Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lezso6

    HÁZIGAZDA

    válasz Elemental #163691 üzenetére

    A musical alapvető problémája szerintem az, hogy gyakorlatilag az operett filmesített verziója. Az operett jelentése ugye operácska, szóval mondható rá az is, hogy az opera mindenki által könnyen fogyaszthatóvá tett lebutított verziója. A La La Land is idetartozik a maga 50-es évek musical nosztalgiájával. De mindez amit eddig leírtam, ez valójában csak a klasszikus értelemben vett musicalre igaz. Amit én rühellek, ahogy az operettet is.

    Az újabb musicalek viszont nem feltétlenül erre a klasszikus könnyed zenei világra alapoznak, hanem normális zenei műfajokra, amelyek önmagukban is megállják a helyük, "színház" nélkül is. S szerintem ez a kulcs abban, hogy az adott musicalt szeretni fogod-e vagy sem, hogy az alkalmazott zenei stílussal hogy állsz. Mert ha utálod, akkor bukó, lehet akármilyen jó filmként az adott musical. Ha meg imádod az adott zenei stílust, akkor simán lehet hogy a filmként egyébként hulladék musical is nagyon fog tetszeni. Ha pedig a egyik sem, azaz pl oké jellegű megtűrt a zene, akkor elfogultság nélkül tudod megítélni, mint film. :D

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Elemental #163691 üzenetére

    "Nekem a musical arról szól, hogy olyan zenéket kell hallgatni, amit ki nem állhatok"

    Majdnem mintha azt írtad volna, hogy ki nem állhatod a filmzenét. :D Találkoztam már ezzel a nonszenszel, igaz, ellentétes értelemben. Valaki azt írta valahol, hogy imádja a filmzenét. Na de mégis milyen filmzenét imádsz, kérdem én. Annyiféle stílusú zene van filmekben, komolyzenétől popzenén keresztül jazz-en át rapig és death metalig. Ha nem is ennyire szélsőségesen, de hasonló a helyzet a musical-el is. Koronként, szerzőnként, nemzetenként is eltérő. Sokféle zene, sokféle stílus és megvalósítás, így nem igazán értem, hogy lehet úgy általában "ki nem állhatni". Némelyik közelebb áll a komolyzenéhez, mint a könnyűhöz. Egyik rockosabb, másik poposabb. Népzenei ihletésű is akad, és a többi. Oké, mondjuk death metált még nem hallottam musicalben. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák