Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Az alábbiakhoz kérnék tanácsot, véleményt. Kb. 3 hete a profilomban látható új konfig lett összeállítva, benne egy új 64 GB-os Samsung SSD-vel, és egy új 64 bites Win 7-el. Az összeszerelést és a Win telepítését abban az üzletben végezték ahol a cuccokat vásároltam. Az UEFI-ben láttam, hogy SATA IDE módban történt a telepítés, amit a CrystalDiskMark-ban mért eredmények is igazolnak, a 4K és a 4KQD32-es értékek igen alacsonyak. Szóval olvastam itt a fórumban, hogy hogyan lehet utólag átállítani SATA AHCI módra, és a leírás alapján nem tűnik túl bonyolultnak. Amivel gondom van, az az, hogy csak abban az esetben garantált az eredmény, ha nem lett telepítve chipset/INF, vagy külön IDE driver. Mint már említettem, a telepítést nem én végeztem, ezért arra lennék kíváncsi, hogy így utólag meg lehet-e azt állapítani valami módon, hogy történt-e ilyen telepítés? Mert ha kiderülne, hogy igen, akkor inkább nem piszkálnám.
    Továbbá lenne még egy kérdésem, ha mégis megpróbálnám a leírás szerint átállítani AHCI módra, és esetleg valami gubanc lenne, ezután lenne-e még esély arra, hogy ha újra visszaállítanám az UEFI-ben IDE módra, akkor ismét normálisan menjen minden, vagy ebben az esetben már csak a Win újrarakása segíthet, amit viszont szeretnék elkerülni.
    Előre is köszönök minden tanácsot.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Aktív témák