Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz Pierre75 #1285 üzenetére

    Bizony! Franciaországban élek, és elhiheti mindenki, hogy aki itt úgy dönt, hogy ebookot vesz, akkor már mindegy lenne neki, hogy 130 vagy 230€-ért veszi. Hatalmas a kínálat egyébként, több kisebb könyvesbolt-lánc is árul saját márkás készülékeket, sok megfordult a kezemben. A Kindle csak egy közöttük, árban talán a középkategória alsó szegmensét képviselik, minőségben azonban szerintem a felső kategóriáét. Nem véletlen az óriási sikere Európában és az USA-ban.
    Ettől még nagyon sok hasonló van (saját tapasztalatom szerint a Pocketbookok simán hasonló minőségüek, a Nook-ról is csak jót hallottam eddig. És gondolom az Onyx is biztos kiváló minőség.

    Méretben viszont elvétve van 7" feletti készülék. Egyszerűen nem keresik az emberek. Arról van szó, amit többen is leírtunk már: ez a 6-" méret az a legjobb kompromisszum, ami még se az olvashatóság, se a hordozhatóság tekintetében is megfelelő. És bizony ebookot szerintem legtöbben pont azért vesznek (veszünk), mert akárhová megyek, akár tucatnyi könyvet vihetek magammal a zsebemben!

    Ettől még a 10" környékieknek is van helye a piacon, de jelenleg szerintem pont akkora mértékben van jelen, mint amekkora igény van rá. Szerintem egyébként a 10"-os ebookok szerepét sok esetben a tabletek veszik át (sok esetben olyan dokumentumok olvasásánál, ahol grafikonok, ábrák is vannak a színes kijelző praktikusabb). De olvasni az emberek szerintem jellemzően kisebb ebookkal fognak :)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák