Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Almine

    csendes tag

    Sziasztok!

    MSc-vel kapcsolatosan lenne pár kérdésem:

    1. a felvételi eljárás mennyire pofára megy? Az ilyen szóbeli felvételiknél mindig megvan ennek a veszélye. Azért így zajlik a felvételi, hogy az ELTE BSc-seket mind fel tudják venni? Vagy nekik sincs "biztos" (papíron nyilván nincs, de a gyakorlatban mi a helyzet?) helyük? Csak mert nekem nem ELTE BSc-s előtanulmányom van.

    2. a szóbeli felvételin mennyire az ELTE BSc stílusában kérik vissza az anyagot? Nekem a legtöbb téma már csak homályosan rémlik, de ez nem gond, meg tudom tanulni, de mennyire érdemes vadászni egy ELTE-s diák jegyzeteire?

    3. a költségtérítésre mennyire nagyvonalúan adnak kedvezményt? Elég anyagi helyzetre hivatkozni, bizonyítani a források csekélységét? Milyen mértékű kedvezményt adnak? Csak mert az MSc költségtérítése abnormálisan magas, közel kétszer annyi, mint a BSc esetében.

    4. költségtérítésesre ha jól láttam egyetlen embert vettek fel és nagyobb ponthatárral, mint államira. Ez azért lehet, mert egyetlen ember jelölte meg első helyen az ELTE-t és csak őt vették fel ezért az ő eredménye lett a "ponthatár"? Vagy költségtérítésesként ennyivel nehezebb bejutni?

    5. aki már haladt valamennyit MSc-vel, szakmailag mennyire érzi hasznosnak? Én néhány éve programozóként dolgozom (C, Python) és most tovább szeretném képezni magam, ezért nekem fontos lenne, hogy haszna is legyen a dolognak. Ha csak a papír miatt csinálnám, akkor van egy csomó alternatíva, ráadásul itt abszurd drága a képzés (350ezer), a másfelé szokványos ~200ezerhez képest. Érdemes szerintetek azért ezt választani, mert itt van nívója a képzésnek, sokat tanítanak és komolyan veszik, vagy jobban járok egy levelezős noname mscvel?

    Köszönöm szépen a segítséget előre is mindenkinek!
    Ha lesz még kérdésem és nem gond, akkor azt is feltenném később.

    Almine

Új hozzászólás Aktív témák