Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz gbors #164944 üzenetére

    A Bermoiya elleni rangadó záró szakasza vizuálisan úgy néz ki, hogy egy ember meg egy azadi órákig mászkálnak egy kézilabdapálya méretű játéktáblán, tologatják a bábukat biomorfokat (amik remélhetőleg nagyon fotogének), egy olyan játék szabályai szerint, amiben a helyiek 100 év alatt szoktak eljutni a mesteri szint közelébe. Közben pörög valahol egy óra, meg van egy eredmény kijelző, amit persze nem tudunk elolvasni, de azt végül is lehet feliratozni. Az ember eközben nem mutat érzelmeket, az azadi meg vagy mutat vagy nem, de úgysem értenénk, hiszen űrlény. Aztán az azadi odamegy az emberhez, előbb térdre esik majd a földre zuhan, aztán jönnek és elviszik.

    A fentiek befogadása filmen nekem biztosan okozna némi problémát. (A könyvben sokat segít a megértésben, hogy tudjuk, hogy az azadi hogyan látja a helyzetet a pályán, milyen érzelmeket él át közben, és milyen gondolatok járnak a fejében.)

    "A "minek" kérdést minden filmnél fel lehet tenni, nem függ attól, hogy könyvadaptáció."

    Nyilván úgy értettem, hogy a The Player of Games-t, mint történetet, már elmondták (könyvben), minek kéne még egyszer elmesélni filmen. Az én értelmezésemben mondjuk az Un chien andalou-t sem nagyon kellene megírni könyvben (pedig arra lehet, hogy ráférne. :DDD )

    #164953 paatrick
    "Nekem az ilyen űrben becsavarodós filmektől amúgy is herótom van, jó 40 éve mászkálunk ki az űrbe, valaki 1 évet is fenn van és semmi bajuk."

    Voltaképpen a relatíve rövid hold missziók kivételével az űrhajósok nem távolodtak el 500 km-nél messzebb a földtől, azaz ha kinéznek az ablakon, akkor betölti a fél látómezőt a földgolyó, bármikor lehet korlátlanul, időkiesés nélkül kommunikálni, és ott a tudat, hogy legfeljebb 2 óra alatt le lehet jutni a felszínre. (Amúgy biológiai értelemben nagyon is sok bajuk lesz még úgy is, hogy földközelben legalább a kozmikus sugárzástól védettek valamennyire, de gondolom itt a pszichés dolgokra gondoltál.)

    "Pl. Interstellar ilyen szempontból hibátlan."
    Abban nem pont egy megkergült űrhajós van?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák