Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Munkas

    aktív tag

    válasz [HUN]NIMROD #44820 üzenetére

    Még csak kb. két hónapja játszok és a büntetés rendszer még nem állt össze bennem. Van, hogy 300 kr-ért, 0 notority-vel, börtön állomáson végzem miután bemegyek az officerhez kifizetni. Aztán volt, hogy megöltem valakit egy helyi frakcióból (véletlenül rálőttem és ő meg nem állt le), és pár óra múlva magától megszűnt a fine/bounty. Ez sem tiszta mikor melyik és mik a következmények.
    Az állomás olyankor öl, ha anonimként bemegyek és a szkennelésnél kiszúrják, hogy körözött vagyok, ilyenkor kiírja, hogy 2 perc van, hogy elhúzzak. Ezt pár napja tapasztaltam meg, mikor elhatároztam, hogy megtanulok kézzel dokkolni (dokking computerrel sosem jártam így). Valami nagy forgalmú állomáson szerencsétlenkedtem (néhány pár ezer cr-es bírásgot akaram kifizetni). Épp betornáztam a Cuttert, közben azért lekoccoltam a falalt zsilipben, és olyankor mindig ad pár száz cr bírságot, hallottam is, hogy nyavalyog miatta. Már majdnem leszálltam amikor észreveszem, hogy nem a bírság miatt figyelmeztet, hanem pirosan villog, hogy húzzak el. Jó, akkor vissza: de mire megfordultam és elindultam kifelé, már le is járt az idő és jöttek a lézersugarak: instant kill.
    Valószínűleg a buzi FC-k is hasonlóan működhetnek. Szerintem véletlenül ahhoz is hozzáértem valahol leszállás közben, amit támadásnak vett és preventíven lelőtt. Ami elég gáz, mert, ha egy állomásnak rongyolok neki 200-al, attól csak annyi bajom lesz, hogy leviszi a pajzsot esetleg valamennyit a burkolatból, még bírság sem jár érte. De ha a fleet carrier az 5 m/s-os ütközést is kinetikus támadásnak érzékel, akkor többet nem megyek egyikhez sem.

    Amúgy is utálom őket, mert azért játszok solo módban mert úgy jó a játék hangulata. De a FC-k már itt is rondítják a képet: Bemegyek egy érdekesebb rendszerbe és az utolsó holdon is ott lógnak az oroszul vagy németül stílusosan „ba… anyádat”-ra keresztelt carrierek. Értem én, hogy a gyökér farmerek 5 év után, már nem tudják mással lekötni magukat, de akkor hagyják őket a multiban.
    Pedig solo-ban, majdnem olyasféle hangulata van a játéknak, mint a valóságban a tengeren hajózni: valószínűleg annak a mozgásviszonyait, szabályit és kultúráját modellezték le a szerzők. De a FC-ek már inkább azokat magyar vizeket idézik, ahol az egyszerűbb vagányok csapatnak a az átmatricázott rozoga motorokkal felszerelt ladikokkal és jetskikkel.

Új hozzászólás Aktív témák