Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz HollyBoni #68649 üzenetére

    Mivel nagyobb teljesítményű LED az XHP50.2, ezért azonos áramerősség mellett alacsonyabb a nyitófeszültsége.
    Ez azt jelenti, hogy valamivel jobb a hatásfoka, illetve ( ha hasonló buck driveres a hajtása, a H300-nak, mint a H04-nek; ezt egyelőre nem tudni ) valamivel tovább tudja tartani a stabil fényáramot.
    Mivel a legmagasabb stabil fokozaton ugyanaz a fényáram, ezért legfeljebb annyit lehet észre venni, hogy a H300 kicsit kevésbé lesz meleg magas fokozaton, illetve pár perccel hosszabb az üzemideje. Ha egyáltalán észre venni.
    De ezért én nem adnék 20 dollárt. Inkább kicseréltem a H04-esemben az XM-L2 ledet SST40-re, annak is lényegesen alacsonyabb a nyitófeszültsége. :D

  • Vlah

    tag

    válasz HollyBoni #68649 üzenetére

    Nekem vegyesek az érzéseim. A skilhuntnak eddig tetszettek a cuccai, szépen kiosztott fokozatok, hatékonyság, könnyűség stb. Ebben a lámpában mintha csak piackutatást végeznének, direkt el van baszva a fokozatkiosztás, igaz elérhető a tartós 800 és 600 lumen, de csak a megaturbók után, ha kivárod.
    Kivették az egyik magas fokozatot is, ez aztán teljesen érthetetlen.
    Aztán üdvözlendő a nagy hatékonyságú Led és a nagyobb áramot biztosító driver, ezutóbi növelné a mókolási lehetőségeket. A viszalépésekből úgy látom 3V-os led lehet benne. Ennek viszont nem örülnék, mert abból a fajtából hasonló méretű led nem.nagyon van, max az sbt90.2...
    Én a reflektoros változatba sst-70-et tettem volna, azzal elérhető lenne ilyen fényáram hasonló fogyasztás mellett csak több mint kétszeres candelával. Igaz ahhoz 6-12V-os driver kellene. Azt is jónak tartom, hogy növelték a nyílás mértékét kb 19mm lehet. Az árak valóban kezdenek elszállni, lehet, hogy mostmár elérkezettnek látják az időt a prémium szegmensre. A fentiek fényében ez viccesnek is nevezhető. Ezt a kaliberű lámpát már az armytek megcsinálta nem sokkal drágábban, hiba nélkül. Az sst70-nel, jó kiosztással kiváló lehetne kültéri használatra, még a turbónak is lehetne értelme. Az ennyire szórt fénynél a nagy fényáramokat fölöslegesnek tartom, így hiába a hosszabb üzemidő, az elronott fokozatok miatt a régebbi h04est jobb lámpának tartom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák