Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz Peterhappy #139148 üzenetére

    Egyetértek, nagyon nehéz elképzelni, hogy a megszokottól eltérően a cselekmény nem csak előre halad, hanem azzal párhuzamosan, de ellentétes irányba is... Igazából a filmen órákat lehetne töprengeni, ha az ember minden jelenetet jól átgondolna, minden egyes történést megfelelően elhelyezzen abban a képzelt világban, mely 2 ellentétes szálon futva egymásba gabalyodik...).

    mephi666-tal vitatkoznék A film kirakós, de nem a szokványos. Nem a sztorielemeket kell összerakni, hanem minden jelenet, amelyben található legalább egy invertált elem komoly gondolkodást válthat ki, mert mennyire abszurd, hogy volt egy tárgy, legyártották, invertálták és onnantól kezdve visszafele haladva az időben eltelt mittomén 100 év és akkor találkozol vele, majd halad tovább a múltba. Nem tudom hogy kellően átérzitek e a helyzet komolyságát. :D

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Peterhappy #139148 üzenetére

    ez a része mondjuk eléggé fejvakarós, mert az oké, hogy az összetört bmw-tükör "visszagyógyul" meg a golyó a falból visszaszáll a pisztoly csövébe (közben eltalálva az óvatlanokat) ...nekik visszafelé pörög az idő :) ez tiszta sor, de annak a fizikáját nem értem, hogy pl a a tűzből hogy lesz jég... meg a visszafelé pörgő környezetben (amikor a főhős van invertálva és az ő szemszögéből a környezet halad visszafelé..) ha előre fut, miért a hátát fújja a szél? :D ...itt már szerintem nolan is kezdte elveszíteni a saját fonalát... ennyire erővel a puhából lehetett volna kemény, feketéből fehér, stb...

    mindenesetre nem rossz film: nekem leginkább azért tetszik, mert végre nem a megszokott... főszereplők is jók voltak, az egész film fényképezése és atmoszférája is megfogja az embert :K valamikor újra fogom még nézni biztosan... felirat után lehet, hogy szinkronnal

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák