Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Landro #32 üzenetére

    "Kína az USA nyomása nélkül is kifejlesztené minden termelési lánc teljesen vertikumát, hiszen a nyugat cégek odavittek mindent."
    Egyrészt a mondatod eleje és vége között nincs ok-okozati kapcsolat.
    Másrészt Kínának baromira nem érné meg felfejleszteni, ha nem kényszerítenék rá. Természetesen építgetné a proci ipart, de messze nem ezzel a sebességgel. És akkor lenne idő diverzifikálni a beszállítási láncokat is.

    "Az, meg hogy a nagyhatalmak keresztbe tesznek egymásnak szerintem teljesen természetes."
    Az teljesen természetes. De.
    Ha a "nyugat" hozzáértő vezetést mutatna és nem kapzsi hataloméhes görcsölést, Kínát szépen lassan utolérné a közel kelet, aztán India. A kialakuló multipoláris kölcsönös függőség lehetőséget adna a gazdasági manőverezésekre és mindenkinek a saját érdekei érvényesítésére kompromisszumokkal. Azonban az USA borítani akarja az asztalt mert egyre inkább kibukik, hogy elmúltak azok az idők mikor nagyon sok ember örömmel volt a rabszolgája. És az baromira nem szimpi nekik, hogy nem csinálhat az amcsi vezetés azt amit csak akar mint valami részeg kocsmatöltelék, hanem kulturáltan kell cseszegetni egymást. Pedig az is csak illúzió, hogy volt olyan időszak amikor megtehették.
    Szóval az egyébként elkerülhetetlen átrendeződés élére állt Oroszország és Kína, és természetesen mindenki már csak mögéjük tud állni az ő vezetésük mögé.
    Mit vársz? Tapssal köszöntsem az amcsi idióták teljesítményét? Nekem baromira nem érdekem az, hogy az EU (és egyébként az USA is) ilyen mértékben meggyengüljön. De ennek az idiotizmusnak amit művelnek az lesz a vége.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák