Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz paltom #5886 üzenetére

    Kb.-re igaz lehet, de nem vészes a teljesítményvesztés, nyilván nem lesz olyan magas fps-ed, mint asztali gépen, de játszhatóak maradnak a játékok. Azoknál a játékoknál, azon a felbontáson nem gáz, amit egy ilyen mobil proci ki tud szolgálni, általában nem szűk keresztmetszet, mert a mobilproci limitál laptopnál, meg annak a szűk energiakerete. Erősebb kártyát jobban kihajtani amúgy is csak asztali gépben tudsz, asztali procival, asztali táppal, magasabb energiakerettel. Ez a laptop + eGPU megoldás mindenképp kompromisszumos lesz, és csak az integrált GPU-hoz képest előrelépés.

    Csinálhatod fokozatosan is, ahogy én. Először én is eGPU-t vettem laptophoz, és működött, elvoltam vele, de aztán rájöttem, hogy akkora kábeldzsumbuj és lomhalmaz van az asztalon (asztali táp, eGPU dokk, mennek a kábelek mindenhová egész gordiuszi csomóban), így vettem asztali gépet, ugyanannyi helyet foglal. Az egészen nem sokat buktam, mert a tápot és a kártyát tudtam hasznosítani az asztali gépben, így csak egy Expresscard és GDC dokk árát buktam, de az meg nem volt nagy tétel, meg használtam is jó pár hétig, szóval már azon visszahozta az árát, meg ha a jövőben elromlana az asztali gép, ott vannak tartalékban, és újra laptopról is tudom használni a cuccost.

    Ha annyira GPU teljesítményt akarsz, ugord át az eGPU-s megoldást, és mindjárt az asztali gépre hajts.

  • Bloose7

    csendes tag

    válasz paltom #5886 üzenetére

    Amivel érdemes számolni, hogy egyes játékok kimondottan érzékenyek a thunderbolt 3 egpu-ra. Konfigom: i7 7820HQ + 5700XT + 16 GB ram, külső monitor.

    - COD Warzone 4k-ban átlag 45-75 fps-sel fut, viszont egyes helyeken 30 fps-re droppol.
    - Witcher 2 4k-ban hozza az átlag 70-80 fps-t, viszont itt is vannak olyan részek már a játék legelején, ahol ha arra nézünk beesik az fps kb 20-ra.
    - Apex Legends szintén droppol sok helyen 30 fps-re.

    Ezeknél nem számított, hogy milyen felbontáson, grafikai beállításokon próbáltam, minden esetben beesett az fps. Próbáltam másik VGA-val is (GTX 970) és nem volt különbség.
    Amikor beesik az fps a GPU kihasználtság is beesik 40% körülire. Mértem a PCI bus kihasználtságot és nem volt kiemelkedő, szóval nem a TB port sávszélesség a limit.
    A jelenség lehetséges magyarázata: link.

    Vannak játékok amik viszont nagyon jól futnak:
    - BioShock Infinite 4k max: átlag 70 fps.
    - Metro 2033 Redux 4k max: átlag 80 fps.
    - Crysis 2 4k max: átlag 70-80 fps.
    - Subnautica 4k max: átlag 50-60 fps.

Új hozzászólás Aktív témák