Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Feltenném itt - is - a kérdésemet, a másik topikban nem érkezett reakció a kérdésemre - vagy csak "rosszul" kérdeztem.

    Hamarosan beruháznék egy SSD-be. Ennek az otthoni gépemben az egyik fő oka a Guild Wars 2 rengeteg töltögetése. Szóval jelenleg oprendszer + egy játék - illetve néhány program - kerülne az SSDre. Méretben 120(128) GB-osban gondolkozom. Árban olyan nettó 20-25 ezret szánnék rá maximum.

    Olvasgattam a teszteket, amikben kihoznak szép számokat és elég nagy különbségeket, aztán olvastam "gyakorlati" teszteket is, ahol gyakorlatilag nincs különbség az SSDk között. Én nem azért venném az SSDt, hogy tesztelgessem, hanem, hogy használjam, továbbá nem vagyok "rasszista", így bármilyen márka szóba jöhet. Firmware frissítéstől kicsit félek - ismerősök közül volt, aki javasolta a Corsair Neutron sima verzióját, de PH! teszben olvastam, hogy firmware frissítés még feltehetően kelleni fog neki.

    Jelenleg egy Asrock A770DE+ alaplapom van, de idővel váltanék egy SATA3-asra - feltehetően még azelőtt, hogy megdöglik az SSD, így Sata3as változat előnyben.

    Fentiek alapján tudnátok javasolni nekem egy márkát?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz MZsoltee #43490 üzenetére

    Köszi a választ (+DeFranconak is).

    Erről a Kingstonról van szó, ugye?

    Van olyan bolt, ahol van raktáron is? Ahogy néztem az első pár helyen (még az AQUAban is) ~3 nap a várható érkezési idő.

    szerk: mármint SVP200S3/120G a típusszám.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Nemrég bekerült a gépembe egy OCZ SSD (Vertex 3), mely egy öregecske Asrock A770DE+ban az alábbi eredményeket produkálja:

    AS SSD Benchmark 1.6.4237.30508
    ------------------------------
    Name: OCZ-VERTEX3 ATA Device
    Firmware: 2.22
    Controller: msahci
    Offset: 1024 K - OK
    Size: 111,79 GB
    Date: 2012.09.22. 7:46:52
    ------------------------------
    Sequential:
    ------------------------------
    Read: 246,80 MB/s
    Write: 162,03 MB/s
    ------------------------------
    4K:
    ------------------------------
    Read: 14,54 MB/s
    Write: 41,51 MB/s
    ------------------------------
    4K-64Threads:
    ------------------------------
    Read: 116,81 MB/s
    Write: 108,08 MB/s
    ------------------------------
    Access Times:
    ------------------------------
    Read: 0,165 ms
    Write: 0,310 ms
    ------------------------------
    Score:
    ------------------------------
    Read: 156
    Write: 166
    Total: 403
    ------------------------------

    Ez így első pillantásra megfelelő? (AHCI megvolt, a legtöbb dolgot beállítottam, amit itt írtak, pl hibernáció, lapozófile, stb, talán a házirendes dolgot nem, illetve külön AHCI drivert sem telepítettem - tudtommal -. Kellett volna? :B)

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #43651 üzenetére

    Erre tudna valaki dobni egy rövid véleményt? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Aktív témák