkább elkezdtem a Playground játékokat játszani (Flagrush, King, Infected, etc) és akkor tökéletesen ment. Előtte letoltam egy 10 versenyes bajnokságot offline, akkor nem vol baj.. Utána úgy voltam vele, ha eddig bírta, akkor most már csak nem fog kifagyni. És be is jött szerencsére. :)
    - - - - - - - - - - - - - -
    Nem tudom emlékszik-e még valaki, múltkor írtam, hogy nem jók a játékban a lejátszási listák, kiderült, hogy mi a baj. Nem lehet bejelentkezni a Groove Music-ba, ami kellene a dologhoz, mert jelenleg Magyarországon nem támogatott, így egy ideig még nem fog működni.
    Viszont találtam egy sokkal jobb megoldást. Szimplán csak a háttérben kell futtatni a Groove-ot akár offline lejátszási listával is (erre az egy dologra jobb, mint a többi lejátszó). Közben fn billentyű+nyilakkal lehet váltani/megállítani a zenét játék közben úgy, hogy a hangerő állításakor még a zene címét is kiírja. :)) És ez még normál Windows használat közben is működik, még lezárt képernyőnél is! Ezért szeretem én a Windows 10-et. Így máris nem olyan rossz a gyári lejátszó.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Dzsuri89 #2695 üzenetére

    A Plymouth Fury-t próbáld meg LS swappelve összkerékhajtással. Nekem B osztályra van tuningolva, de szerintem C-re lebutítva is jó lenne. Online versenyeken mindig alázok vele, nagyon erős az az autó. És még filmben is szerepelt. :)
    A konfigolásra meg töltsd le a Forzatune 6-et, vagy itt van esetleg ez.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Miért volt szükség egy 3. új generációs Camarora, amikor S550 Mustangból még csak egy van a játékban? :| Én szeretnék egy sima GT-t meg egy 2005-öset.
    Plusz ha már Ausztrália, akkor egy 180SX Type X-nek (Kouki) is illene megjelennie a játékban. :) Inkább mint a ricer like Rocket Bunny, ami a az S14A Kouki-n annyira ronda, mint a bűn. :D

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Heló!

    Kinek hogy szuperál eddig a játék a Creators Update game módjában?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bib #2870 üzenetére

    Értem. Nekem eddig minden játékban segített, amit próbáltam (GTA5, WoT, NFS2015), ez volt az egyetlen egy, ami rosszabb lett. :D
    Maga az FPS néhol észrevehetően javult (+5-10), néhol meg csökkent, de az egész játékot nagyon bizonytalanná teszi. Az eddiginél is jobban ugrál a képkockák száma és game mode-ban még az irányítás sem az igazi. Van hogy nem veszi be, ha nyomok egy gombot, máskor meg beragad annyira, hogy az autót lerántja az útról.
    De még kikapcsolt game mode-nál is rosszabb, mint eddig volt.

    És ha kilépek a játékból, utána a Forza még a Windows-t is "megborítja". Bizonyos műveletek sebessége észrevehetően lassul és egyes ablakok részei nem töltődnek be (pl legördülő lista). Restart után megjavul.

    Értetlenül nézek, hogy ezzel a játékkal mi a baj, amikor az NFS2015-öt (hasonló kaliberű játék) kihatja a game mode (nem folyamatos, de javarészt) 60fps-sel. Pedig ott a textúrákon látszik, hogy magasabb felbontásúak hasonló beállításon, meg a megvilágítás minősége is jobb. Az nem tudom mennyit számít, hogy ott csak éjszaka van. No meg a Forza UWP játék, aminek megint csak segítenie kellene.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bib #2873 üzenetére

    Azt nem figyeltem, általában heti 1x van újraindítva a gépem. Bár azzal eddig sem volt gond az SSD-nek köszönhetően. :D Amúgy maguk a feature-ök nekem is tetszenek, részben ezért maradok is. Eleinte cseppet kiforratlan volt ez a Windows 10, de egyre jobb és jobb lesz. :)

    Közben újraraktam a játékot, és úgy néz ki, hogy sikerült visszahozni a régi állapotot. Megint van 40-45 FPS-sem átlagban, mint mielőtt overclockoltam a VGA-t, bár még így is ugrál. A game mode meg marad kikapcsolva ennél a játéknál, mert néha tényleg olyan 1-2 pillanatra, mint amikor online játékban felugrik a pingem. Remélem javítanak még rajta.

    Viszont most megpróbáltam 1080p30 FPS-sel a játékot, és annyira nem is rossz. Így legalább stabil az FPS, és még a grafikát is feljebb tudtam húzni nagyobb gondok nélkül. Nem túlságosan smooth, de túl lehet élni. Konzolokon is ilyesminek hat a 30FPS?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bib #2875 üzenetére

    Az a baj, hogy az egy dolog, hogy unlockolva megvan a 40-45FPS, viszont nagyon ingadozik. Ha pedig megpróbálom lezárni a "jó öreg" 37FPS-re (ahogy a legtöbbet játszottam vele), akkor most vesztek egy csomót. Ahogy mondtam, egyébként 40-45 FPS az átlag, viszont ha Nvidia inspectorral lezárom, akkor 31-32+ körül ugrál. Tehát többet érek a 30FPS lock-kal.

    Ha esetleg valaki tud valami jó FPS locker appot akkor legyen szíves ossza meg velem. :) Az Nvidia inspectorral írtam hogy mi a baj (pedig sokáig nagyon jó volt), a Dxtory nem működik, a Rivatuner meg nem látja a játékot.

    Ettől függetlenül maga a játék jó, sőt ki merem jelenteni, hogy jelenleg szerintem ez a legjobb autós játék, amit valaha csináltak. Egyszerűen annyira jó a fizikája, sikerült szinte tökéletesen eltalálniuk a balanszot az arcade és a simulator irányítás között. No meg ugye van customizáció, rengeteg autó. Aki nem talál benne magának valót, az nem is szereti igazán az autókat. Csak ne lenne ilyen brutális rendszerkövetelménye, sajnálom, hogy csak fix (viszont elég stabil) 30FPS-en játszható (normális locker app hiányában). Bár ennél is lehetne rosszabb.

    Tegnap viszont kicsit felhúzott, mert alig akart elindulni a játék egyáltalán. Ilyet sosem csinált még, hogy már a töltőképernyőnél kicrashel. Pedig akkor is a legalacsonyabb beállításokkal próbáltam, azt még megértem, hogy 1080p-ben nem indul el. Most 1360x768@30-ra állítva lekopogom, nem rossz. Az esőt meg messziről kerülöm. :D

    (#2876) cyberkind: Aláírom. Tényleg jobb fix 30FPS-sel játszani, mintha ingadozna, főleg ennél a játéknál. Régen szinte minden játékot nyitott FPS-sel játszottam, de akkor semmi gond nem volt. Viszont ilyen játékot még nem láttam, ahol ennyire bizonytalan lenne az FPS, mint az FH3-ban. :D Gyakorlatilag nem szokott olyan lenni, hogy 2 másodpercen belül ne változzon a képkockák száma.

    A PC-s 30FPS is játszható, csak hozzá kell szokni. Az input lag is kiküszöbölhető, csak 1-re kell állítani az előre generált képkockák számát.
    Viszont milyen különbségek állnak fent a PC-s és az XO-s 30FPS hátterében? Esetleg mivel ártani a PC-snek, hogy a 30FPS jobb legyen? :D

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Játssza valaki a játékot Spirit of Gamer XGP Wired (blue) kontrollerrel? Horizon 3-mal és Motorsport 7-tel szeretnék játszani majd vele. Elvileg XB360 kontrollernek érzékeli a gép (ami alapvetően már jó jel), de gondoltam megkérdezem, hogy biztosra menjek működik-e. :D

    Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz sqpp #3671 üzenetére

    Mert a 360-as kontrollert is látja a a játék. :)

    (#3723) DjDanee87: Én lekopogom, néhány hete szinte teljesen eltűntek a crashelések (1-2 volt csak). Először az új VGA drivernek tudtam be, majd visszatettem a 378.92-es (eddig ez volt a legjobb, a problémáról majd később) és akkor sem volt (pedig sokáig mindig csak másodjára indult el a játék egy crash után). Egyedül a város lehet problémás, de azt kerülöm is messziről, ha csak tehetem... Esőben néha már talán javultak is a dropok (nem a raindrop-ok ;] ).

    Viszont nálam azt csinálja, hogy fél vagy 1 óra játék után kidobál a co-op sessionből. Ha én joinolok rá valakire, akkor talán picit ritkábban, de még úgyis elég jellemző. Csak emiatt napi 3-4x újra kell indítanom a játékot, mert utána nem hajlandó visszamenni a co-opba. Online Adventure-ben picivel ritkább, de ott is hajlandó megcsinálni.

    A másik meg, hogy néha gondol egyet és kiakad a játék. Nem reagál semmire, amíg újra nem indítom. Ez talán ritkábban jön elő, mint a co-opból való kidobálás, de a végeredmény általában ugyan az: játék restart. Még mák, hogy tavaly vettem SSD-t.

    Ezekkel ti nem találkoztatok?

    (#3737) sqpp: Na pontosan én is azt a coop kidobálást szoktam tapasztalni. Akkor ezek szerint global problem, reméljük megcsinálják előbb-utóbb, mert így elég rossz multizni. Update előtt én sem találkoztam vele. Viszont már több, mint egy hónap eltelt az előző car pack óta, most már ideje lesz kiadniuk valamit.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz sqpp #3740 üzenetére

    Érdekes, mert közülünk csak nálam jellemző ez a disconnect dolog, A másik 2 haveromnál nem annyira jellemző, ők inkább crashelnek néha. Én meg nem. :D Nálunk mondjuk ez még érthető is, mert mindhárman 860M/960M-es laptoppal játszunk, ők 4 magos (6300HQ/4720HQ & 960M 2GB), én 2 magos CPU-val (4200H & 860M 2GB). Annyi, hogy ők 8 giga rammal játszanak, én meg 16-tal, lehet ez ment meg néha a crashtől. :)

    De hogy még egy olyan csúcs gépnél is csinálja, mint a tied, az azért elég durva.

    (#3742) cyberkind: Milyen ismerős. :D Én is mindig csodálkozok, hogy haverom miért megy ki "legelni". :C

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Elmör #3752 üzenetére

    Szerintem benne van a pakliban. Én az összes PR Stuntot megcsináltam a játékban 3 csillagosra, mégis volt, hogy a drift zoneokból meg a speed trapekből hiányzott a statoknál 6-7 úgy, hogy azt állította, hogy azok eddig be sem voltak triggerelve. Szóval szerintem bug, bár te tudod, hogy megvolt-e már mind egyszer.

    (#3757) plejik: Kár, pedig én is várok már rá egy ideje, azt hittem lesz még egy Car Pass. Én is pont most akartam megkérdezni. :D
    Pedig reménykedtem benne, hogy bekerül még a 300ZX (Z32), a Horizon 2-ben és a Motorsport 6-ban is benne volt. Ha az FM7-ből is kihagyják, akkor én biztos megdobálom valamivel a Turn10-t. :DDD
    Bár az R31 és a 2 S14 Silvia is nagyon szép dolog, hogy benne van a játékban, ezekkel sajnos szinte semmilyen autós játékban nem lehet találkozni.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz kago akira #3765 üzenetére

    Olyan Facebook csoport/oldal nekem is van követve, bár még így is legtöbbször S-Chassis jelenik meg a feedben. :D
    - - - - - - - - - - -
    Közületek is mondta valaki, hogy elő szokott jönni ez a disconnectelős dolog online játék közben. Nálatok is ilyen gyakran? Tegnap 2 egész co-op versenyt tudtunk menni egy disconnect után, utána megint disconnectelt a játék. :W Nem mindig jön elő ilyen gyakran, de hogy napi 3-4x újra kell indítani emiatt a játékot 4-5 óra játék alatt, azért elég bosszantó.

    Nem hinném, hogy a kapcsolattal lenne a gond, mert utána nem sokkal ki is akad teljesen a játék (nem crash) és aztán mindig kell ugye a restart. Arra sem tudnám fogni, hogy "gyenge" a gépem, mert előtte fél évig sosem volt ilyen. Egyszer megpróbáltuk, hogy Discordról visszatértünk a TS-re. 1-2 napig jó volt, de utána megint elkezdte.. Ha egyedül játszok, akkor annyira nem jellemző, de akkor is csinálja néha. Nvidia driverből is próbáltam már többet (még mindig a 378.92 a legstabilabb nekem), de ahhoz sem lehet kötni.

    Még úgy is előjön, hogy bezárom a böngészőt (szokásom 10-15 lapot nyitva hagyni, bár erre (is) van a sok RAM), torrent sem megy egyáltalán, csak 3 zenelejátszó van megnyitva a háttérben (max). Szerintetek lehet vele valamit kezdeni azon kívül, hogy várjak a patchre?

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Meg tudná magyarázni nekem valaki, hogy az alábbi Online Championshipben a felső 2 játékos hogy szerzett ennyi XP-t egy átvezető verseny alatt? Az első verseny után én vezettem a bajnokságot 30 valahányezer XP-vel, ők meg alattam voltak 2-3 hellyel. Aztán ugye jött az a rész, amikor el kell vezetni a második versenyhez. Ekkor szedték meg magukat XP-vel:
    - XP tábla az első verseny és a második verseny átvezetője után

    Ennyi XP-t lehetetlen összeszedni ilyen rövid idő alatt, főleg hogy az átvezető alig volt 4-5 perc. Ennyit még úgy sem szednek össze, ha egyből nekiállnak farmolni a szőlő mezőkön. Az legalább 7-8 db 100 ezres skill chain (mert ugye afelett nem ad több XP-t, 10000 a max).

    Utána jött a második verseny, annak a végénél ez volt az állás:
    - XP tábla a második verseny után, a harmadik verseny átvezetője előtt

    Itt már reális mennyiségű XP-t szedtek össze össze, bár gondolom nem is azzal foglalkoztak, mert övéké lett az első 2 hely, én meg 3. lettem. Utána a 3. versenyhez már el sem mentem, mert nagyon késő volt és kiléptem. Szóval nem tudom ott mennyit farmolhattak.
    De hogy hogy szedtek össze ennyi XP-t 2 verseny alatt, az rejtély. Ennyit én egy teljes 4 versenyes Online Adventure során nem szerzek úgy, hogy megnyerem és még farmolok is az átvezetők közben. Ez hogy lehetséges? :F

    Ja és amúgy mellesleg az előző championship utolsó versenyét úgy kezdte a kedves Yng Khaliifa 07, hogy nekilökött a legelső falnak a pálya szélén. Ezért nem szeretem a collision versenyeket online, de sajnos a collision off online adventure-öket már délután is nagyon kevesen játsszák. És erre az is hatással van, hogy gondolom lassan kezd kihalni a játékosállomány.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Sikerült valakinek megoldania az online-ból disconnectelős dolgot? Már mindenféle beszélgető progit használtunk (Skype, Discord, TS), de ugyan úgy csinálja. Mondanám, hogy nem ez a baj, de ezek nélkül nem jön elő a dolog.

    Tegnap 2 haverommal online adventureöztünk. Egyik verseny elején egyik haveromnak crashel a játék (mondjuk ő 8 giga ram mellett magasabb beállításokon játszik, mint kéne, de az már az ő baja), én meg disconnectelek. Másik haverom bent marad, és mondja, hogy eltűnt még 4 ember, így az előző 10-ből maradt 3. :D Persze lehet volt, aki kilépett, de ők is elkezdtek "repülni".

    Most már tényleg nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel a jelenséggel, remélem, hogy legalább FM7-re eltűnik. A Supportnak hiába írok, mert kb olyan, mintha nem is létezne (múltkor sem válaszoltak az e-mailre, csak az általam kreált topikban a random segítőkész fórumozók).

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Corpuscle #3874 üzenetére

    Tuti lesz Black Friday-en is leárazás, csak kérdés, hogy mennyi. :) Én tavaly akkor zsebeltem be a Horizon 3-mat és azóta sem bántam meg (a sok crash és disconnect ellenére sem). :D

    A HotWheels expansion leárazását várom már nagyon, egyszer legyen akciós, egyből beszerzem. :K

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Corpuscle #3876 üzenetére

    Köszi, hogy belinkelted az akciót, nem sokáig tétlenkedtem, miután megláttam a store-ban. :D

    Én mindenképpen szerettem volna valami új pályát, mert az alapon lévőket már kicsit untam. Főleg úgy, hogy a rossz teljesítménye a miatt a városi aszfaltversenyek jó részét ki sem tudtam használni. Online adventure-ben még érdekesek voltak, de co-opban már kicsit unalmas volt, hogy mindig ugyan azokon a pályákon mentünk.

    A BM nekem is tetszett, ahhoz képest viszonylag hamar végig is mentem rajta még anno. Már csak pár XP tábla és a championshipek fele hiányzik. Az lehet, hogy semmit sem látsz, viszont legalább még ott sem droppol az FPS. :D

    Nekem így 1 nap után tetszik a HotWheels, a pálya legalább is. Azon viszont nagyon meglepődtem, hogy hogy fut, ha a város környékére érek, nagyon durva FPS droppok vannak. Konkrétan ha a magasban megyek a felhőkarcolók között, 20-ra leesik az FPS-em, pedig BM-ben még a legdurvább hóviharban is megvan a stabil 30. Arra számítottam, hogy itt sem lesz ilyen gondom, mivel itt is kisebb a pálya, mint az alap, de sajnos nem így van... Nem tudom miért ilyen, pedig ez is kb akkora lehet, mint a BM.

    Legalább az autók nagyon jók mindkét Expansion-ből, a Toyota Hilux-ot pl már régóta be szerettem volna szerezni. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz LordAxwell #3911 üzenetére

    Ennél a játéknál kivételesen nem érdemes a legfrissebb Nvidia drivert használni. Én eddig legtöbbet a 378.92-essel játszottam. Sokszor azzal is fagyogat, disconnectel, de a legkevesebb gond eddig azzal volt. Tegnap próbaként feltettem a legújabbat, de egyértelműen rosszabb lett. 30-nál van lockolva az FPS, de 5-10-et biztos vesztettem, mert előtte nem volt ennyi drop.

    Most visszatettem a 378.78-ast (haverom ezt használja és neki kevesebb gond van, mint nekem), eddig nem tűnik rossznak. Esetleg próbáld ki ezt te is vagy a 378.92-est. Én már lehet soha többet nem fogok VGA drivert frissíteni csak emiatt az egy játék miatt. :D

    (#3928) STC Speed: Nekem az Apex rosszabbul ment, de a Horizon 3-nál már volt egy kis javulás (úgy, hogy ez még open world is). Bízzunk benne, hogy ezt már tényleg jól megcsinálják, nagyon mondják, hogy ez gyengébb gépeken is futni fog valahogy. :)

    Elvileg a Surface Pro 4-en is mennie kell majd, amibe még a 2 éves ROG laptopom is beleköthet. :P Szóval reménykedek, hogy a 720p60 vagy az 1080p30fps meg lesz akárhogy, legrosszabb esetben leveszem a felbontást 1024x576-ra (1080p lenne a natív), mint ahogy a Horizon 3-mat most játszom a HotWheels pálya miatt. Mi az a natív felbontás, valami rossz falu? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    Szerintetek lesz lehetőség FM7-ben a HUD verseny közbeni mozgásának kikapcsolására? Nekem speciel így elsőre zavarónak tűnik, bár lehet csak megszokás kérdése.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz oriic #3987 üzenetére

    Ennek örülök, köszönöm a választ! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Új hozzászólás Aktív témák