Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz gbors #127382 üzenetére

    Hát akkor tényleg ;)

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Viszlát

    addikt

    válasz gbors #127382 üzenetére

    Tisztában vagyok a jelentésével, de se felsőbbrendűnek nem tartom magamnak, sem okosabbnak, stb. A jelenség amiről írtam egyre nagyobb méreteket ölt és személy szerint nem tudok vele mit kezdeni, nem értem a célját sem és ellene sem tudok tenni semmit sajnos. Néha vitába keveredem miatta, de ennyi.

    A szavak jelentése valóban összetett dolog, de az alapfogalmak egyéni értelmezése teljesen felesleges és káros. Azért káros, mert elvileg a kommunikáció a cél, ahhoz pedig elengedhetetlen, hogy értsük amit egymás felé kommunikálunk, ami nagyon nehéz úgy, hogy adhoc módon egyéni jelentéssel ruháznak fel egyes szavakat. A szleng ezért is egy külön kategória, ahol akár területi, akár népcsoportonkénti és egyéb meghatározó körülmények alapján más jelentést kaphatnak a szavak. Valahol az is a probléma része, hogy nálunk a filmművészet szó mögött egy jó nagy adag szakmai felsőbbrendűség van, de személy szerint továbbra is tartom, hogy szubjektív preferenciák alapján meghatározni valamit lehet, de a közös értelmezés szempontjából nem bírhat akkora jelentőséggel mint az objektív paraméterek alapján meghatározott definíció. Nyilván nem egyedi a jelenség, minden művészeti területen tettenérhető (pl. klasszikus zene). Személy szerint úgy gondolom, hogy a művész emberi értékének egyik nagyon fontos mérőeszköze az, hogy alázattal viseltetik-e a szakmája, művészeti ágazata iránt. Ha nem, akkor lehet akármekkora tehetség és szaktekintély, emberileg tévúton jár.

    Ha egy festményre azt mondom, hogy az nem festmény, mert nekem nem tetszik, akkor tévedek. Ha azt mondom, hogy nem FESTMÉNY, akkor a szubjektív megítélésemet helyezem az objektív fölé, ami mindenkinek a magánügye, még akkor is ha Munkácsy-nak hívnak. Ha ehhez hozzáteszem azt, hogy azért nem az, mert szerintem x-et és y-t kell produkálnia egy festménynek, akkor szintén szubjektív paramétereket akarok behelyezni az objektívek helyére, ami megintcsak tévút. Majd ha kiegészítem azzal, hogy a célokat is módosítanám, kihúzva bizonyos elemeket és más kategóriába sorolni őket, akkor meg végképp gondok vannak...

    Azt gondolom nem célravezető keverni a fogalmakat, a filmművészet egy művészeti ágazat és magában foglalja mindazon alkotásokat, amik megfelelnek a művészeti ág objektív követelményeinek. A technológia fejlődése nyomán ezek is változtak, de ezek a változások mind hozzáadtak, nem elvettek (a hang, a CGI, stb). A művészeti érték (amit nagyon sokan filmművészetnek hívnak) egész más történet, nehezen körülírható és definiálható, mert erősen szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák