Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Az elmúlt két napban bepillantást nyerhettem a geológusok világába. Rögtön egy mikroszkópos órával kezdődött a csütörtök. Előző nap a tanár (Johann) küldött egy 12 oldalas anyagot. Kicsit meg voltam illetődve. Nem tudtam, hogy ezt vajon rögtön meg kell-e tanulni. Többieket kérdeztem, nem nagyon használtak még ők sem mikroszkópot. Ráadásul elég sok fogalom volt számomra fekete folt. A tanár jó fej. Nem tudom miért mániájuk az embereknek állandó visszakérdezni egy mondat után, hogy "Gee?!". Eléggé idegesítő tud lenni.

    Az esti program érdekesebb volt. Buddym Tóbi elhívott egy barátnője születésnapjára. Aztán kiderült, hogy ismerem a születésnapost, mivel együtt tanulunk orosz nyelvet egyetemen. De ez még csak a kisebbik meglepetés volt. Vittem neki ajándék gyanánt egy drága Milka bombont. Magyarhonból hozott. Gondoltam már rá, hogy valakinek oda kéne adni. Ez volt a tökéletes alkalom. A csokit én amúgy is próbálom kerülni, formába kellene lassan lendülni.
    Nagyon jó program volt egyébként, mert lehetett beszélgetni osztrák diákokkal. Volt Gösser, torta, zene... :) Volt egy Philipp nevezetű srác (ami állítólag elég gyakori név errefelé), akivel tudtam magyarul is beszélni. Sosem lakott Magyarországon, de olyan házban nőtt fel, ahol csak magyarul beszélgethetett a házlakókkal. Azt mondja rozsdás a tudása, de tökéletesen érthető volt. Egy spanyol (kinézet alapján arra tippelem) lánnyal meg csak angolul lehetett beszélni. Philipp úr spanyolt is tud valamilyen szinten, szóval vele elég könnyű szót érteni.
    A színvonal ezután meredek zuhant. Volt egy nagy buli a Bellini kávézóban. Voltam már zsúfolt helyen, de ilyet én még nem láttam. :Y

    Srácok kitalálták, hogy vigyem el őket síelni. (nem indult korai vonat) Na jó, egy kis autójáratás nem árt. Megyünk Hallstattba! A napokban ennyi házi munkát még nem végeztem. Autó ellenőrzése, tervkészítés, bevásárlás, főzés embert kívánó feladat. Ma tanulhattam a Földről és a tektonikáról németül. 3 hétig tart csak, plusz van egy kirándulás is belőle. Az első előadó mutatott egy nagyon jó szuvenírt: terepfelszerelés. Remélem összejön az egyetemi munka, mert össze kéne rá spórolni a pénzt. Elég drága, de időtálló.

    Egy pillangó rászállt a vacsorámra:

Aktív témák