Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rival

    aktív tag

    válasz Rival #467 üzenetére

    Gigabit szopat... csak most vettem észre, hogy a desktop évek óta egy crosslink kábellel van bekötve, és azért nem jött ki, mert minden switch felismerte, minden működött... eddig. Krimpeltem rá egy másik csatlakozót, de továbbra sem gyorsult semmit a dolog. Na hát mondom ez már több a soknál, ismét megnéztem a DNS-323 dmesg logját:
    egiga0: link up<5>, full duplex<5>, speed 100 Mbps<5>
    Bazz... tegnap még 1 Gbps-t írt. Nézem az admin felületet, a hálózati beállításnál 100Mbit van kipöttyözve. :F Átrak 1000-re, biztos, ami biztos újraindít, és hát ha csoda nem is történt, de 11MB/s írási, 13-15MB/s olvasási sebesség született. Enyhén hurka ez a javulás. Esetleg valaki, aki gigabiten használja? Valami sebesség adatok? Próbáltam valami minőségibb CAT.5e kábellel is a vacak helyett, amit most használok, de ugyanaz. Sokkal többet vártam ennél...

    Ja, és még ráadásul folyamatosan ez is jelen van a logban:

    ext3: No journal on filesystem on sda2
    EXT2-fs warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended
    ext3: No journal on filesystem on sdb2
    EXT2-fs warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended

    Én lefuttattak egy e2fsck /dev/md0-t, el is tökölődött vele fél órát, és pár apró hibán kívül nem talált semmit. Elképzelhető, hogy a DNS-323 "szép" leállítása szintén az admin felületről végzendő el, és nem az előlapon? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák