Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Viszlát #132298 üzenetére

    "...a múlt nosztalgiától bűzös szebbé tételét és a sötét jelenen illetve jövőn lamentálást."

    1. Nem doktori disszertációnak szántam...
    2. ez nálad visszatérő elem (múlton merengés negatív megítélése, de legalábbis kivetítése)
    3. itt visszatérünk a fenti "egyetlen ponthoz", hiszen a funkciója szerint az azt jelezte, hogy tudom, hogy régen is voltak "dolgok"
    (4) olyannyira hogy a francia akadémia vezetősége most mondott le kollektívan, mivel áll a bál dinotopiában,
    (5) többek között egy Polanski nevű évtizedek óta bírósági eljárás elől szökésben levő francia-akadémiai-tag, alkotó figura miatt is...
    6! A múlt nem valami üldözendő rossz, nem kell utálni, igaz túlbecsülni sem: használni kell, tanulni belőle.
    7. A sötét jelen-jövő alapja, ha elvetjük/elpusztítjuk/megmásítjuk a múltat. Erre irányul a feminizmus, az ökopropaganda, meg más dolgok...

    Ezek összefüggnek, másrészt lecsapódnak akár filmekben is (Élősködők - gazdasági társadalomkritika, Charlie angyalai - feminizmus, Godzilla 2 - ökopropaganda, stb...)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák