Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Miklós315 #132582 üzenetére

    Értem én, hogy te így látod, de talán nem meglepő, hogy nem egyformán élünk meg dolgokat. Szerinted túldimenzionált, szerintem meg csak annyi célja volt a felvezetésnek (magán és szakmai szempontból), hogy megmutassa, hol is tart perpill az ember, akivel a következő dolgok történnek.

    Remélem nem haragszol meg, de úgy tűnik, hogy egy kissé felületesen követted a filmet (előfordul az emberrel ha nagy mennyiségben fogyasztja őket), mert olyan dolgokat vetsz fel, amik számomra legalábbis egyértelműek voltak. Például az apa dolog is, klasszikus felállás az elhidegült szülő-gyerek viszony, amit egy trauma vagy egészségügyi vészhelyzet viszont ki tud mozdítani ebből az állapotból. Mindez ugye egy szakmai válság során történik vele, ami mellett még jelen van a saját szülői státuszának válsága a lánya elhelyezését illetően. Mindez nincs részletesen kifejtve, de például a döntéseivel kapcsolatban ki is mondja a főszereplő a szomorú és egyben univerzális igazságot.

    Felszínesnek hívod, pedig teljesen egyértelműen tudatos koncepciója a filmnek, hogy sokmindent a nézőre bíz, hagyja, hogy te rakd össze magadnak. Ez egy történetmesélési technika, nem minden alkotás Tolkien-szerű, aki még azt is körülírja, hogy milyenek a fűszálak Hobbitániában. Maximálisan megértem, hogy ez nem mindenkinek fekszik és/vagy jön be, de hibának semmiképpen nem mondanám, mert bár nem mindig alkalmazható, szerintem ennél a filmnél jól sült el. Pont azért, mert olyan témakörben mozog, amiről már ezer másik készült, így nem volt szükség politikai, családi, szakmai háttér részletes ábrázolására, lehetett koncentrálni a történet elmesélésére.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák