Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tommer

    tag

    válasz radi8tor #26783 üzenetére

    Én így csináltam, ahogy most leírom és nálam "faszán" működött is!

    Remélem érthetően és jól írom le.
    (Ha valaki pontosít nembánom, de nálam így működött)

    Nekem az alaplapon csak 1db sata vezérlő van, ami 6db sata csatlakozást jelent,
    és nekem mind a 6db -on van 1-1 eszköz (1db SSD, 4db HDD, 1db DVD). Így
    nekem viszonylag könnyű dolgom volt, mert minden a Controller0 -án van.

    Ha jól láttam, akkor meg is tudod nézni, hogy melyik Controller -en van az
    adott eszköz (eszköz = HDD vagy, SSD) mivel nekem magyar win7 64bit -em van, így csak azt tudom leírni: eszközkezelő - lemezmeghajtó - (kiválasztani az "eszközt") - általános fül - ezen belül (3.sor) Hely: 0.hely (Channel 3, Target 0, Lum 0)

    Na a lényeg, hogy készítettem egy (ill. több) "reg" fájlt amibe ez (ill. ezek) van (vannak) benne ( jegyzettömbbel létrehoztam ) a "reg" fájlokban:

    ch0.reg

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel0\]

    "TreatAsInternalPort"=dword:00000001

    ch1.reg

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel1\]

    "TreatAsInternalPort"=dword:00000001

    ch2.reg

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel2\]

    "TreatAsInternalPort"=dword:00000001

    És így tovább......

    Mint írtam nálam 6db sata pont van és úgy kezdődik, hogy Controller0,
    amin van a Channel0, Channel1, Channel2, Channel3,
    Channel4, Channel5
    (tehát úgy van 6db, hogy "Controller 0" amin van "Channel 0-1-2-3-4-5"

    Az így létrehozott ch0.reg, ch1.reg, ch2.reg ..... stb. stb.
    csak dupla klikk és engedélyezni.

    Ha jól látom neked ASUS Rampage III Extreme alaplapod van,
    amin több sata controller van, ha jól látom. Nézd meg ez eszközkezelőben,
    ahogy fent írtam, hogy melyik controller -en (Hely) van és melyik Channel -en,
    amit onnét a jobb sarokból az "USB pendrive-ok" -nál el akarsz tüntetni.
    Úgy kell módosítanod a reg fájlokat.
    Értelem szerűen ha nálad a Controller1 -en és van Channel0 -án,
    akkor úgy módosítsd a "reg" fájlt.

    (Hát tényleg remélem,hogy érthetően írtam le, és fel tudod használni :U )

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Crossfit007 #27423 üzenetére

    Na várj! Csak hogy világos legyen:
    Most letörölted (unistall) vagy letöltötted és telepítetted (install) az Intel Rapid Storage -t?
    Mert ezért nem mindegy mitől szűnt meg a fagyás jelenleg.

    Katbantartónak meg én Corsair -nek nem tudok hogy van ilyen, de valaki biztos használ ilyen vagy hasonló SSD -t (mármint SandForce vezérlőset).

    Intel -nek van az Intel SSD Toolbox (fasza kis progi):

    Megújult az Intel SSD Toolbox

    Ez az új felüllete amit látsz, ott van olyan, hogy Intel SSD optimizer funkció.

    Valamint Samsungnak van a Samsung SSD Magician (ez is fasza kis progi):

    Samsung SSD Magician

    Corsair -nek nem tudom van -e egyáltalán, de az itteni nagytudású emberek (vagyis nagyobb tapasztalattal rendelkezőek mint én) hátha tudnak valamit. :))

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz geepee #27507 üzenetére

    Nem vagyok guru, de hátha megvan a magyarázat a dologra. (Ha jól következtetek.)
    Ha tényleg ez az Asus P7h55-m alaplapod van, akkor úgy látom, hogy csak PCIe 1x
    slotba tudtad belerakni ez a SATA3 kártyát.
    Ha megnézzük az "áteresztőképességeket" akkor a következő van:
    (ott van az alaplap specifikációi között is)

    PCIe 1x= 250 MB/s = 2,5 Gbit/s

    De a SATA sebességek a következők:
    SATA 1 = 150 MB/s = 1,5 Gbit/s
    SATA 2 = 300 MB/s = 3 Gbit/s
    SATA 3 = 600 MB/s = 6 Gbit/s

    Így hiába tudna a SATA3 kártyán lévő Marvell vezérlő 600 MB/s -ot, ha a sín amibe
    bele van téve csak 250 MB/s -ot tud.
    Bele kellene tenni egy PCIe 4x -es soltba, ott elvileg tudnia kellene ezt a SATA3
    sebességet, de ez is csak tipp. Le kellene mérni valakinek, hogy tényleg használ-e a sebességnek ha átteszem a kártyát PCIe 1x -ból PCIe 4x -be.
    Valaki megerősíthetné.
    (Legalább is én ezt gyanítom.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Attila2003 #27570 üzenetére

    Aha! Akkor a sínnek nincs köze hozzá.
    Akkor mi a jónak írják rá, hogy SATA3 card.
    (Lehet, hogy csak spéci ASRock alaplappal működik?
    Amiket felkészítettek a kártya fogadására? :F hümm, hümm.)
    Ennek jobban utána kell nézni.
    Minden esetre 1 dolog kizárva.

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz SVLaller #27579 üzenetére

    Hát most ennél az ASRock SATA3 -as kártyánál jelenleg úgy néz ki. Pedig reménykedtem, hogy nem így lesz. Pont azon gondolkodtam, hogy a kártya PCIe 1x -es csatlakozású, így miért adna nagyobb sebességet, ha átdugnám egy PCIe 4x -es vagy PCIe 8x -os vagy PCIe 16x -os slotba?
    Nincs is annyi kivezetés a kártyán. Hisz tényleg csak PCIe 1x -es.
    (De ekkor miért írják rá, hogy SATA3, ha fizikailag nem is képes rá a kártya. :F)
    Még találtam egy ilyesmit is az ASUS -tól:
    Asus PCIE GEN2 SATA6G
    És érdekes módon itt meg is van adva a kompatibilis Asus alaplapok listája.
    Szóval lehet az ASRock -nál is ez a helyzet, csak 1-2 ASRock alaplappal működik.
    (De sok külföldi fórumon is téma ez, mert ők sem tudják produkálni a SATA3 sebességet ennél az ASRock SATA3 kártyesznél. Érdekes.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz makkai #27608 üzenetére

    Hát nagyon úgy tűnik, hogy az a helyzet ami Attila2003 kollégánál.
    Pont az ASRock SATA3 kártya kivesézése közben írta, itt a hsz:

    #27570

    De hogy ne kelljen még a linkre se kattintani itt a hsz szövege:

    (#27570) Attila2003 válasza Tommer (#27537) üzenetére
    "Nekem ugyanilyen Sata 3 card-om van 2 gépemben is. Az egyik Asus PN32E SLI plus a másik Asus Striker II Formula, egy Agility 3-al működnek. Mivel van bőven 16*oros PCI-E sínem szabadon a Strikerben, abba tettem, a másikban a 8*szoros sínben van. Nagyon hasonló eredményeket produkálnak, nagyjából mint sata 2-őn. Tehát nincs köze a sínnek amiben vannak, nekem csak azért érte meg mert működik a Trim, meg AHCI, mert egyik lapom sem tudja.(nvidia chipset mindkettő). Jó volna ha működne gyorsabban, de még nem jöttem rá mi a megoldás."

    Szóval nagyon úgy néz ki, hogy se AHCI, se TRIM nincs ezen (nForce® 780i SLI) nvidia chipset esetében.
    Így neked is csak akkor lesz, ha beszerzel pl. egy ASRock SATA3 kártyát.
    Igaz nem lesz SATA3 a sebesség, de cserébe van AHCI és persze ezáltal TRIM.
    (Szóval lehet, hogy ez a SATA3 kártya "epic fail" SATA3 -ra, de van más is, és arra úgy tűnik fasza, mint pl. ez a mostani helyzet, vagy ha az embernek nincs elég SATA csatlakozója az alaplapon, mert van mondjuk 7db merevlemeze.)

    A legjobb ha konkrétan megkérdezed Attila2003 kollégát, mert úgy tűnik neki van tapasztalata a hozzászólása alapján.

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz makkai #27687 üzenetére

    Most ezt ON -ba írom, mert lehet másnak is segít, de csak a saját tapasztalatom tudom leírni, a saját alaplapommal és SSD -mel. És előre szólok, hogy marha hosszú leszek.
    Kell egy kis bevezető is, a teljes megértéshez, szóval:

    Az alaplapom egy GigaByte EP45T-DS3R az SSD meg egy Intel X-18M-G2 160GB SSD (igen ez egy 1,8" SSD, szóval kellett még hozzá egy 2,5"-1,8" SATA átalakító.)
    Mivel elég sok merevlemezem van, így nekem nem volt elég az alaplapi 6db SATA csatlakozó. Ezért kellett egy SATA kártya. A döntés erre az ASRock SATA3 kártyára esett. Ismétlem: nem a SATA3 miatt, hanem mert kellett még plusz SATA csatlakozó. (Azt, hogy ez nem fog menni SATA3 -ban, nem tudtam, de nem is számított.)
    Azt hogy ezen a kártyán Marvell vezérlő van (pontosan Marvell 88SE9123/88SE9120), ezt tudtam, de ez sem számított, mivel úgy olvastam, hogy ez csak bizonyos SandForce vezérlővel ellátott SSD -k esetében vezetett problémákhoz. (Azt nem tudom, hogy pontosan ezzel a vezérlővel volt -e a gond, de mivel nem SandForce vezérlős az SSD -m így nem nagyon érdekelt.)
    Igaz érdekes módon (#27570) Attila2003 hozzászólása ezt pont cáfolja, mivel ő ahogy olvasod egy-egy NVIDIA nForce 780i SLI alaplapba helyezett ASRock SATA3 kártyára (Marvell vezérlő) kötött Agility 3 SSD -t használ, azok pedig "SandForce 2200" vezérlővel vannak ellátva. És úgy tűnik nincs problémája. (vagy nem jelezte.)
    Szóval vannak itt érdekes dolgok az biztos, ezt átlátni hát... nem egyszerű.

    És most jön a tényleges válasz a kérdéseidre:
    Nálam, még a SATA kártya behelyezése előtt a win7 64bit már AHCI -ban lett feltelepítve az SSD -re, mivel az én alaplapom tudja az AHCI -t, így nem kellett semmit állítanom. Nálad viszont úgy tűnik, hogy NEM AHCI módban (hanem IDE) lett feltelepítve a Windows, így mielőtt bármit csinálsz, szóval még a SATA kártya behelyezése előtt, előbb módosítanod kell a windows "registry" -t. Ha ezt nem csinálod meg akkor nem fog indulni a windows.
    Vagy ezen [link] alapján.
    Vagy a PH -s cikk ezen [link] -je alapján. Csak itt már előre el van készítve egy reg fájl. De figyelni kell mert itt a szövegben még mindig rosszul van linkelve a dolog. Ahogy olvasod :
    "Windows Vista/7 operációs rendszerekhez töltsük le ezt a regisztrációs fájlt"
    Az ezt -re kell menni az egérrel, majd jobblikk és hivatkozás mentése másként, és letölt egy ahci_win7.mp3 fájlt, amit értelem szerűen át kell nevezni ahci_win7.reg -re, mivel ez egy regisztrációs fáj, nem zene. Na ezen kell 2x klikkel-ni, majd újraindítani a windowst.
    Most már rákötheted az ASRock SATA 3 kártyára.

    Miután én rákötöttem az SSD -t a SATA kártyára, a BIOS -ban már ki lehetett választani, hogy az SSD -ről is boot -olhatok. Szóval kiválasztottam a BIOS -ban, hogy természetesen az SSD -ről akarok boot -olni. Így nálam a boot beállítás után megjelentek az alaplap szokásos dolgai, proci, memória, stb. és lépett tovább. A képernyőn ezután a SATA3 kátyára kötött dolgok jelentek meg, mit az én Intel SSD -m. Itt jelezte is, hogy most AHCI módban van a cucc.
    Ezután betöltött a win7 megtalálta a kártyát, és feltelepítette hozzá a megfelelő meghajtóprogit.
    Mivel nálam fent van a Hard Disk Sentinel így megnéztem (ill. ellenőriztem) a dolgokat, mint az AHCI -t, meg a TRIM -et. Minden OK volt. Ellenőriztem a CrystalDiskInfo progival is. Ott is minden OK volt TRIM, és NCQ aktiv. Fasza.

    Úgy gondoltam, hogy mivel ezen ASRock kártyához adtak egy kis Driver CD -t is, így feltelepítem a CD-n lévő Marvell meghajtóprogit. Fel is telepítettem, majd újraindítottam a rendszert. Minden rendesen indult. Gondoltam ezért ellenőrzöm a programokkal.
    Hát most már azt írták ki, hogy NINCS TRIM. Na mondom mi a szar van?
    Uninstalláltam ezt a kártyához adott Marvell meghajtóprogit, újraindítottam a gépet. Most megint települt a win7 saját meghajtóprogija, és minden fasza lett megint, van TRIM és NCQ.
    A következtetésem, hogy nem kell semmit ezen a kártyához adott kis CD-ről telepíteni, a win7 mindent elintéz magának, és ez nálam (ez én estemben) így a fasza.
    Szóval én semmit nem állítottam az eszközkezelőben, hagytam hogy a win7 feltelepítse magának a dolgokat, majd újraindítva a rendszert minden OK -volt.

    Összefoglalva:
    - Ahogy írtam, nekem a win7 64bit már az SSD -n már AHCI -ban lett telepítve.
    - Kikapcsoltam a gépet, betettem az ASRock SATA3 kártyát, rádugtam az SSD-t.
    - Bekapcsolva a gépet beléptem az alaplap BIOS -ba, ott megjelent, hogy boot -olhatok az SSD -rők is. Ezt be is állítottam.
    - BIOS -ból save&exit. Indul a gép.
    - Kijelzi az alaplapi dolgokat, majd kijelzi az ASRock SATA3 kártya dolgait, hogy AHCI módban van az SSD, stb. stb.
    - Indult a Win7, felismerte a kártyát, telepítette az általa jónak vált meghajtót.
    - Újraindítás, és minden fasza AHCI, TRIM OK.
    - Öröm és boldogság. (legalább is eddig)

    Hogy a Samsung Magician Software nem talál SSD-t azt nem tudom miért van. Gondolom Samsung SSD -d van. Csináld úgy ahogy én, mást nem tudok mondani. Nekem ez a tapasztalatom. Nálam az Intel SSD Toolbox megtalálja az Intel SSD -et, a SATA3 kártyára dugva is.

    Ha valakinek más a tapasztalata, ossza meg, hátha az is segít. Csak ezt így leírni, rohadt hosszú, elmondani szóban egyszerűbb. Remélem az ért érthető voltam, és nem írtam nagy ökörségeket.
    (Szóval bocs mindenkitől ha hosszú voltam, de gondoltam minden lépést leírok, hogy kikövetkeztethető legyen, ha valamit elcsesztem volna.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz gabo01 #27749 üzenetére

    Bocs, de szerintem itt keveredés van. Illetve sokan összekeverik a dolgokat.
    Itt a fórumon is, úgy látom a nagy többség szerintem keveri a dolgokat.
    Én úgy tudom, hogy Force 3 GT mint ilyen nincs!
    Van a Force 3, és a Force GT, pontosabban:

    Force Series™ 3

    valamint

    Force Series™ GT

    Nem találok olyat, hogy Force 3 GT.
    A kettő között meg úgy látom a használt MLC NAND a különbség, mégpedig a következő:
    - a Force 3 aszinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Asynchronous), míg
    - a Force GT szinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Synchronous)
    Ott írják a linkelt corsair weboldalon is.

    Hogy a szinkron és aszinkron MLC NAND kötzött mi a különbség, azt pedig itt a PH -n is írták már az A-DATA -val kapcsolatban, itt egy link is:

    Nem minden esetben lesz gyors az ADATA S510, azaz az S511 SSD olcsóbb változata

    De kiragadom a lényeget, (de ezt A-DATA -val kapcsolatosan írják, de mindegy):

    Ennek ellenére a tároló nem lesz gyorsabb, hiszen lényeges változtatás, hogy míg az S511 szinkron, addig az S510 az olcsóbb aszikron NAND flash chipeket kapja meg, ez utóbbi pedig jóval lassabb működésre képes ha kevésbé, vagy egyáltalán nem tömöríthető adatokkal kell műveleteket végeznie.
    Ez a fajta "olcsósítás" nem ismeretlen a vásárlók előtt, más gyártók – példának okáért említsük a Corsairt és OCZ-t – is előszeretettel készítenek ezzel a módszerrel a csúcsmodellnél kicsit olcsóbb SSD-ket.

    Egyenlőre ez a helyzet.
    Remélem jól írtam le, és jól néztem utána.
    (És nem írtam nagy hülyeséget)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Dude8 #29966 üzenetére

    Szeva!
    A gyorskeresés -be kellett volna beírnod, akkor megtalálod a választ is,
    ill. megtaláltad volna. Írtam én is hsz.-t ezzel kapcsoltban.

    Itt van a hozzászólás: [link]

    De röviden:
    - a Force 3 aszinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Asynchronous), míg
    - a Force GT szinkron MLC NAND -ot alkalmaz (Synchronous)
    Ott írják a linkelt corsair weboldalon is.

    Gyakorlatai tapasztalatom nincs egyik verzóval sem, lehet nem is lehet észrevenni a különbséget, azt sem tudom, hogy ki lehet-e mérni rendesen, vagy esetleg ez befolyásolná az élettartamot, nem tudom.
    De ha van pézmag én a Force Series™ GT venném. Azért a kettő között nincs olyan nagy árkülönbség, szerintem. (De lehet, hogy az a pár ezres is számít.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz zoleeno1 #32876 üzenetére

    Azért megkérdezem, mert nem értem.
    Azt mondod, hogy a Sata Port Native Mode legyen Disabled (kikcsapolva), ha az AHCI Mode Enabled -re (bekapcsolva) van állítva?
    Ezt nem értem. Én úgy tudom, hogy pontosan, hogy be kell kapcsolni a Sata Port Native Mode -ot, és mindegy, hogy AHCI -ra vagy IDE -ra van állítva, akkor is úgy a jó, ha be van kapcsolva a Native Mode. Vagy én tudom rosszul? Mert itt most szerintem össze vannak keverve a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Bodor #34396 üzenetére

    Mivel már sokszor felmerült ez a szinkron és aszinkron MLC SSD-k
    közötti kérdés, gondoltam link -elek egy tesztet csak, hogy mindenki
    el tudja dönteni, megéri -e a "dolog".

    Találtam egy közvetlen összehasonlítást a
    Corsair 120GB Force GT és Corsair 120GB Force 3 SSD -k között.
    Így legalább meg lehet nézni közvetlenül, hogy mi a különbség a
    szinkron és aszinkron MLC -vel "szerelt" SSD -k között.

    Az oldal alján van a többi teszt Page 1 -től Page 5 -ig.

    Corsair 120GB Force GT vs. Corsair 120GB Force 3

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Bodor #34421 üzenetére

    Igen! Direkt nem akartam véleményt írni, mert majd mindenki eldönti mi a fontos neki, de én is úgy látom, ahogy te "átlagfelhasználás terén, a Force 3 excellent választás". Ha csak pár ezer forint a különbség megéri a GT -t venni, de amúgy a Force 3 teljesen OK. :))

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Speeedfire #36712 üzenetére

    Itt van még egy teszt a intel 330 -as 120GB -os modellről.
    Szerintem ez jobban átlátható.

    [link]

    (Az oldal alján van a többi oldalra való hivatkozás: Pages 1-2-3-4-5)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    Nagy tudású embereket kérdeznék itt a fórumon!
    Adott egy vadiúj (tegnap vásárolt, de nem az én tulajdonomban lévő)
    Samsung 830 SSD 128GB -os.
    Egy régebbi gépbe lenne, (olyanba ami az adatlapomon van),
    az alaplap egyezik Giga-byte EP45T-DS3R.
    Elkezdtem telepítgetni a dolgokat, majd egy idő után
    ez a HD Sentinel kép fogadott:

    [link]

    Teljesítmény: 100%
    Kondíció: 59%

    A lemez felületén található 4096 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. 1 hiba fordult elő a lemezre írás során.

    A partíció eltolás OK, és az adatkábel is rendben van.
    Természetesen WIN7 64bit -et telepítettem rá, és természetesen
    nincs 100MB -os rejtett partíció (szarság).

    Vissza akartam vinni, de azt írták, mivel minden működik,
    nem tudják garanciában cserélni, és ne foglalkozzak vele,
    mert ez így jó. A Sentinel "hülyeségeket" ír, HDD -hez találták ki, nem SSD -hez.
    Konkrétan rákérdeztem, és a válasz:
    Mivel működik, ( és persze működik is, ez nem vitás ) akkor nem lesz csere.
    Ennyi. Majd ha nem működik, vagy rendellenesen működik, akkor vigyem vissza.

    Ez ügyben tudok valamit csinálni? Vagy ez van és "beszoptam"?
    Ahogy írtam tegnap hoztam el a boltból az SSD-t.
    5 óra működési idő van benne.
    (Igaz nem az enyém, de én intéztem a vételt.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz 04ahgy #38090 üzenetére

    Tehát akkor ez így jó ahogy van?
    Szerinted is? A helyemben lennél, te ezt rendben találnád?
    Senkitől sem kérdeznél semmit, hanem így elfogadnád, hogy OK?
    (Őszinte választ várnék! Mert engem ez kicseszett zavar!)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz 04ahgy #38093 üzenetére

    Igen! Hogy én is őszinte legyek, azért ide egy modernebb alaplap kellene.
    Szóval ez is biztos bejátszik. Csak most sem nekem, meg sem a kollégának
    nincs modernebb lapja.

    De az is igaz - mint írtam - semmi más probléma nincs az SSD -vel.
    Minden "faszán" pörög, nincs akadás, vagy sebességbeli probléma.

    (És az is igaz, hogy akinek vettem, őt nagyon nem is fogja érdekelni,
    csak gyors legyen. Szóval az igazság, hogy csak nekem "cseszi" az agyam,
    mert, hogy megint őszinte legyek, magamnak is akartam egy ilyen 830 -as
    SSD -t venni, igaz 256MB -oast de most megtorpantam ill. elbizonytalanodtam mert semmi
    hasonlót nem olvastam, sem belföldi, sem külföldi fórumokon.)

    Ide is csak azért írtam, hogy hátha van olyan ember aki már összerakott
    vagy 200 gépet, és előjött -e valami probléma.

    De akkor nem agyalok ezen.
    (Majd későbbre hagyom az SSD vételt!)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz rgeorge #38092 üzenetére

    Kösz a választ! Erre is gondoltam, de sem ez a program, sem más nem fog tudni azon változtatni, hogy az SSD vezérlője áthelyezett 4096 szektort a tartalékterületre.
    Ez megtörtént. Ezen semmi nem tud változtatni.
    Csak ez a program eléggé szigorúan ítéli meg ez ilyet, így egyik pillanatról a másikra, a kondíció 99% -ról, 59% -ra esett. Ez eléggé mellbe vágott.
    Én nem tudom megmondani egy programnak sem, hogy hogyan hozzon ítéletet ez ilyen felett. Csak így ez szarul néz ki!

    (Ilyesmit ugyibár, csak az SSD ENDURANCE teszteknél láttam, de azt is csak 300-500 TB felírása után. Szóval 140GB felírása után ilyet látni, azért nem olyan örömteli!)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Balinov #38094 üzenetére

    Aha! Hát sajna, most már ez van.
    De most már mindegy is!
    Ettől megijedve elhalasztom az SSD vételét.
    Úgy is használtan akartam 256GB -os Samsung 470 -es
    SSD -t venni itt a PH -n. De ugye az is Samsung, és ha
    ott is előjönne ilyen akkor "tökönszúrnám" magam.
    Szóval most egyenlőre hagyom a dolgot.

    Kösz mindenkinek a választ. :R

    Akkor részemről lezárom a kérdést.

    Jó lesz ez így, garancia úgy is van rá!

    Ha esetleg tapasztalnék valami furcsát, majd írok megint.
    Legyen egy kis tapasztalat ilyen helyzet esetében is.
    Ezen okból írtam ide a fórumra is, hogy előjöhet ilyen dolog,
    vadiúj SSD esetében is!.

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz rgeorge #38100 üzenetére

    Kösz! Igazad van! Úgy a helyes ahogy mondtad.
    Egy próbát mindenképpen megér.
    Majd írok ha lenne valami következtetés.
    (Köszi! Túl fárad vagyok a józan gondolkodáshoz!)

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz S.O.S. #42944 üzenetére

    Ha nem jelzi ki, hogy mennyi írás történt az SSD -re, akkor azt bizonyos esetekben ki lehet számolni. Legalább is a már sokat linkelt xtremesystems oldalon meg is adják, hogyan kell kiszámolni.Pl egy CRUCIAL M4 vagy egy CRUCIAL C300 SSD esetében, de minden más SSD -nél is, ahol a S.M.A.R.T. esetében található olyan hogy Wear Leveling Count.
    Ha van ilyen akkor ennek a Wear Leveling Count -nak az értéket, persze decimális értékét, nem pedig az alapból kijelzett hexadecimális értékét, amúgy nem tudom miért nem állítja át ezt senki ezekben a programokban, na de mindegy, én mindig átállítom, hogy decimális értéket mutassanak. De a lényeg az, hogy:
    SSD -re írt adatmennyiség = Wear Leveling Count x SSD formázott kapacítása
    Legalább is a linkelt xtremesystems oldal szerint. És úgy látom ez minden más esetben is stimmel.

    Az a CRUCIAL M4 vagy egy CRUCIAL C300 SSD esetében is az
    AD - Wear Leveling Count decimális értéke a lényeg.
    Vagyis van egy M4 (vagy C300 SSD -nk), mint a linkelt oldalon is, pl. 454 -es értékkel, akkor egy 64GB-os M4 esetében az írt adatmennyiség 454x59GB=26,7TB
    Ezen az xtremesystems oldalon elég sok infó van. Szerintem tök jó! Ott van leírva, (tudom, tudom, mindenki csak a képeket nézegeti).

    De van olyan eset is amikor nincs ilyen Wear Leveling Count értékünk. Akkor ezek a "csávók" szépek kikövetkeztették pl. egy Kingston V+100 64GB esetében pontosabban egy Kingston SVP100S264G típus -nál, hogy a S.M.A.R.T -nál kijelzett (érdekes módon itt is AD -vel jelölt unknown attribútum 200 -ról 199 -re esése közben 0,65TB adat írása történt az SSD-re. Itt van minden, kijelölve, leírja, pirossal kiemelve
    [link]

    Tehát ennél ez SSD -nél is már tudjuk - viszonylag pontosan - az írt adatok mennyiségét.
    Röviden ennyi! De valaki jobba is belemélyedhet. Én ezt vettem ki az oldalt olvasgatva.
    (Remélem jól értelmeztem.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz FF23 #44273 üzenetére

    Ezt a HD Sentinel az Információ fülön belül az SSD jellemzők között úgy fordította, hogy:
    Meghatározott olvasás TRIM után
    Ahogy nézegettem itt a PH-t, sem a Samsung 830 -es és az előző Samsung 470 -es SSD vezérlője sem támogatja ezt a funkciót. Úgy láttam, hogy gyakorlati haszna nem sok lehet, vagy nem nagyon lehet észrevenni, ha támogatva van ez a funkció, mert nekem volt Intel -es és Marvell -es vezérlővel ellátott SSD -m, ahol ez a funkció támogatva volt. Most pedig egy Samsung 830 -sd SSD -m van, ahol ugye nem támogatott, de semmi hátrányát nem érzékelem.
    Úgy láttam az Intel, SandForce, és a Marvell vezérlővel ellátott SSD-k -nél ez a "Meghatározott olvasás TRIM után" funkció támogatott.
    De pl. Samsung 470/830 és a JMicron JMF618 vezérlővel ellátott SSD -k esetében nem támogatott.
    De hogy pontosan mi a haszna, vagy mi a hátránya ha nincs támogatva, vagy ha támogatva van azt nem tudom. Valaki csak tudja.

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz KaiotEch #47483 üzenetére

    Üdv! Elvileg van rá mód, legalább is én úgy látom.
    Kíváncsi is vagyok Fire/SOUL/CD kolléga Samsung 470 SSD -je mit ad vissza, mármint a ráírt adatmennyiség a következő leírás alapján mennyi lehet.

    Az xtremesystems oldalán utánanézve két érdekes hozzászólást találtam. Az egyik, a 23. oldal 06-28-2011 11:28 AM -időben történt bejegyzés. Az oldal alján van. Ott van egy kép egy úgynevezett GSmartControl nevezetű programról. Ez a program úgy néz ki tudja olvasni a Samsung 470 SSD -nél a Wear Leveling Count (Chip) attribútumot. 177 -es ID jellel jelöli. Itt a link

    [link]

    A következő bejegyzés a 35. oldalon 07-11-2011 05:35 PM -időben történt bejegyzés. Ez is az oldal alján található. Ott azt írják, hogy 110.000 TiB, 309 hours, sa177: 1/1/9123.
    Azaz a Samsung 470 (64GB -os) SSD -re 110.000 TiB adatot írtak. Mellékelve van egy CrystalDiskInfo kép is, amin elég sok Vendor Specific és Unknown nevezetű attribútum van. Van egy EB - Vendor Specific sor is aminek az értéke 2.

    [link]

    És itt jön a lényeg. Én úgy látom, hogy a CrystalDiskInfo által jelölt EB - Vendor Specific sorban lévő érték a Samsung 470 SSD esetében a Wear Leveling Count. Mert ha a formázott kapacitást megszorzom ezzel az értékkel akkor a 64GB formázott kapacítása 59,6GB a Wear Leveling Count = 2 így a felírt adatmennyiség egyenlő 59x2=118GB. Szóval ennyi lenne - viszonylag ponrosan - a felírt adatmennyiség.

    Vagyis úgy látom van kettő lehetőség is, hogy a Samsung 470 SSD esetében viszonylag pontosan meghatározzuk a felírt adatmennyiséget.

    1. lehetőség az, hogy az un. GSmartControl programmal szépen kilistázzuk, hogy mennyi a [L]Wear Leveling Count értéke, ezt beszorozzuk az SSD formázott kapacitásával és megvan a felírt adatmennyiség.
    Itt a program 32 bites windows -os verziója. Én kipróbáltam, a Samsung 830 SSD (128GB) -nál teljesen jól működik. GSmartControl
    Az oldal közepén található a windows -os verzió.

    2. lehetőség a CrystalDiskInfo esetében a [L]EB - Vendor Specific sor értéke, mert ez lesz a Wear Leveling Count. Szóval ezt beszorozzuk az SSD formázott kapacitásával és megvan a felírt adatmennyiség.

    (Remélem jól következtettem ki, és nem írtam totál marhaságot. Nekem a GSmartControl program a 177 -es ID vel jelölt Wear Leveling Count értékét 77 -re írja ki egy Samsung 128GB -os SSD -re, amit én 96GB -ra formáztam. Igen viszonylag nagy lett a "tartalék terület", de én akartam így. Na szóval nálam a HD Sentinel a felírt adatmennyisége 6,87TB -ot ír, ami átszámolva 7034GB.
    Ha visszaszámolom, ez elméletem alapján akkor, a Wear Leveling Count = 77 ezt beszorzom a 96GB -al, megkapom a 77x96=7392GB. Igaz van itt pár 100MB különbség, de most nem váltogatok a byte -ok között. Szóval ez viszonylag elég pontos. A semmihez képest, szerintem elég jó.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Jester01 #47509 üzenetére

    Igazad van az a sor nem stimmel. Akkor a CrystalDiskInfo adatait nem lehet felhasználni így. Legalább is a Samsung 470 SSD esetében. Úgy tűnik ezt elnéztem.
    De a GSmartControl program elvileg kiírja a Wear Leveling Count értéket.

    Azért a formázott kapacitással számolok, mert különben sokkal nagyobb érték jön ki, mit amit bármilyen más program kiír. Mint írtam nekem a Wear Leveling Count = 77 Samsung 830 SSD 128GB.
    Ha nem a formázott kapavitással szorzom be, akkor 128GBx77=9856GB adatok kapok, pedig nekem a HD Sentinel jelenleg 6,87TB -ot ír ki, meg ugye az SSD Life is ennyit ír ki.
    Akkor én értelmezem félre a Wear Leveling Count jelentését?
    (Mert szerintem saccolásnak azért így is elég jó.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Jester01 #47509 üzenetére

    A formázást meg úgy értettem, hogy nekem mint írtam 96GB -ra van particionálva, és az van megformázva. Szóval a 128GB -os SSD, csak 96GB -ra van particionálva és megformázva persze. Így értettem a formázást. (Ilyen későn már kevesebb infó marad meg. Igen ezt nem írtam le egyértelműen.)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

Aktív témák