Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz #54715584 #90728 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy aki nem néz drámát, az érzelmileg fejletlen. Azt mondtam, hogy segíthet fejleszteni (akár tovább). Mindenesetre gondot nem okoz, ellentétes hatást nem vált ki, legalábbis nálam.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz #54715584 #90728 üzenetére

    De miért csak az lehet dráma, amiben valaki meghal? Vagy miért csak ezt említed? Mi van a szerelmi történetekkel, amik nem - vagy nem feltétlen - happy enddel zárulnak? Én ezeket különösen kedvelem. Vagy bármilyen, nem egy szeretett személy elvesztéséhez köthető személyes drámát bemutató film.

    Hupikék törpikék, de nem egészen így szól: "De a törpök élete nemcsak játék és mese. Hallottál már a gonoszról? A csúf, kopasz Hókuszpókról?"

    [ Szerkesztve ]

  • Viszlát

    addikt

    válasz #54715584 #90728 üzenetére

    Ejj te, nagyon félreértettél. Nézzük meg az ominózus hsz-t egy kicsit alaposabban:

    Én jól megvagyok az életről szóló iszonyatos tragédiák nélkül. Olyan jutott film nélkül is, semmi szükség rájuk.

    Tiszta sor, többek között te is hangot adtál már ezen viszonyulásodnak nem is egyszer, nem véletlenül nem szóltam egy szót sem (meg emlékeim szerint más sem nagyon), hiszen teljesen rendben van ez így. a saját magunkra vonatkoztatott kijelentésekkel nincs gond. De aztán folytatja, mégpedig így:

    1-2 tragédia a családodban, és te is átértékeled, akarsz-e kínkeserves tragédiákat és drámákat nézni, ahelyett, hogy az élet rövidségére tekintettel inkább jól éreznéd magad.

    Ezzel a mondattal pontosan azt teszi, amit rajtam, rajtunk számonkérsz most: feltételez, általánosít, beskatulyáz. Rengeteg kérdést felvet ez bennem. Hova vezet ez? Hogy jön bárki is ahhoz, hogy itt ismeretleneknek ilyen magas lóról ossza az észt? Hogyan gondolhatja bárki is, hogy a saját példája általános érvényű és megteheti, hogy ilyen böszme, ostoba módon beletenyerel akárki más életébe? Majd nekiállunk méregetni egymás tragédiáit, hogy milyen szinttől gáz már drámát nézni?

    Aztán ha ehhez hozzáteszed Madgie reakciójára adott gúnyos, lekezelő válaszát, akkor áll igazán össze a kép. Egy szó mint száz, tartom a véleményem, ez úgy blődség ahogy van, személy szerint sokkal inkább az ilyenek ártalmasak egy közösségben, nem az, aki néha betrollkodik valami hülyeséget mindenki kedvenc filmjére...

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák