Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Viszlát #90721 üzenetére

    Erre gondoltam én is a válaszkor, nekem is volt nem egy, nem kettő családi tragédia a gyerekkoromban (amit persze nem boncolgat az ember társaságban, nyilvános fórumon meg pláne), de ezek miatt zárnám ki az életemből a drámai filmeket? Kvázi a mozgóképen átadható érzelmek igencsak érezhető hányadát? Hát a fenét.

  • #54715584

    törölt tag

    válasz Viszlát #90721 üzenetére

    Tragédia ide vagy oda, mélységesen csalódott vagyok, hogy ezt tőled olvasom. És nem csak azért, mert ezzel engem is lehülyéztél. Hanem azért, mert nagyon jól tudod, hogy ezt a témát személyeskedés nélkül nem lehet megbeszélni, ráadásul nem tudhatod, kinek milyen ok áll a háttérben, hogy miért nem néz drámákat, ami az egyik legérzelmesebb műfaj. És abban a hsz-ében nem azt mondta, hogy rossz a műfaj, hanem azt, hogy nem nézi és hogy miért. A csalódottságom másik oka, hogy számomra reálisan gondolkozónak tartott emberek fordultak 180 fokot, és hirtelen mindenki hülye, aki nem néz drámát. Vagy ez kandi kamera és most mosolyogjak mert csak blöff volt az egész?

    (#90722) madgie Pedig de pontosan ezek miatt. Képzeld el, hogy olyan is lehet, hogy valaki nem a mozgóképről várja az érzelmeket. És mert egyébként is ebből a szempontból lehet, hogy túlfűtött és már sokszor átélte azt, amit a vásznon látna és ezért nem nézi meg.

    (#90723) spammer Nagyon rosszul látod a helyzetet. Miért gondolod, hogy a hasonló emberek érzelmileg fejletlenek? Vagy fel kell dolgozniuk valamit? Vagy ezt lehet tanulni a drámákból? Az, hogy valaki nem néz drámát nem jelenti azt, hogy ne tudna kezelni helyzeteket, vagy ne látná pontosan, hogy mi is áll a háttérben egyes esetekben.

    A saját tapasztalatom pedig az, hogy akik nagyon érzelmesnek mutatják magukat és tonnányi drámát néznek, azok valahol nem békéltek meg az elengedés, a halál gondolatával. Az utóbbi időben több embernél is szembesültem ezzel, de persze nyilván mindegyik tagadná ezt. És van még egy szál, amit most nem kevernék ide, mert biztosan ban lenne a vége.

    És vannak olyanok is, akik gyártják a drámákat az életben. És lehet van olyan ember, aki olyanok miatt nem néz drámát, mint pl. én sem (és nem azért, mert tragédia történt a családban).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák