Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • kypre

    tag

    válasz szalai56 #4105 üzenetére

    lány vagyok, tetőmtöl a talpamig.


    Esetl leírás:

    A lámpa leoltásra került, csak egy maradhatott!
    Majd feszült figyelem lett urrá rajtam. Nem bírtam vissza fogni magam, az ismételgettem:
    - Jajj, jajjjj, jajajajajjjj!
    a lény körökett rótt, olyan gyorsan, néha csak a zümmögő hangja miatt tudtam, hogy merre lehet. Majd halk koppanás, fekete teste szinte világított a fehér füzetlapon. Gondoltam, most, most kellene a befőttes üveget ráborítani. Lélegzetem vissza folytva, szinte rá ejtve, véghezvittem a lehetelent....sikerült, eddig megvolnánk.
    Most meg kéne fogni, az egész paksamétát, füzetet, üveget, Xman dögöt, és kilógatni az erkélyen, had menjen.
    Újra fohászkodom, megemelem, az Xman dög koppanó hangokkal dühöng üvegketrecében, és sikítok, és csak tartom el magamtól a dolgot, de logikám érzi, így ez még nem jó, ki kell ereszteni, el kell engedni.
    Csak repüljön el, repüljön el! Odaérek az erkélyhez, kinyújtom a kezem, mondom:
    - Kérlek, kérlek, kérlek, repüljél el máshová! - közben síkítok, az abalak szomszédomnál felkattan a villany, erélyesen közli, mennyi sok az idő, majd javaslatként ''csendes, és zajtalan, jóéjt kíván'', én meg össze szedem maradék bátorságom, és ketté nyitom a csapdát.
    Xman dög megérzi a friss levegőt. Kirepül.
    Ablak becsuk. Sóhaj...

    Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

Aktív témák