Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz F-ECT$ #1836 üzenetére

    Mivel otthon nem praktikus testen hordani a fegyvert, ezért teljesen mindegy milyen méretű az eszköz. Így szerintem érdemes akkor a lehető legnagyobbat beszerezni. Extraként használható közelharci fegyvernek, pl egy hosszú keresztapával odasuhintani... (gyakorlatilag vascső)
    Kertben nagyobb távolságra szerintem kevesebb energiát veszít egy nagyobb kaliberű mint a kisebb. Aztán dekorációnak kandalló fölé is lehet használni egy szépen felújított dupla csövűt.

    Január 1 től nem változott semmi, úgy volt hogy a jogalkotók google fordítóval fordították a palermói egyezményt és az alapján készítettek egy tervezetet. [link] [link]
    Valószínű nem szándékosan csinálták csak szimpla hanyagság és hozzánemértés, szerencsére észhez tértek.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • Gercsa

    senior tag

    válasz F-ECT$ #1836 üzenetére

    1-A gumilövedékes fegyvereket próbálják úgy megtervezni, hogy becsapódáskor az 1 négyzetmilliméterre eső energia nem lépje túl a 0.5 joule-t. Ez a határ ahol még biztosan nem hatol be a testbe a lövedék.

    Így a legnagyobb erőt a 18mm-esek képviselik, bár ezek súlyra és méretre már nagyobbak, de a hordhatóság nem szempont otthonvédelemnél.

    2-A Keseru muveknek elég sokszor alávágtak már a különböző hatóságok. Nem nagyon nézik jó szemmel, hogy kimondottan a hazai jogi környezetbe passzoló dolgokat gyártanak. (A nagy gyártók magasról tesznek a magyar piacra) Volt egy jó esély rá tavaly , hogy az eddig szabadon vásárolható muzeális gyártmányaik lőfegyverré lesznek átminősítve, szerencsére nem lépték meg a jogalkotók, hogy utólag kriminalizálnak több ezer magyar polgárt aki már rendelkezik ilyesmivel.

    Megelőzve a további problémákat a Home Defender (is) már egy jó ideje eleve gáz-riasztóként levizsgáztatva kerül forgalomba.

    Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Új hozzászólás Aktív témák