Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #5060 üzenetére

    '93 óta (NES-es idők kezdete, még PC előtt) volt időm rájönni, mi számít pozitív játékélménynek. 2000 után kb. két kezemen meg tudnám számolni, hogy összesen hány ilyen játék jelent meg PC-n.

    Amikor tegnap este végre lemészároltam azt a KINTI (igen, bent durvábbak, mert szűk nagyon a hely - szóval ide még visszatérek) raider különítményt, sikerélményem volt. Ami pozitív.

    Rákényszerít, hogy gondolkozz, tervezz, plusz ha az enemyk szintje a tied fölött van (ahogy jelen esetben is), egy kis szerencse sem árt és legalább közelítőleg tökéletes végrehajtás.
    Így valamivel realisztikusabb és nem a manapság divatos "rinocéroszokat taglózol polifoam pöröllyel" kategória. Nyilván vanilla F4-ben is ez lenne, de szerencsére vannak jó modok. Kicsit kiforgatva a dolgot, érzed, hogy valamit végbevittél, amire nem képes minden második szellemi fogyatékos. Az igazi gratification egy formája, még ha monitor előtt gubbadva is.

    Gyűlölöm azokat a játékokat (new age cuccok 95%-a), amiken legnehezebb szinten agyatlanul végigrohanok load game nélkül, mert a kihívás NULLA. Már azért is achievement jön, mert kinyitottam egy ajtót vagy a jobb kezemmel megtaláltam az egeret. Siralmas.
    Pl. egy új CoD ultramegahardon kb. 4 óra első indítástól számítva a záróképsorokig, úgy, hogy közben összesen volt két load, mert két helyen ökörködtem kicsit. Zéró sikerélmény, nem kért instant gratification, kidobott pénz (de pl. vanilla Fallout 3-ban is hardon, MÁSODIK szinten szupermutánsokat MÉSZÁROLTAM egy rozsdás hunting rifle-vel, lmao), de legalább érzem, hogy még talán a szomszéd Töhötöm is - aki a karjait egy T-72-es alatt, az agysejtjeit meg egy flakon fagyállóban hagyta - képes lehetne hasonlót véghezvinni. No thx.

    Ezeket csökkent képességű, vaknoob vérpistáknak gyártják, az meg távol áll tőlem, mint Makótol a z8 GND 5296-es galaxis.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák