Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Reggie0 #259 üzenetére

    szerintem nem helyes így a számolás.
    Magamról tudok adatokat szolgáltatni.
    110-115kWh/hónap
    4-5m3víz
    saccra, felfelé inkább mert nem tudom pontosan,
    5tonna tűzifa/év
    10-12m3 gáz/hó

    Ha durván elosztom,
    7000/110=64 család villanya
    55/5=11 család tüzelője
    A vizet nem is tudom hogyan, napi 45-50m3 megy el. Ez iszonyat.
    Ez 150 család vize.
    +nekem a 10m3 gáz.
    Egy család 50-100 család fogyasztását éli fel.

    És nagyon nagyon sokan élnek így. Nem tudom számszerűsíteni de a tömeghez képest is sokan, nem felső 10000 hanem inkább száz.
    Fennt vagyok egy napelemes csoportba és ámulok, olyan havi villanyok vannak. Jön az új tag, közli hogy havi 8-900kWh a fogyasztása, rohadjon meg a kormány mert sok a villanyszámla , majd ő leválik az elmüről és tanácsot kér napelemre+akkura.
    Mikor közöljük vele hogy ez egy alsó hangon 20millás projekt lenne, megsértődik és lehülyézi a segíteni szándékozókat és kilép a csoportból.
    Nem tudom más hogyan él, mit fogyaszt. De ha 900kW-ht, vagy épp 7000-et akkor az fizesse meg. Mert lejjebbadni, icipicit kilépni a komfortzónából az nem megy.

    Hamár.
    csak hogy akik itt bevillanyosítanának meg akkus tárolás vagy egyéb.
    Megint magamat hozom fel.
    Eldobom a villanyórámat, számoljunk.
    110kWh/hó, az napi 3,6kWh.
    Kellene némi tartalék is mert most éppen volt 12 napig köd.
    1 hetes áthidalási idővel az 26kWh akkupakk. Az perpill LiFePo alapon 2,5-3milla.
    Napelem, hogy fel is töltse 1 nap alatt is ha végre van napocska, 3-4kWp.
    Az 800-900ezer.
    Sallangok, tartó, szerelés, egy Dc szekrény ki is jön 200ropiból, +a szerelvények, kb. 350ezer.
    Normális inverter 150-220ezer.
    Töltésvezérlő 100-150ezer.
    Ez mindöszesen 4,5milla felett jóval.
    És kiváltottam vele havi 4000Ft villanyszámlát. Megtérülés? Nincs, soha nem is lesz.

    EZT értsétek már meg hogy napelem ide fosszilis oda, atom amoda, ha valaki önellátó akkor ennyivel kerül többe. Ki, kik fogják ezt finanszírozni?
    Ennyire ultrazöld ember nincs a földön aki befektet ennyit csak mert megújuló. Használja a konnektort ahogy eddig.

    Mikor lehetséges a hőn áhított 100% megújulókból fogyasztás ilyen árak mellett? Soha de soha nem. A tárolás hiánya miatt.
    Igen, ha sok a villanyautó azokba mindegyikbe van egy erre a célra tökéletesen megfelelő nagyteljesítményű akkupakk.
    Ki fogja a drága pénzen megvett villanyosát bedobni a közösbe mint tárolót? Soha senki. Pedig ez lenne a megoldás csak ez is fejben dől el.

    A zöldülés megmarad Andras Horvathnak meg azoknak akiknek van felesleges 15-20millájuk hobbizni.


Új hozzászólás Aktív témák