Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KION3524

    tag

    válasz Rolibratyo #5901 üzenetére

    Én voltam az, aki a hivatalos fórumon ezt a témát feszegette, de mindig azt a választ kaptam, hogy vegyek olyan lejátszót, amin eleve kodi van, mert ezt a lejátszót az emberek a jukebox-ért veszik. Szóval a dune saját UI lejtászóját nem lehet előhívni (com.dunehd.shell) pedig mindig ez fut. Ha a Gallery3D-t szeretném előhívni, akkor az sem sikerül. Én maradtam az MX playernél custom codec-el. Így FullHD-ig mindent megeszik, és a hang is 5.1 (mindegy hogy dolby vagy DTS). Viszont ha eredeti nyelven akarom nézni, ami pl DTSHD MA, akkor szaggat az egész, úgyhogy ilyenkor kilépek a kodiból, megkeresem a dune fájlkezelőjében a 400 film közül és elindítom. Szóval nem vagy egyedül, ha ilyen kényelemre vágysz. Kérdezz rá a hivatalos fórumon, hátha kapsz egy értelmes választ :)

    [ Szerkesztve ]

  • KION3524

    tag

    válasz IP1954 #5904 üzenetére

    Nekem semmi bajom a DUNE-el, a pro 4k előtt is duneöm volt. Csak abban még yadis volt amit számítógépről kellett kezelni. Azután jött ez a jukebox (amit annyira istenítenek a hivatalos fórumon) ami olyan mint egy felturbózott fájlkezelő. Alapvető hiányosságok, amiket még a primitív yadis is tudott:

    - Hol vannak a legutóbb hozzáadott filmek (pl az elmúlt 30 napban hozzáadott filmek)?
    - Hogyan jelölöm a megnézett filmet vagy sorozatot?
    - Hol van a sorozatok menüpont? (minden sorozatot a filmek közé kevert....)
    - Hol látom hogy mik a film tulajdonságai? (HD, SD, Hangok, Feliratok, stb.)
    - Hogyan tudok borítót vagy hátteret cserélni?
    - Hogyan kapcsolom be az automata keresést? (ha letöltöttem egy filmet mondjuk a filmet mappába, amit a jukebox-hoz csatoltam, akkor miért kell nekem rányomni a keresésre?)
    - Miért vannak széthúzva a magyar borítók egy 16:9-es képen?

    Ezt a KODI tudja. Gondolhatod...akkor miért vettem dunet, és nem egy 20k forintos kínai android boxot?

    - 4K és HDR
    - BD ISO (akár 4K is) menüvel
    - Dolby atmos és DTS:X továbbengedés HDMI-n.
    - Garantált akadásmentes lejátszás (persze csak a gyári lejátszóval).
    - Hosszú ideig tartó terméktámogatás és rendszerfrissítés.

    Szóval a dune így is egy fullos lejátszó, már csak egy KODI kellene a jukebox helyett és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • KION3524

    tag

    válasz djnice #5906 üzenetére

    Mivel az előző médialejátszóm is dune volt és abban nem csalódtam (tv-102w) ezért maradtam ennél a márkánál. A támogatás tényleg elég sokáig tart, pl a régi modell még 5 év után is kapott rendszerfrissítést. A pro 4k is elég sűrűn kapja, bár nem értem a logikát, hogy kiadnak egy béta készüléket, és 1 év után sem éri el azt, amit az ember várna tőle. Most már ennyi ember tanácsára lehet hogy nem ezt kellett volna vennem, de hát előre senki sem tudja hogy mit nem tud a rendszer. Úgyhogy azt használom ami van és próbálom belőle a legjobbat kihozni.

    Szerintem a dune internal playert sehogy nem lehet előhívni, de a gallery3d működhet, csak még nem jöttem rá hogy mi a parancs amivel elő lehet hívni. A hivatalos fórumban kyle ki tudná deríteni, de ő nem szeretne ezzel a témával foglalkozni. Akárhányszor írtam valami megoldást a kodi raw autio témába, soha nem a megoldást próbálta megtalálni, hanem próbált meggyőzni hogy itt bizony a jukebox a nyerő.

    [ Szerkesztve ]

  • KION3524

    tag

    válasz blakey #5909 üzenetére

    Ha ajánlasz egy olyan amlogic médialejátszót, ami továbbengedi a dolby truehd, atmos, dtshd ma, dts x hangot, lejátszik 4k tartalmat (a hdr nem fontos) és van rajta kodi, transmission (akár pluginként is) akkor megfontolom, hogy eladom a mostani dune-t és veszek egy olyat. Apámnak raspberryt vettem (3B+) médialejátszásra (igaz, neki csak 5.1-ig kell a hang) és neki tökéletes. 400 film után kicsit megröccen a katalógus, de nem gond.

    [ Szerkesztve ]

  • KION3524

    tag

    válasz blakey #5911 üzenetére

    Én olyan 50K-ig gondoltam médialejátszót venni. A raspberrys LibreELEC-et könnyű feltelepíteni, és használni. Nem kell nekem android, hiszen a KODIban rengeteg plugin van. Azt hittem, hogy ezek az Amlogic lejátszók úgy néznek ki mint egy alaplap amihez még házat, meg egyebet kell venni és SD kártyáról futtatja a rendszert.
    15Kból kijön egy raspberry, de csak 100 filmig folyamatos, utána elkezd akadni, háttérben már nem lehet filmet lejátszani, és csak 5.1-ig megy a hang. Ezért gondoltam, hogy egy 50K-ba kerülő amlogic lejátszó már nem szenved ezektől a dolgoktól. A zidoo-nál azt hiszem hogy valamilyen custom xbmc van rajta, amit a zidoo fejlesztett ki. Nézelődök a fórumokban és majd írok, ha találtam valamit, hátha másnak már volt olyan és bevált. Szóval az android nem fontos, elég a libreELEC :)

    [ Szerkesztve ]

  • KION3524

    tag

    válasz Rolibratyo #5901 üzenetére

    djnice fórumtárs segítségével megoldódott a gond. Most már a DUNE gyári lejátszóját használom ha a KODIból indítom a filmet. Nagyon egyszerű, csak egy program kell hozzá: XBMC/KODI Wrapper. Megveszed Google playen, telepíted, elindítod. Megadod neki a hozzáférést a tárhelyhez és névjegyekhez, majd rányomsz a kis pipára. Ezzel végeztünk is, indíthatjuk a KODI-n keresztül a filmeket, amit a gyári lejátszó fog megnyitni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák