Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brownus

    veterán

    válasz Woodslave #178 üzenetére

    na, húzzatok vissza a gyúrós topikba ;] :) ide csak 100kg alattiak írhatnak:D

    az első hsz-ben feltett kérdésre:

    szinte állandóan fájt a gerincoszlop melletti izom, az ágyéki csigolyáknál, fenék felett. volt, hogy tüsszentettem egy nagyot és összegörnyedtem a fájdalomtól. amúgy bruce lee,(RIP) nem konkrétan a fegyencedzéssel, akkor ez még nem volt köztudatban, hanem calisthenics edzéssel nyerte vissza az erejét, végül is un. a kettő. (volt egy súlyos gerinc sérülése, a dokik azt mondták, hogy soha többet nem sportolhat, aztán látjuk mikre volt képes utána is; v-sit, egykezesek két ujjal, stb, stb...)
    hiába sportoltam már évek óta(km, úszás, termi edzés), semmi sem segített hosszútávon és hatékonyan. egy kollégám ajánlotta paul wade könyvét, elolvastam, szimpatikus lett a módszere, és ez év januárjában elkezdtem. sok híd gyakorlatot csináltam, erre külön figyeltem. kombináltam egykezes súlyzós gyakorlatokkal, és yoga gyakorlatokkal, nem tisztán csak fegyenc edzettem. mostanra mennek az egykezes fekvők (labdával), egylábas guggolások, rásegítéssel (csuklófogással) egykezes chin-up, kézenállásban kinyomások, ez még csak fal mellett.

    a jobb vállam is rendbe jött, már nem recseg...

    pl, már tudok két ujjas chin-upot is, nem sokat, de már megy. meg a mászó teremben, utolsó ujj begyeken való húzódzkodás. kurvajó az a játékszer, most pont nem találok képet róla. a másik amit szeretek a másfél-két cm-es kitüremkedéssel rendelkező fa biszbasz, ott is ujjbegyeken fel és le, az elég nehéz. 2-3 megy oda-vissza.

    következő egy kettlebell beszerzése lesz, 12-20kg, szerintem elég lesz elsőre a kisebb is...

    célok: egykezesekből sokat, egykezes chin-upokbol sokat, kézenállásban kitolás támaszték nélkül sokat, szerintem még egy-két év és meg is lesz:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák