Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LacekHUN

    csendes tag

    Sziasztok! Talán megér egy külön topikot a dolog, mert elég kardinális probléma, aminek egyre többen áldozatául esnek.

    Egy eléggé csúnya Facebook letiltási hullám indult el, aminek én is az áldozatául estem, ami valószínűleg a Meta cross-platform rendszerén tátongó backdoornak köszönhető.
    Az történik, hogy az user tudta nélkül szabálysértő Instagram fiókokat kapcsolnak a Facebook profilhoz, és emiatt az is tiltásra kerül. Az https://accountscenter.facebook.com oldalon ellenőrizhetjük, hogy mik vannak csatolva. Én ezt nem nézegettem, sajnos.

    A korábbi letiltási hullámoknál leírt módszerek ebben az esetben NEM működnek.

    2023. május 8-án kivágott a Messenger és vissza lépve a következő üzenet fogadott:

    Az itt jelzett Insta fiók (8minhhue.thuhongbkd9s) NEM az enyém, sose volt kapcsolt IG fiókom a Face profilomhoz.
    Mivel ez az IG fiók nem az enyém, így be sem tudok vele lépni és jelezni, hogy tévedésből történt a letiltás, ebből a lehetőségből kapásból ki vagyok zárva. :(((
    Oké, akkor lapozzuk fel a Facebook Help Centert, ami a következő linkre irányít, ahol kérhetem a tiltás felülvizsgálatát: https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907
    Kitöltőm, feltöltem a személyimről készült képet, majd a következő üzenet jelenik meg:

    Szóval lépjek be a profilba, ami a letiltásról szóló üzenetnél nem enged tovább.
    A két hibaüzenet közötti végtelen hurokba kerültem. :))

    Elkezdtem túrni az Internetet, megtaláltam az disabled@fb.com e-mail címet, ahova több ízben is elküldtem a fellebbezésem, csatolva az igazolványt de mai napig nem kaptam választ. Közben megtaláltam a reddit.com/r/facebookdisabledme/ oldalt ahol olvasom, hogy egyre többen járnak így és szintén kizárásra kerülnek a fellebbezési lehetőségekből, többen a business fiókjukhoz sem férnek hozzá emiatt.

    Itt nem "csak" a profilunk elvesztéséről van szó, hanem az általunk kezelt oldalakról, csoportokról is, az fiókokról nem is beszélve.
    A reddit csoportban több hétnyi sikertelen próbálkozás után páran Kalifornia állam ügyészségéhez fordultak, mivel hozzájuk tartozik a fogyasztóvédelem is. Így tettem én is, most várom, hogy mi fog történni.
    A fiókomat mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül tiltották. Nem használtam 2 faktoros hitelesítést (mea culpa), de a Redditten azok is így jártak, akiknél be volt kapcsolva a 2F. Backdoor ellen az nem véd.

    Járt már így közületek valaki? Ha igen, sikerült elérni valahol/valahogy a fiók visszaállítását?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák