Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orientcx

    őstag

    A leszállással nem értem, mi a problémája Chaoswulff szakinak, én össz egyszer próbáltam még anno a horizons beta megjelenésekor, de simán ment(már amikor végre találtam megfelelő talajt). Igaz nem T9 volt, hanem egy Corvette, és nemhogy rakomány, de még csak raktér sem volt rajta, de azért ez sem pehelysúly. Persze az is lehet, hogy a valószínűsíthetően drasztikusan nagy gravitációs különbségek miatt én egyszerűen csak kifogtam egy könnyebb szituációt, és most ezért ekkora az arcom, de hát mekkora is lenne egy Fed szájhősnek :B . A nehézséget sokkal inkább az jelentette, hogy valahogy visszajussak a hajóra. Nekem nem hajlandó jelzőfényeket adni a dokkoláshoz, és mivel eleve nem tudtam a dolgok menetét, alig tudtam visszamászni a fedélzetre. Már kezdtem azt gondolni, hogy az ED nem csak a Kék Duna keringőt vette át a 2001: Űrodusszeia-ból, hanem a fedélzeti computert is, "aki" épp most ébredt öntudatára, és az nem enged vissza, mert úgy gondolta, veszélyt jelentek a hajóra(pedig esküszöm, egy db árva aszteroida sem volt a környéken) :D
    És hogy fokozzam a hülyeségem, ha egy bázison szállok le, és ott pakolom ki az SRV-t, akkor soha többé nem találok vissza az adott hangárhoz(roppant szellemes ötlet volt az összeset nagy "C" betűvel jelölni, biztos a thargoidok összezavarása volt a cél, mindenesetre engem sikerült.....te jó ég, lehet, hogy én thargoid vagyok? :U ) De még ha a jó hangárba is megyek be, akkor sem jelenik meg a "board ship" menüpont, és csak úgy tudok visszamenni a hajóra, ha kimegyek a prérire, és odahívom. Direkt kipróbáltam, hogy amint kijöttem a hangárból, azonnal vissza is mentem, hogy biztos jó helyen legyek, de akkor sem lett zöld a "board ship" lámpa, és a menüpont sem jelent meg a sensor panelen, pedig a youtube videókból egyértelműen kiderült, hogy ennek így kéne menni. :F
    Ettől függetlenül ez a leszállósdi számomra egyenlőre elég öncélúnak tűnik, két tonna carbon-ért aligha érdemes ott kapirgálni a sivatagban, ennél még a bányász élet is szebb lehet(bár sosem próbáltam, és ez már így is fog maradni) De nem akarok károgni, várjuk ki a végét, mit lehet tudni, végül is még az is megeshet, hogy lesz valami értelme ennek a felszíni mókának.
    Viszont hogy valami pozitívat is mondjak, asszem valamit azért csak optimalizáltak a dolgon, mert megjelenéskor(igaz, csak kb egy 40 perces tesztidőm volt) a jó öreg GTX560ti-m, ami eddig high beállításokkal fix 50-60 fps-el kényeztetett, az bolygó közelben olyan 5-6(!) fps-t produkált, ami kisgyerekkorom diavetítős élményeit idézte. Már tényleg csak azt vártam, mikor szólal meg Dolák Sali művész úr, hogy "Fed bugris azűűűrben! Izgalmas kalandvetíííttés"
    Viszont mikor tegnap végre megint tudtam játszani egy kicsit, általában már a 20-25fps azért megvolt, még ha a bázison le is mászott 10-15-re

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák