Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #137396 üzenetére

    Ebben igazat kell hogy adjak, hiszen a digitális piactér teljesen másképp működik, mint bármilyen fizikai piac.

    És valóban, van egy olyan számunkra nem látható adat (vagy ezt valahol meg lehet nézni?), hogy az összes játékbirtokos közül hány ember vette közvetlenül a launcherből, és hány ember vette kulcs formájában az adott cuccot.

    Pedig ez egy nagyon fontos adat lenne, mert én például nem látok logikát az mögött, hogy profitszerzés miatt valaki létrehozzon egy külön launchert. Lehet rosszak a történelmi ismereteim, de szerintem az EPIC volt az első olyan launcher, ami azért lett létrehozva, hogy elhappolja a vásárlókat egy másik launcher elől.

    Talán a bethesda cucca volt még ilyen, viszont abban sem vagyok biztos.A launchereket általánosságban azért hozták létre, hogy azokon keresztül oldják meg az online multiplayert vagy éppen ezekkel oldják meg a kalózkodás által okozott valós/valótlan fenyegetést. A digitális piactér bevezetése szerintem már mindenkinek csak hab volt a tortán.

    A Sony esetében sem látom, miért fejlesztenének le egy saját launchert ahelyett, hogy egy kicsit felturbóznák a ps store-t, és azon keresztül kezdenének steam kulcsokat árulni. Tudtommal a kulcsokon továbbra sincs sáp a steam részéről, így akár megjátszhatnák azt is, hogy a steamen felnyomják a játékok árát, ps store-ban meg "olcsóbban" adják őket, kulcs formájában.

    Ha a sony launchert fejleszt, arról én inkább a ps+ vagy psnow pc-re való bevezetését vizionálom. Valami extrábbat, mint mondjuk egy EPIC store.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák