Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz Zájec #343 üzenetére

    maximalista vagyok. nem tudom mikor milyen terhelést fogok a gép részére bocsátani, de hibanélkül le kell menjen pl.: egy filmkonvertálás, stb, na ezek elég jól eszik a cpu-t. ha munka van, akkor ott nem lehet hiba. ezért valami olyannal kell terhelni, ami a lehető legnagyobb terhelést biztosítja, ez a "műterhelés", egy nem valóságos terhelés aminél elméletileg nem lehet nagyobb. (a gyakorlatot a gyártó teszteni, ez szüli szerintem a VID-et is, amin soha nem tud semmilyen hiba előjönni adott paramétereken, alapórajelen, a procin.) jelen esetben ez a prime95 megfelelő verziója. ez biztosítja, hogy akármilyen körülmények között se legyen hiba. ha te szeretsz pl egy játékkal játszani, és beállítod hozzá a rendszered, az nem 100%, hogy bármilyne körülmények között, és "terheléssel" ugyanolyan stabil lesz. ezért írtam hogy 70%-os mondjuk.. szerintem vagy stabil valami mindenre vagy nem. természetesen észrevettem, hogy nem terheli le a procit egy adott játék annyira mint egy prime, naés? örülök neki! ;]
    igazából pont te erölteted a Mhz-et, kevesebb feszszel. ha jól veszem ki a szavaidból..
    azonos tipusú alaplapok között is van eltérés dropban. nálam normál körülmények között 0.0xx, amit nem tud megmutatni a CPU-z. ráadásul legújabb biosba bekerült egy opció a vdrop kiiktatására! ;)
    figy én vdropról beszéltem, nem a mod-jaíról. sőt ha ez kell, én mindenkit lebeszélek a vmodokról, inkább vegyenek olyan lapot, ami rendesen meg van csinálva és nincs ilyen gond. vagy egy qx9770@4500Mhz-hez ne egy p5k-se-t vegyenek már, aztán meg sírnak hogy szar az egész.. ne állítsad be úgy a dolgot, mintha én mindenkienk azt ajánlgatnám milyen jó ha nincs drop, meg bíráljuk felül az olcsó 3fázisos lapok tervezőit és grafizozzuk szét, mert jóaz! :((( meg ez is bírom, mikor 13éves gyerekek megkapják karira az álomgépet, másnap már azon szenved, hogy húzza szarrá.. aki nem járja ki a lépcsőket az rá fog b@szni, akár egy lap-garival, akár az élet más területein..
    peace! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Új hozzászólás Aktív témák