Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S e t h

    nagyúr

    válasz bAtt001 #31233 üzenetére

    Nekem Forgotten Realms köntösben R.A. Salvatore-től Drizzt Do' Urden történetei az alap, Tolkiennél is van a karaktereknek mélysége, de számomra már kicsit infantilis a szőrőstalpú , esetlen hobbitok hősökké avanzsálása.Szó se róla, Salvatore regényeiben is vannak félszerzetek, mégsem akarja elhitetni velünk az író hogy a leggyengébb láncszem egyben a legerősebb is.
    A tolkieni világ sokkal inkább humoros nekem mintsem komor, nem tudom átélni a törpék otthontalanságát, még a trollok is inkább esetlen és imbecil mumus utánzatok, mintsem félelmetes szörnyek.
    Szeretem ha a gonosz gonosz és elhiszem, hogy na most tényleg besza-behu van, a hobbit inkább gyermekmese, némi felnőttes körítéssel.
    Gyermekkoromban a Margaret Weis-Tracy Hickman féle őszi, téli, tavaszi éj sárkányai voltak a kedvenceim, aztán az abból folytatódó történetek, Tolkien nekem már lágy , de ebben komoly szerepe van hálivúdnak is, arany középutat akartak találni és számomra már túlzottan humorossá vált az egész, nem elég hardcore.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák