Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz tradeelek11 #774 üzenetére

    Igazából két részből áll (legalább) szerintem a kérdés:
    - valamiért saját email szervert szeretnél. Léteznek "email hosting" szolgáltatások, ahol a @teneved.hu domaineddel ők hosztolják, neked nem kell a szerverrel bajlódni, tehát nem a saját név az oka. Akkor marad a biztonság / privát, senki ne férjen hozzá téma. Ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy "mikor elég?". Elég, ha egy VPS -en tárolod az adataid? Ekkor csak te és a VPS szolgáltató férhet hozzá. Nyilván nem túl valószínű, hogy említett másik félt kicsit is érdekelné a levelezésed, de eleve a "privacy" kulcsszó alatt álltál neki feltehetőleg, így ez ilyen "hitvallási kérdés", Neked kell döntened
    - E mellett ott a technikai háttér kérdése. Alapvetően, papírforma szerint ha a VPS -en van a szerver, akkor garantált a 99.9% uptime, a backup, redundancia, stb stb stb.. Tehát az elérhetőség adott, az adatvesztés kizárt. Otthon ezeket csak nehezen tudod közelíteni és elég komoly projekt, szvsz. Na ez a papírforma, így egyérteműen a VPS -re kell szavazni. Aztán azért felmerülhet a kérdés, hogy oké, és mivan ha holnap becsődöl ez az említett hosting és a NAV elviszi a gépeket kész vége. Vagy bármi egyéb.

    Így én, ha az abszolut privát szféra, biztonság a kérdés, azt gondolom, hogy otthon kellene tárolni és titkosított formában lehet szépen backupokat is küldözgetni a felhőbe vagy akár magára a VPS -re vissza. Ezek elég egyszerű kérdésnek tűnnek, de implementálni azért nem felltétlen triviális. :R

    teleguru dehogy, nem kötekedésnek szántam és nyilván túlzás is volt az összehasonlítás. Nem lenéző hangsúllyal értettem, sokkal inkább "ahh, ismerős, egy cipőben járhatunk.." öniróniával :DDD

    aicon hát ma már minden a mindennek is a része. Szigorúan véve az ips/ids, vpn, stb. sem a tűzfal részét képezik, sem a dhcp, dns egyéb szerverek. Ezeket már megszoktuk, majd ezt is megszokjuk idővel :DDD Eladni meg szép színes tanúsítvány plecsnikkel lehet, ilyenekből van ennek a 2 gyártónak is akikkel én állok kapcsolatban napi szinten. Hogy hogy kapták meg azt ne firtassuk, mert szánalmas bugok vannak nevetséges árakon :DDD De egy szervezetnek a funkcionalitásnál csak egy dolog fontosabb: legyen kire hivatkozni, kit hibáztatni és kire önteni a fostengert, ha egyszer kiborul a bili. Na ezek pont ezek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák