Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Tibiajax #6521 üzenetére

    Az egyáltalán nem meglepő, hogy különböző embereknek különböző filmek tetszenek. De megmondom őszintén, kezd kicsit unalmas lenni, hogy vagytok páran, akik lassan csak úgy vagytok képesek véleményt nyilvánítani, hogy mások értékelését kifigurázzátok, leszóljátok, humorosnak vélt kiszólásokkal fikázzátok. Ha valami tetszik nektek, akkor aki nem ért veletek egyet, az boozi, vagy csak szimplán nem tudja élvezni a jó mozit, illetve brühühü. Az ellenkező eset vice versa működik természetesen.

    Már a TDKR kapcsán is összeszólalkoztunk ezen, hiába a haverság meg minden, nekem egyre nehezebben veszi be a gyomrom ezt a fajta mentalitást. De félre ne érts, ez nem csak neked szól, hanem mindenkinek aki képtelen túltenni magát azon, hogy másként látunk, értékelünk dolgokat. A hisztit megelőzendő, személy szerint mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Amire rohadtul nem vagyok kíváncsi, az az, hogy miért segghülye mindenki aki másképp vélekedik. Persze ez egyéni szocproblem, csak az okfejtésed kapcsán kikívánkozott belőlem a sajátom.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Füleske

    addikt

    Vice (Alelnök)
    Lerágott unalmas csont. Akiket nem érdekel az amerikai politika nem fogják szeretni, akiket meg érdekel a téma azoknak valószínűleg a könyökükön jön ki. A semmire nem jó bulvár részek talán a Blikk olvasóinak tetszeni fognak. A színészek kiválóak de ezen kívül semmi pozitív nem mondható el. Oscar - ra pont ideális.
    3/10

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

  • válasz atike #118564 üzenetére

    Wikipédia összefoglaló, csak mert ez nem ömlesztett, hanem mindenféle szempontból összefoglal.

    Párduc kapott három oszkárt, nem gondoltam volna, hogy tényleg megkapja, siralmas. :O Bohemian Rhapsody az aminél számomra várható volt az oszkáreső, annak ellenére, hogy nem nagy szám a film, nálam kb 6/10, oszt ennyi.

    Aminek viszont örülök, hogy a BlacKkKlansman (2018) legalább egyet kapott, ez ténylegesen ütős, nem mindennapi élmény volt, nálam is megér 8/10-et. :R S látom nem is nagyon volt róla itt szó.

    A Green Book meg a Roma az nekem még hátra van. A Vice is várós nekem. A fekapókember meg wtf, jó, nyilván meg kell nézni, mert több forrásból is úgy hallottam, hogy jól sikerült a repigmentációs műtét.

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Pierre75

    senior tag

    Green Book

    Túlértékelt film, ahol a néző nem is a déja vu érzéssel küzd, érezve hogy ezt már látta, hanem durva klisékbe csomagolt giccsparádét kap, amit neki dobott össze a Dump rendezője.
    A zene miatt végignéztem, de semmit se vesztettem volna ha kihagyom.

    (A Vice-ra leszek kíváncsi, hogyan ábrázolja a tömeggyilkos Cheney-t.)

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

  • Viszlát

    addikt

    Vice: a Big Shorthoz hasonló szórakoztató stílusban tálalt, elképesztő tartalommal. Szinte minden tekintetben remek film, az egyetlen problémám, hogy helyenként nagyon összemosódtak a tényeken alapuló és a feltételezett dolgok. Oké, hogy logikailag összeáll a dolog, de ha egyszer rögtön az első képkockákban megfogalmazták, hogy lehetetlen mindenre fényt deríteni, akkor ügyelni kellett volna arra, hogy egyértelműen elkülönüljenek ezek egymástól.

    Sam Rockwell George W. Bush-a zseniális volt, pedig Rockwell talán legvisszafogottabb szerepe, Amy Adams is nagyon jó Mrs. Cheney szerepében és persze Christian Bale is, bár Dick Cheney mint ember messze nem annyira "érdekes", mint a tettei.

    8/10

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Pitterix #119330 üzenetére

    Tegnap néztem meg én is a Creed II-t. Hát, nem volt könnyű végigszenvedni, de gondoltam, ha már egyszer nekiálltam. :D

    2 óra 10 perc? Jesszusom. :O Erre még másfél óra is sok lett volna. Konkrétan egy óra picsogást ki lehetett volna vágni belőle, és semmit nem veszítettünk volna. Két-három értékelhető jelenet volt a filmben, pl. a végén, mikor Rocky végre elment a fiához és az unokájához, az a kis nyál ellenére elég meghatóra sikeredett.

    Maga a film sajnos elég harmatos lett. :( 5/10
    ____________________________________

    A minap a Vice is lement. Ebben is csalódtam egy kicsit. Nem rossz film, de valahogy úgy igazán nem talált be nálam. Témánál maradva a HoC első pár évada szerintem sokkal ütősebb volt. Persze az sorozat, több idő van mindenre, de pont ennek ellenére mégis jobban lekötött, mint ez. A színészek rohadt jók, de ez már nem is meglepő egy Adams, Bale, Carell, Rockwell négyestől. Hiányoltam a jó kis 80s, 90s zenéket is, meg valahogy a stílus, a megvalósítás is lehetett volna egy kicsit merészebb. Tök más téma, de ezt pl. az I, Tonya-ban baromi jól megoldották. 7/10

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

  • Vice (2018) (Alelnök)

    Egész jól összefoglalja Dick Cheney életrajzát, de én kissé elfogultnak éreztem, mintha azt sugallná hogy a republikánusok lennének gonoszok, a demokraták pedig a jók. Aztán amikor a végére értem a filmnek, akkor már teljesen biztos voltam benne, mert a film burkoltan kijelentette, hogy ha nem értek teljesen egyet az egésszel meg libtardozok, akkor én csak egy republikánus idióta vagyok. Hát köszönöm szépen. :( Ha USA állampolgár lennék, jóval előbb szavaznék a demokratákra, mint a republikánusokra, de nyilván nem ilyen szélsőséges Hillary jellegű jelöltre, akit a film egyetlen alternatívaként állított be a gonosz republikánusokkal szemben. Ezek után nem csoda, hogy Oscar-díjat nyert.

    Az előző (The Big Short) filmje a rendezőnek szerintem nagyon jó volt, az 8/10; de az Vice nálam csak 6/10 az egyoldalúsága miatt. Az alap jó, de a prezentálás nem sikerült. A világ nem olyan ahogy beállítja, azaz nem fekete-fehér, s nem úgy vannak a politikai oldalak, hogy az egyik szent a másik pedig a sátáné.

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Viszlát

    addikt

    The Front Runner

    A poltikai drámákat kedvelők számára kötelező darab, műfajában az egyik legjobb amit valaha láttam. Pedig alapból nagy elvárásokkal ültem le a rendező korábbi filmjei és a szereplőgárda miatt is, de egyáltalán nem csalódtam, sőt. Nehéz róla spoiler nélkül bármit is írni, de három dolog különösen tetszett.

    Az első, hogy nincsenek előre leosztott jók és rosszak, sem az emberek között akikről szól, de politikai, ideológiai vagy filozófiai szemszögből nézve sem, zéró propaganda. A fehér hollónál is ritkább a pártatlan, hiteles mesélő, pedig nézőként nincs annál jobb amikor nem próbálnak meg valami ideológiát a szánkba rágni, vagy egyoldalú következtetéseket levonni helyettünk.

    A második részben kapcsolódik az elsőhöz, de érdemes külön megemlíteni, mégpedig hogy több kérdések tömkelegét veti fel az emberben. No nem úgy mint egy lyukakkal teli sci-fi, aminél az ember csak vakargatja a fejét a logikátlanságokból fakadó kérdőjelek kapcsán, hanem talán úgy lehetne megfogalmazni, hogy érdeklődést vált ki az emberben, gondolatmeneteket indít el. Egy - a témában rendkívül jártas - kedves barátommal bő három órás telefonbeszélgetést folytattunk a filmről, ami számomra mindig nagyon pozitív élmény, viszonylag kevés film képes ilyen utórezgéseket kiváltani.

    A harmadik pedig az, hogy a meglehetősen - nem csak az eseményeket tekintve, hanem a következményekre nézve is - szerteágazó, összetett cselekmény brilliáns fegyelmezettséggel (ezáltal rendkívül érthetően) tárul elénk. Tény, hogy nem árt tisztában lenni legalább néhány alapvető ismerettel a 80-as évek végi világpolitikai helyzetről, vagy, hogy hol tartott az Egyesült Államok a 8 évnyi Reagan elnökség végefelé, de ezek nélkül is érthető, élvezhető a film. Mégpedig azért, mert nem egy egydimenziós alkotás és semmiképpen sem korlátozódnak a feldolgozott témák a politikára, sokrétűbb annál.

    Kár, hogy ilyenből nincs több és bár azért tudom élvezni a Vice-hoz hasonló alkotásokat is, ez a film köröket ver rájuk minden szempontból.

    10/10

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák