Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz joysefke #5975 üzenetére

    Én is kezdő kopteres vagyok és egy Hubsan X4 L107 C-vel kezdtem, kb. 10 napja. Az eddigi tapasztalatim a gépről.

    Negatívumok
    - stabil, de azért azt nem mondanám, hogy simán lehet vele lebegni, nekem sosem sikerült 100%-ra kitrimmelni, kicsit mindig kúszik, de ez simán korrigálható
    - elég rövid a repülési idő, inkább 5 mint 6 perc
    - eszi durván a propellereket és nem csak arról van szó, hogy én faragom (persze ez is erőteljesen közre játszi benne:D). Ha egy párszor lerúgja a propellereket és kézzel visszarakod, akkor előbb-utóbb kitágulnak és utána akkor is lerepülnek, ha csak simán repkedsz vele és nem csinálsz semmi extrát.
    - nincs on/off gomb
    - nekem kamerás verzió van, de ezt ne vedd meg, olcsóbb a kamera nélküli és a kamera minősége rossz. A sima alapot vedd

    +szépen repül, elég stabil
    + jól néz ki
    + elég könnyű irányítani, illetve jól konfigurálható a nagyon reszponzív és a teljesen halott (értsd könnyű) állapot között
    + gyakorlatilag elpusztíthatatlan, olyanokat taknyoltam vele, hogy eltört a prop guard, kiugrott a helyéről a motor és leesett 3 propeller. Visszaraktam a motort és a propellerek és ment tovább:D
    + a távirányító kifejezetten jó, elég nagy is
    + beginner / expert mód
    + ledek ki be kapcsolhatóak, elég jól világítanak
    + olcsó és jó alkatrész ellátás
    + szög egyszerű felépítés, szerintem nem lesz nehéz javítani
    + jó minőség, nem érződik gagyinak
    + kapsz plusz egy szett propellert a csomaggal

    Eddig 36x töltöttem fel, minden motor működik, várom, hogy tönkre menjen, de eddig semmi:D

    A gyárti töltő garbage, USB-ről 1óra 20 perc alatt tölt fel, ami szánalmasan lassú, ezért áttettem a töltést egy 2A-s USB - 220V töltőre, amit valamelyik mobilomhoz kaptam, ezzel kerek 1 óra. Az akksi töltésnél egyáltalán nem melegszik, repülés után viszont langyos (de nem forró).

    Eddig ennyi infó, mindenképpen rendelj hozzá vagy 3-4 szett (érts 3-4x4) propellert mert azt eleinte nagyon aprítja az ember.

    Amiért nem találsz régi verziót, az azért van, mert jönnek az újak, van ugyan ilyen modell 107+ néven, ha jól emlékszem. Megvenném újra, neked is ajánlom, de vettem közben egy H8 minit is, munkahelyi cigiszünetre, de még nem jött meg:D

    Az is jó megoldás arra, hogy lezúzzad.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák